X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tę główkę to niezależnie od siebie zauważyły położna na wizycie w domu i pani doktor na bilansie zerowym. Kazały częściej kłaść na wznak. Ale on tak w ogóle nie lubi, nie umie, nie chce. Jak go tak kładę, to głowa mu dama po krótkiej chwili opada na któryś bok. Kazały dookoła głowy zrobić rulon z kocyka czy pieluchy. Tyle że ja takie leżenie robię pod pełną kontrolą, bo tego ulewania się boję. Ech, mówię wam...

  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 2 lutego 2023, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my na początku też na te boczki kładliśmy bo się baliśmy że mu się uleje czy coś. Nam położna mówiła żeby dawać go na brzuszek. Dzisiaj rozkładamy maty i zaczynamy.
    Czytałam że dziecko jak ulewa to ma odruch że głowę przechyla na boczek. Ale i tak bym się bala, więc rozumiem .

    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja s8e jakoś boję dawać go na brzuszek nie wiem dlaczego ale boję się że się poddusi czy coś ale mi też położna kazała go dawać na brzuszek

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez kazala na brzuszek dawac, moja nie lubi. Jak zdarzy sie zasnac to jej pilnuje

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 2 lutego 2023, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dawanie na brzuszek jest ważne. Przynajmniej te pół godziny dziennie, można dzielić trzy razy po 10 minut. To też jest ważne nie tylko jako ćwiczenia w podnoszeniu głowy, ale działa korzystnie na bioderka, bo jak byłam na USG, to pani ortopeda kazała koniecznie synka tak kłaść. Ale mój tak średnio to lubi. I przyznam, że nie zawsze tę sesje brzuszkowe nam się udają.

  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 2 lutego 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też średnio z tym leżeniem na brzuchu. Przed chwilą udało się nam poleżeć 5 min, może 10 i rozpoczęło się marudzenie więc go dałam znowu na plecy.

    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 4 lutego 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jak się macie jak maluszki? Dziewczyny do kiedy nosicie maluchy w rozkach? Bo u nas coraz ciężej go zawinąć bo się rozkopuje i ciężko nóżki zmieścić 😁

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 4 lutego 2023, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie noszę małego w rożku w ogóle. Rożek u mnie jest tylko w łóżeczku, ale już widzę, że czas na śpiworek. Rożek toni tak mały rozkopuje i to nie bardzo działa. Bardziej rożek działa u mnie jak prześcieradło 😃

    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 4 lutego 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nasz maluch też go ciągle rozkopuje

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 4 lutego 2023, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja też rożka nie używam. Wolę go nosić bez niczego. W dzień mały śpi pod kocykiem.

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 4 lutego 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w miarę ok. Na laktację nie narzekam. Piję dużo Inki, bo zawiera słód jęczmienny, a to podobno dobrze wpływa na produkcję pokarmu. Mały najbardziej marudny jest wieczorami. Ostatnio chodzę spać prawie o polnocy, bo synek potrafi być nieodkładalny nawet od 8.00 do 24.00. Ale za to rano sobie odbijam. Dziś wylazłam z wyrka po dziesiątej 😲.

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 4 lutego 2023, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka fajnie ze chociaż rano możesz sobie to odbić. Mój maluch ostatnio też zaczyna być marudny chce właśnie na ręce i do cycka pomimo że ściągam mleko daje mu z butelki już 80ml to mimo wszystko chyba potrzebuje tej bliskości bo płacze marudzi dopóki go nie dam do cyca wtedy się uspokaja ale nie to że ciągnie bo pociumka trochę i leży sobie. Jestem już -19kg trochę źle się przez to czuje bo praktycznie nie jem żeby nie było mi niedobrze I tak rano zjem coś a później cały dzień na herbacie z Cytryna albo miętowej mój ginekolog zamówił mi jakieś tabletki na ten żołądek jak mu powiedziałam ile schudłam ale jeszcze nie dzwonił że przyszły

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 4 lutego 2023, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rożka używaliśmy tylko na noc do spania, ale od około 2 tyg nie chce w nim spać. Nie chcę być skrępowany, od razu placze i wierzga. U nas rożek pelni funkcje kołderki 🙂 w dzień małego przykrywam tylko kocykiem. Kupię mu na razie jakiś zwykły tani śpiworek bo nie wiem ile i czy w ogóle będzie chciał w nim spać 🙄

    U mnie też laktacja wydaje się ok, w dzień karmie tylko piersią, na noc jak dam radę ściągam ok 100-120 ml mleka i wtedy dostaje przez dwa karmienia raz moje mleko lub modyfika, a potem w środku nocy modyfika, przesypia ok 3,5h w nocy :)

    Żurawinka my się z mężem tak przestawiliśmy że chodzimy spać ok 2-3 i śpimy do 12:30 🙈 Mam nadzieję że się przestawimy jak mąż wróci do pracy 😬

    A tak poza tym to u nas wszystko dobrze, malutki rośnie, ja się czuję bardzo dobrze . Zleciało mi z wagi jakieś 9kg i na tym się zatrzymalam, jeszcze około 4 kg zostało , ale chyba za szybko tego nie zrzucę bo nie wiem co mi się stało ale wzięło mnie na słodkie 🤣 jak zawsze byłam w ogóle nieslodyczowa to teraz ciągle coś przekaszam , może się skończy z dniem pologu. W każdym razie od marca wracam do diety i zdrowego jedzenia, muszę trochę wrócić do formy 🙂

    Angela z tym brzuchem to kurcze bardzo nieciekawie , lekarz podejrzewa co może być przyczyną? Może warto gastroskopie zrobić? Ja miałam kiedys zapalenie żołądka, to przez tydzień czasu co zjadłam to zwymiotowałam . Podrażniłam sobie żołądek gazowanymi napojami, piłam kiedyś na potęgę te "Zbyszko 3 cytryny" itp.
    I jadłam tabletki omeprazol i piłam alugastrin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2023, 15:42

    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 4 lutego 2023, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie wiadomo od czego ja za dziecka miałam nerwice żołądka myślę że może to być to bo od samego początku jestem sama i ciągle coś a wiadomo to nerwy stres kolejna kwestia która ja też podejrzewam wiadomo lekarzem nie jestem ale na początku ciazy wyszła mi lekka nadczynnosc tarczycy i widzę że wychodzi mi taki wałek na szyji i tak jakby mnie coś w gardle ściskało i myślę że też od tego może być mi ciągle niedobrze a że po takim czasie żołądek odwykł od jedzenia normalnego to teraz cokolwiek zjem to żołądek boli i mi się odbija i jest nie dobrze już sama nie wiem ale zmęczona tym jestem

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 4 lutego 2023, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu sprawdziłabym czy nie ma jakiejś nadżerki czy wrzodów, to jest niestety następstwem długotrwałego stresu.
    Nadczynność miała moja mama w okolicy 40stki, bardzo schudła i miała wytrzeszcz oczu, widoczny na zdjęciach, do tego było pobudzona bardzo. USG wykryło jej wole na tarczycy i miala je usuwane. Nie powodowało to żadnych problemów z przełykaniem. Obecnie ma niedoczynność.

    A i sprawdź może jeszcze czy nie masz helikobakter pyroli, to też daje objawy bólu brzucha. W aptece można kupic test z kału.

    age.png
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 4 lutego 2023, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, Angela, współczuję problemów zdrowotnych. Oby udało się zdiagnozowac problem i dobrać leki.

    Jeśli chodzi o kilogramy, mam jeden na plusie. Został mi mały brzuszek. Gorszą sprawą jest brak kondycji. Muszę się wziąć za siebie. We wtorek mam wizytę u gina i zapytam o możliwość jakichś ćwiczeń. Raczej już dobrze się czuję po CC, ale nie wiem, co tam słychać w środku.

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 lutego 2023, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po jakim czasie do gina idziecie? Po zakończonym połogu (6tyg) czy po 4tyg?

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1489 419

    Wysłany: 5 lutego 2023, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kazał przyjść po 2 żeby obejrzeć bliznę to robił usg dopochwowe tylko i bliznę oglądał i teraz kazał przyjść pod koniec lutego na kontrolę taka normalna

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 5 lutego 2023, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wybieram po 6tyg.

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 5 lutego 2023, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wybieram się jak będzie 6 tyg i 1 dzień. Tydzień później nie będę mogła, a lekarz powiedział, że starczy równo 6 tydzień od porodu

    age.png
‹‹ 652 653 654 655 656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ