X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 24 lipca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem za szczepieniem się, jednak przed ciążą nie zdążyłam, natomiast teraz w trakcie się boję :(

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 24 lipca 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam ze to jest kwestia indywidualna, Inni potrzebują większego wsparcia inni mniejszego, tak samo jak każda kobieta będzie inaczej się czuła po porodzie, jedna da sobie sama radę, inna już będzie ptrzebowala pomocy. Teraz przy 1 porodzie myślałam że dam radę a jednak tak nie było. Mimo że też byłam pionizowana szybko
    Ja też przed ciąża nie zdążyłam się zaczepić a chciałam.
    Mam wyznaczony termin szczepienia na poniedziałek ale nie jestem w 100% przekonana. Wiem że osoby zaczepione też mogą chorować i zarazac ale jednak myślę że objawy będą wtedy mniej nasilone

    Aaggaa02
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 24 lipca 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:51

  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 24 lipca 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin, ja mam to samo, nie zamierzam się szczepic tym bardziej w ciąży. Ludzie latami tworzyli i testowali szczepionki zanim je wprowadzili, jak dla mnie to była za szybką akcją. Oczywiście znam osoby które się zaszzepily i nic im nie było ale znam też takie które przez to bardzo ciężko przeszły.
    Nie wiadomo do końca jaki wpływ ta szczepionka będzie miała na nas, na nasz organizm za parę lat. Może te osoby które już się zaszczepily będą musiały to regularnie powtarzać 🤔
    Wirus jest zły ale szczepionka jak dla mnie też.
    Np moja babcia 1 dawka wszstk super 2 TYDZIEŃ z łóżka nie mogła wstać, myślę że czuła się tak jakby przechodziła po szczepieniu sama chorobę.
    Każdy powinien mieć wybór więc dla mnie te paszporty, dyskryminacja gdy ktoś jest nie zaszczepiony to np nie może wejść z partnerką na badanie to jest " lekkie" przymuszanie do tego

    Robin27 lubi tę wiadomość

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 24 lipca 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Maria wrote:
    Nynka, ja też Warszawa. Na początku myślałam o Żelaznej i Karowej, teraz jeszcze doszedł Solec do rozważenia. Ostatecznie jeszcze nie zdecydowałam. Planuję na następnej wizycie pogadać z moją lekarz prowadzącą. Ona niestety nie pracuje w żadnym szpitalu, dlatego tak się waham, gdybym miała lekarza z konkretnego szpitala to szłabym za nim.
    Ja pochodzą z pod Warszawy, moja siostra mieszka w Warszawie i dwa razy rodziła na żelaznej i bardzo sobie chwali. O Solcu słyszałam kiepskie opinie, za to chuna popularny też się staje szpital na Żwirki?
    Ja nie mam problemu zbyt dużego z wyborem bo u mnie w mieście jest jeden szpital😅 następny 20 km dalej. A u nas co jakiś czas zamykają porodówke z powodu braku neonatologa...Także liczę sie z tym że być może będę musiała dalej jechać... Co z moimi ekspres porodami jest ryzykowne. No ale co zrobic🙈

    U mnie w pracy, na bloku operacyjnym, mamy taką oddzialowa że jak tylko zaczęła się pandemia i ktoś przyszedł z niewielkim przeziębieniem do pracy to od razu wysyłała na test i do domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2021, 15:08

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 24 lipca 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina95 wrote:
    Robin, ja mam to samo, nie zamierzam się szczepic tym bardziej w ciąży. Ludzie latami tworzyli i testowali szczepionki zanim je wprowadzili, jak dla mnie to była za szybką akcją. Oczywiście znam osoby które się zaszzepily i nic im nie było ale znam też takie które przez to bardzo ciężko przeszły.
    Nie wiadomo do końca jaki wpływ ta szczepionka będzie miała na nas, na nasz organizm za parę lat. Może te osoby które już się zaszczepily będą musiały to regularnie powtarzać 🤔
    Wirus jest zły ale szczepionka jak dla mnie też.
    Np moja babcia 1 dawka wszstk super 2 TYDZIEŃ z łóżka nie mogła wstać, myślę że czuła się tak jakby przechodziła po szczepieniu sama chorobę.
    Każdy powinien mieć wybór więc dla mnie te paszporty, dyskryminacja gdy ktoś jest nie zaszczepiony to np nie może wejść z partnerką na badanie to jest " lekkie" przymuszanie do tego

    Jestem dokładnie tego samego zdania co ty, więc nie będę się rozpisywać 🙂

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 24 lipca 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len to kobiety tylko moga Ci pozazdrościć tych ekspresów 😉 oby następny też taki był.

    Ja jestem nastawiona że po cc zaciskam zęby z całej siły , faszeruje się przeciwbólowymi i wio do przodu 😂 bo po pierwszej cc byłam hoirak że nie chce przeciwbólowych i przez to pionizacja bolała i było mi ciężko

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 24 lipca 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Mag_len to kobiety tylko moga Ci pozazdrościć tych ekspresów 😉 oby następny też taki był.

    Ja jestem nastawiona że po cc zaciskam zęby z całej siły , faszeruje się przeciwbólowymi i wio do przodu 😂 bo po pierwszej cc byłam hoirak że nie chce przeciwbólowych i przez to pionizacja bolała i było mi ciężko
    No napewno miałam lekko ale z drugim dojechaliśmy do szpitala w ostatniej chwili, na IP miałam już pełne rizwarcie😅ostatnio męża kega był karetka do kobiety która urodzilas domu, miała lekkie skurcze i w pewnej chwili zachciało jej się kupę, poszła do łazienki i urodzila... I coraz bardziej przerażają mnie takie historie 🤨

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 24 lipca 2021, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, ja dzisiaj po południu sprzątałam sobie zadowolona, że w drugim trymestrze w końcu się świetnie czuję i teraz brzuch mnie boli 😓 nie można sobie dać luzu nawet na chwilę

    FNh9p2.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 24 lipca 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle dziś starsza córka poczuła malenstwo😊 siedziala cierpliwie z ręką na brzuchu, bo powoedzialam jej, że dzidzia mnie kopnela i akurat jak rękę trzymała to tak wyraźnie było czuć. Ale miała ucieche 😍 a mąż biednt już kilka razy próbował poczuć i niestety nie udało mu się.

    Audreyyy lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 24 lipca 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audreyyy wrote:
    Ech, ja dzisiaj po południu sprzątałam sobie zadowolona, że w drugim trymestrze w końcu się świetnie czuję i teraz brzuch mnie boli 😓 nie można sobie dać luzu nawet na chwilę
    Ja też już poczulam powera drugiego trymestru. W czwartek i piątek kosilam trawnik, w czwartek zrobiłam ponad 20 słoików dżemu malinowego, w środę robiłam ogórki. Lubie w ciąży ten okres 😊 choć ze względu na skracającą się szyjkę w każdej ciąży to staram się nie szaleć i odpoczywać.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2021, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Mag_len to kobiety tylko moga Ci pozazdrościć tych ekspresów 😉 oby następny też taki był.

    Ja jestem nastawiona że po cc zaciskam zęby z całej siły , faszeruje się przeciwbólowymi i wio do przodu 😂 bo po pierwszej cc byłam hoirak że nie chce przeciwbólowych i przez to pionizacja bolała i było mi ciężko
    O matko droga🙈🙈😱 ja jak mi puszczala morfina i zaczynalam sie ruszać jeszcze na łóżku to myślałam, że umre z bólu a później ketonale ukrywalam i bralam tak, żeby mieć wtedy kiedy mąż pojdzie (nam wydzielaly leki na godziny)....

    AnnaMaria no właśnie ja mam lekarza, ze Starynkiewicza, poza tym położne jak lezalam na oddziale przed cc i te na trakcie to cudo! Najgorsze mi sie trafiały po porodzie bo lezalam na patologii, ze wzgledu na przepelniony szpital.. i wlasnje nie qiem jak tam jest terqz w trakcie tego covida...i co bedzie zimą

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 25 lipca 2021, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam lekarza że Starynkiewicza, stąd ten wybór.
    Ja morfiny nie dostałam, środki przeciwbolowe brałam, ale operacja nie przebiegla dobrze, później miałam kompliakcje, stąd ten mój stan pewnie.
    Miałam te same odczucia co ty Nynka, myślałam że umrę z bólu.

    Aaggaa02
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 25 lipca 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym razie, mam nadzieję że teraz będzie lepiej:) biorre też pod uwagę porod naturalny, ale chciałabym się do niego przygotować, na tyle na ile jest to możliwe.
    Słyszałam też dóbr eopinie o instytucie matki i dziecka że ma dobre warunki ale to już będzie trochę za daleko ode mnie

    Aaggaa02
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 25 lipca 2021, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym razie, mam nadzieję że teraz będzie lepiej:) biorre też pod uwagę porod naturalny, ale chciałabym się do niego przygotować, na tyle na ile jest to możliwe.
    Słyszałam też dóbr eopinie o instytucie matki i dziecka że ma dobre warunki ale to już będzie trochę za daleko ode mnie

    Ja jeszcze czekam na ten złoty okres ciąży. To już 16 tydzień a ja cały czas ledwo zyje

    Aaggaa02
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 25 lipca 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:51

  • kamyczek90 Ekspertka
    Postów: 284 99

    Wysłany: 25 lipca 2021, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szkoła rodzenia 6tygodni. I też proponują zaczynać po 20tc. Jak zadzwoniłam to położna (oddziałowa bloku porodowego) mówiła że ona to prowadzi i zapisuje po 26tyg. Więc pod koniec września będę zaczynać :)

    Letrox 125/100
    Pregna Start
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 25 lipca 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:51

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 25 lipca 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audreyyy wrote:
    Ech, ja dzisiaj po południu sprzątałam sobie zadowolona, że w drugim trymestrze w końcu się świetnie czuję i teraz brzuch mnie boli 😓 nie można sobie dać luzu nawet na chwilę

    Mam podobnie..tylko że mnie najbardziej brzuch boli w nocy ale nie na dole tam gdzie macica tylko jakby przy żebrach. Ja czesem się cieszę ciąża a czasem mam takie dni gdzie czuje tylko strach ,że szyjka mi się skraca ,że urodzę skrajnego wczesniaka..eh głupia ja.. W pierwszej ciąży do 6 miesiąca pracowałam na stojąco a teraz to jak przy obiedzie postoje to mam dość, bardzo często leżę a tyle bym porobiła.. Dobrze że mieszkam 1km od jeziora to chociaż dziecko zabieram i siedzę pod parasolem a ona się pluska z koleżankami

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 25 lipca 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie chodziłam do szkoły rodzenia ale myślę że to fajna sprawa można dużo się dowiedzieć . Może zrobię jakoś online

‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ