X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Osama będzie dobrze , trzymaj się , dobrze że już po .

    Mag_len ja u teściów 18m2 plus salon jak ktoś przyjdzie..

    Ja o cwiczeniach nawet nie myślę 😔 po zakupach w biedrze mam brzuch jak skała, ciśnie i boli. Chciałabym na basen chociaż iść ale boję się infekcji. Ostatanio miałam w styczniu , trzymała mnie 2 tyg i nic mi nie pomagało. Myślałam że się zadrapie do krwi.
    U mnie też nie ma opcji na basen, brzydzę się. Na bank bym tam coś złapała. Moje ćwiczenia ograniczają się do chodzenia za synkiem, w tamtej ciąży też nie ćwiczyłam ale przez dietę cukrzycową nic nie przytyłam.

    FNh9p2.png
  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osama trzymamy kciuki, najgorzej teraz czekać ale dobrze ze juz po zabiegu. Będzie dobrze!

    Karolcia Ja po basenie aplikuje sobie invag na noc. Może zapytaj lekarza prowadzącego czy nie ma przeciwwskazań?

    Osama lubi tę wiadomość

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osama, biedna… Dobrze ze po wszystkim. Mam wielka nadzieje ze wynik będzie prawidłowy.
    U mnie jutro będzie tydzień od pobrania krwi do NIPT… a czas oczekiwania max dwa tyg wiec w najgorszym wypadku jeszcze tydzień katuszy. Z pozytywnych wiadomości to chyba zaczynaja mnie opuszczać te potworne mdłości, nareszcie 🥳

    Osama, Audreyyy, Nynka lubią tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:51

    Osama lubi tę wiadomość

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 829 332

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Osama będzie dobrze , trzymaj się , dobrze że już po .

    Mag_len ja u teściów 18m2 plus salon jak ktoś przyjdzie..

    Ja o cwiczeniach nawet nie myślę 😔 po zakupach w biedrze mam brzuch jak skała, ciśnie i boli. Chciałabym na basen chociaż iść ale boję się infekcji. Ostatanio miałam w styczniu , trzymała mnie 2 tyg i nic mi nie pomagało. Myślałam że się zadrapie do krwi.
    U nas mieszkanie teściowej całe 80.m2😉 nie ze my mamy. Ale w przeciągu 2 tygodni mamy zamiar się przeprowadzic🙂

    Osama, oby już było z górki..

    Osama lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 26 lipca 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osama trzymam kciuki!

    Ja nie ćwiczę ale bardzo bym chciała. Przed ciąża dużo biegałam, ćwiczyłam w ciąży Najpierw nie za bardzo mogłam że względu na krwiaka a teraz po pracy i zajęciu się dzieckiem nie mam siły. Może jak nabiorę sił to zacznę.
    Basen to dobry pomysł, chociaż te infekcje są trochę zniechęcające

    Osama lubi tę wiadomość

    Aaggaa02
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 26 lipca 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osama i Lilka trzymam mocno kciuki za pozytywne wyniki!!! :)

    Ja ćwiczę, staram się codziennie, rowerek, joga albo aeroby plus mięśnie dna miednicy, wzacniam i relaksuje. Nie uchroni mnie to przed tyciem i cellulitem, ale dla swojego dobrego samopoczucia, dziecka i lepszego powrotu do formy. Ja bez ćwiczeń jestem obolała. I tak w ciąży to jest tak tylko żeby cokolwiek się ruszyć. Jak patrzę na swoje zdjęcia to nie mogę uwierzyć, że się tak pase 🤦‍♀️ ja zawsze na początku obrastam tłuszczem, a dopiero potem mi brzuch rośnie 🤣 chyba bym wolała już mieć ten brzuszek, a nie wyglądać jakbym ciastka i chipsy po nocach wpieprzała 🤣

    Osama, Lilka94 lubią tę wiadomość

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 26 lipca 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś planuje zakup chicco Baby hug 4in1?

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 26 lipca 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała kupić to łóżeczko. Przy 1 dziecku odpuściłam ale teraz jak się przeprowadzimy do domku to mysle że może się sprawdzić jak będziemy na dole.

    Aaggaa02
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 26 lipca 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 a czemu bierzesz luteine ?
    Mag_len myślałam że macie 80m do dyspozycji. My śpimy i przebywamy z naszą 6latką w jednym dużym pokoju, a gdy mamy gości to mamy salon, ale mało w nim przebywamy. Jak mały się urodzi to będziemy miec mało miejsca ale to będzie mobilizacja żeby szybko wykończeniówke robić .

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 26 lipca 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję kupić kołyske jakąś milly coś tam bo mniej miejsca zajmuję i z doświadczenia z córką wiem że takie maluchy lepiej śpią jak jest ciaśniej , lubią bujanie , jak dziecko będzie spało a starsza się będzie chciała bawić to przewioze do salonu bo ma kółka, więc myślę że będzie ok .

  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 26 lipca 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałabym kupic na początek zamiast zwykłego lozeczka dostawkę. Myślałam o chicco next to me magic ale cena troszkę mnie przeraziła 🙈

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 26 lipca 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojAniolek:(( wrote:
    Ja chciałabym kupic na początek zamiast zwykłego lozeczka dostawkę. Myślałam o chicco next to me magic ale cena troszkę mnie przeraziła 🙈

    Miałam pożyczoną tą dostawkę przy synu i mega polecam. Teraz planuję kupić używaną, są o wiele tańsze 😉

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 27 lipca 2021, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiam nad dostawka. Mój synek bardzo źle spał, do tej pory nie jest jakoś idealnie.
    Ale właśnie boje się tego że jak dostawka będzie po mojej stronie to wstawanie do synka będzie tylko po mojej stronie 😉 wiedzy mąż już nic nie będzie slyszal😉
    Wiadomo że w większości tak będzie ale przy niespiacych dzieciach potrzebna jest pomoc

    Aaggaa02
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 27 lipca 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam synka, a w sumie do tej pory nie znam płci :)

    Aaggaa02
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 27 lipca 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie przy córce nie miałam nic dodatkowego, to był maj więc spała w domu w wózku. Teraz przy dwójce to nie chce wozka do domu, bo za dużo miejsca zajmuje i druga sprawa w zimie to raczej zbyt brudny żeby do domu wnosić :D myślę o tym chicco, bo jest wielofunkcyjny i na później się przyda pewnie. Mam wyrzuty, że młoda nie miała, a drugie bobo dostanie i będzie pokrzywdzona 🤣🤣 ale dużo teraz takich rzeczy chce co przy niej nie miałam
    . Tylko przy jednym to łatwiej moim zfaniem się obejść bez dodatków, a jak obok drugie biega i trzeba też nim się zająć to to małe trzeba gdzieś wtedy ulokować.

    Łóżeczko mamy po córce i oni w sypialni stało w nogach łóżka dzięki temu obydwoje wstawaliśmy w nocy, a nie, że tylko ja 😅w sumie to na początku mąż mi młoda do łóżka na karmienie przynosił, a ewentualnie razem przebieralismy żeby szybciej poszło. Jak nie słyszał to go budzilam często 🤪

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 27 lipca 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królik, widzę że mamy podobne podejście w tej kwestii :)
    Mój mąż ma twardszy sen niż ja, więc często nie słyszał albo udawał. Trochę też zajęło mu dojrzenie do tego że macierzynski to nie jest urlop i tylko odpoczynek, szczególnie jak Twoje dziecko nie ma litości i jest wymagające. Później to zroumial że ja też potrzebuje snu i mi naprawdę pomagal
    Wydaje mi się że ja mam podobnie i drugie dziecko dostanie to co uważam też z doświadczenia że teraz nam się przyda a z 1 dałam radę się bez tego obejsc:)

    Aaggaa02
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 27 lipca 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Chicco baby hug i jestem bardzo zadowolona. Co prawda przydaje się tylko jako łóżeczko, w życiu nie chciałoby mi się używać jako krzesełka do karmienia i potem go czyścić. Ale można wszędzie podjechać, regulować sobie wysokość, dziecku się w tym dobrze śpi. Polecam!

    Ech, mnie dzisiaj jakoś mocno brzuch boli i inaczej niż zwykle. Jakoś tak kłująco po obu stronach pępka, boli też przy ucisku. Sprzedałam dziecko dziadkom, wzięłam no-spę i mam nadzieję, że przejdzie :(

    FNh9p2.png
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 27 lipca 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o leżaczkach, macie jakieś które możecie polecić? I od kiedy najlepiej mieć taki ?
    I jeszcze wanienka najlepsza zwykła czy np taka jak skip hop ?

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • kate2friend Autorytet
    Postów: 2547 3753

    Wysłany: 27 lipca 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osama podziwiam Cie ze tak wytrzymalas. Dobrze ze masz juz to za soba. Ja bym sie nie odwazyla. Wolalabym wydac pieniadze na nifty. Balabym sie wklucia w brzuch na sama mysl jestem przerazona. Trzymam kciuki za dobre wyniki

    Osama lubi tę wiadomość

    thgfs65gpu8ocaxc.png
    2021.05.05 crio blastki 4BB
    5dpt bhcg 20,52; 7dpt bhcg 48,18; 9dpt bhcg 189,84; 13dpt bhcg 1726; 14dpt usg mamy pecherzyk ciazowy
    21dpt bhcg 20544,47 mIU/ml prog 12,87
    2021.05.29 (23dpt) usg mamy serduszko❤
    2021.06.15 usg dzidzia ma 2cm❤
    2021.07.08 usg dzidzia ma 6cm❤
    2021.08.05 usg dziewczynka 150g❤
    2021.09.03 usg ważę juz 330g❤
    2021.10.03 usg ważę 700g❤
    2021.12.22 usg ważę 2,8kg❤
    2022.01.10 3780g 53cm Ewelinka porod cc

    Mamy jeszcze 4❄❄❄❄
    2021.04.06 transfer blastki 4AB, 9dpt bhcg 0
    2020.03.19 Ania 52cm, 3680g
    2019.07.29 dzidzia 0,3cm ❤
    11dpt bhcg 959, 9dpt bhcg 354, 7dpt bhcg 81,76
    2019.07.08 FET 4AA godz 14:00 (EG)
    klz9f71xqupqgh4t.png
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ