Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZEŃ 2026 ❄️
Odpowiedz

STYCZEŃ 2026 ❄️

Oceń ten wątek:
  • Pogubiona Autorytet
    Postów: 1100 2307

    Wysłany: 4 lipca 2025, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka_aga wrote:
    OvuCiocie, pierwszy kamień z serca. Dzidzia wygląda na zdrową, wszystkie parametry idealne. Serce pięknie bije, wszystko udało sie pomierzyć przez brzuch. Lekarka była bardzo delikatna :)

    Czekam teraz na pobranie krwi na pappa.

    Wielkościowo nadrobione 1 dzien, wychodzi 13 tydzien. Ale termin porodu zostawiamy.
    Prawie 7cm, około 60g wagi 🥰 a skakał jak na trampolinie i girkami się rozpychał jak nie wiem 😅 widziałam też malutkie dłonie z paluszkami 🥰

    20250704-093323.jpg

    Oj, sama Brykająca Słodycz 😍😍😍 Gratulacje! ♥️

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    👱38 🧔43 + 😺😺
    Starania od 02.2023

    05.2023 - 5t 💔
    08.2023 - 6t 💔
    02.2024 - pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności
    04.2024 - diagnoza trombofilii (PAI-1 i MTHFR [homo])
    14.12.25 - (37) Hello World! :) 2620g, 53cm

    age.png
  • milka_91 Autorytet
    Postów: 632 1673

    Wysłany: 4 lipca 2025, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga Super wieści 😍 ❤️ możesz się teraz spokojnie wyspać :D Jak ja Wam Dziewczyny zazdroszczę, że jesteście już po prenatalnych .. ja jeszcze muszę tyle czekać.. osiwieje 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2025, 10:24

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    👩🏻34🧔🏻‍♂️36🐶x2




    19.05 13dpo ⏸️🥹
    03.06 1 wizyta mamy serduszko ❤️ CRL 4mm
    17.06 CRL 18,7 mm Dzidziusia 🥹👶🏼
    15.07 6cm Człowieczka 🥹❤️
    21.07 Prenatalne- Zdrowy Chłopczyk 🩵🧬
    12.08 150g Maluszka 🥐
    11.09 370g Chłopaczka 🩵
    15.09 Połówkowe- 400g Łobuza 👶🏼🧬
    14.10 740g Synusia 🩵
    13.11 USG III trymestru OK 👶🏼🧬
    04.12 2060kg Chłopaczka 🫶🏽
    22.12 2600kg Klocusia 👶🏼🧬
    13.01 wizyta ⏳

    preg.png
  • Olkafar Autorytet
    Postów: 864 1288

    Wysłany: 4 lipca 2025, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka_aga cudowne wieści ❤️ 60 g bobasa to już całkiem sporo 🙈 chociaż jeden stres już z głowy, odpoczywaj 🥰

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    02/2025- cb 💔

    11.05 ⏸️
    12.05- beta 144, prog 26,89
    14.05- beta 300, prog 24,18
    19.05- beta 2482, prog 17,77
    03.06- 1 wizyta 🤞🏼 9 mm dzidzi z bijącym serduszkiem 🥰
    02.07- dzidzia rośnie 4 cm 🥰
    10.07- zdrowy chłopiec naprawdopodobniej 🩵
    30.07- zdrowy chłopiec 🩵
    27.08- 268 g szczęścia 🩵
    11.09- 463 g chłopca 🩵
    24.09- 588 g bąbla 🩵
    22.10- 1112 g misia 🩵
    19.11- 1812 g synka 🩵
    3.12- 2200 g bobaska 🩵
    17.12- 2550 g dzidziusia 🩵
    07.01- ostatnia wizyta przed naszym spotkaniem 🍀 3080 g maluszka 🩵

    23.01- witaj na świecie Synku 🩵

    age.png
  • Ladybug Autorytet
    Postów: 702 1198

    Wysłany: 4 lipca 2025, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia00.. wrote:
    3 tygodnie wcześniej był młodszy o 2 dni ale mimo to gin wpisała mi termin z miesiączki tylko że wydaje mi się że dokładnie go nie zmierzyła bo był kawałek niedociągnięty więc nie wiem ile faktycznie miał wtedy mm. Wtedy z jej wyliczeń wyszło 71mm a teraz 2,81cm ale z tego co czytałam na necie to 10 tydzień jest od mniej więcej 2,8 więc liczę że jest okej i w ciąży tych dwóch tygodni nadrobi. Chyba najważniejsze że serduszko bije no i liczę że duphaston pomoże.
    A co do krwiaka to przeszły mi myśli że był wcześniej ale poprzednia gin go nie widziała bo nie starała się jakoś bardzo przy robieniu usg 🤷‍♀️
    Dziękuję za rady ☺️
    Pewnie, że nadrobi! A co do mierzenia - te milimetry robią robotę, a teraz bobo mógł być lekko ustawiony pod kątem i trochę pupki mu lekarz nie domierzył i wyszedł ciut mniejszy niż w rzeczywistości ;-)
    Lekarze wpisują termin z OM, jeśli USG nie różni się o więcej niż 7 dni, wiec mogła tak zrobić. Dla mnie to, że Cię zablokowała na portalu bez wcześniejszego telefonu czy cokolwiek to jakiś absurd... Gdybyś potrzebowała pomocy i dzwoniła wieczorem, to też by Cię zablokowała?... Porażka.


    Aga gratuluję dużego człowieka! Od I prenatalnych te foty są po prostu piękne 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2025, 10:38

    kropka_aga, klaudia00.. lubią tę wiadomość

    Ona '87 -> AMH 5,87
    On '85 -> niskie parametry nasienia
    I stymulacja i I transfer = sukces -> 2021r ur. córka
    age.png

    starania o rodzeństwo:
    3 transfery nieudane
    histeroskopia - lekki stan zapalny -> wyleczony
    szczepienia, poza tym immuno ok, kariotypy też
    ---
    12.2024 - stymulacja: (od 2dc) menopur 225jm (od 6 dc) menopur 225jm +orgalutran 0,25mg, (od 9 dc) menopur 300jm + orgalutran 0,25mg
    Pick-up -> 12 dojrzałych komórek -> 10 zapłodnionych [HBA-IMSI] -> 7 blastocyst -> PGT-A -> 4 prawidłowe
    24.02 transfer ❌
    23.05 transfer - 6dpt: 37,10; 8dpt: 105; 11dpt: 448

    ---
    preg.png
  • A.nia Autorytet
    Postów: 363 825

    Wysłany: 4 lipca 2025, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka_aga wrote:
    OvuCiocie, pierwszy kamień z serca. Dzidzia wygląda na zdrową, wszystkie parametry idealne. Serce pięknie bije, wszystko udało sie pomierzyć przez brzuch. Lekarka była bardzo delikatna :)

    Czekam teraz na pobranie krwi na pappa.

    Wielkościowo nadrobione 1 dzien, wychodzi 13 tydzien. Ale termin porodu zostawiamy.
    Prawie 7cm, około 60g wagi 🥰 a skakał jak na trampolinie i girkami się rozpychał jak nie wiem 😅 widziałam też malutkie dłonie z paluszkami 🥰

    20250704-093323.jpg
    Wspaniała wiadomość ! Ja czekam jak na szpilkach na 13:15♥️ Mam już wyniki biochemii, więc dziś powinien już być komplet. Ah, co za stres!

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    Anna 40
    💙S. 2015 + 🐶🐶
    01.05 2️⃣ kreski
    02.05 beta-HCG 285
    04.05 beta-HCG 713
    06. 05 beta-HCG 1540
    09. 05 beta-HCG 4416
    progesteron 25,72 ng/ml
    19.05 CRL 0,65
    15.06 CRL 3,55 ♥️171/min
    16.06 CRL 3,83
    4.07 prenatalne
    16.07 J. 💙
    19.08 połówkowe
    kolejna wizyta 23.12
    termin cc 30.12
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3958 5423

    Wysłany: 4 lipca 2025, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.nia wrote:
    Wspaniała wiadomość ! Ja czekam jak na szpilkach na 13:15♥️ Mam już wyniki biochemii, więc dziś powinien już być komplet. Ah, co za stres!
    Będzie dobrze! <3

    A.nia lubi tę wiadomość

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • Kokosik Autorytet
    Postów: 2708 7566

    Wysłany: 4 lipca 2025, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko gratulacje 😍 wspaniała wiadomość ❤️
    A coś na temat płci wiadomo czy nic? :D

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    32 👩 35🧔‍♂️
    05.2024 rozpoczęcie starań
    11.2024 straciliśmy aniołka 7 tc 💔💔💔

    04.05.25 ⏸️🥹🌷9dpo
    17.01.26 👩‍🍼3220 g 52 cm 🩷

    ☀️ zaświeciło słoneczko ☀️

    age.png
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3958 5423

    Wysłany: 4 lipca 2025, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosik wrote:
    Kropeczko gratulacje 😍 wspaniała wiadomość ❤️
    A coś na temat płci wiadomo czy nic? :D
    Niestety nie, skakanie i wierzganie nogami uniemożliwiało zajrzenie między nogi :D :D Liczę, że może 14 na wizycie coś zobaczymy :D

    Nie wiem, czy zjedzenie krówki przed badaniem było dobrym pomysłem haha :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2025, 11:22

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • dzastakar Autorytet
    Postów: 254 349

    Wysłany: 4 lipca 2025, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciukaski za dzisiejsze wizyty

    A.nia, NinaB lubią tę wiadomość

    👩42🧑36 +5🥰

    age.png
  • Dariana Autorytet
    Postów: 3846 6007

    Wysłany: 4 lipca 2025, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka_aga wrote:
    OvuCiocie, pierwszy kamień z serca. Dzidzia wygląda na zdrową, wszystkie parametry idealne. Serce pięknie bije, wszystko udało sie pomierzyć przez brzuch. Lekarka była bardzo delikatna :)

    Czekam teraz na pobranie krwi na pappa.

    Wielkościowo nadrobione 1 dzien, wychodzi 13 tydzien. Ale termin porodu zostawiamy.
    Prawie 7cm, około 60g wagi 🥰 a skakał jak na trampolinie i girkami się rozpychał jak nie wiem 😅 widziałam też malutkie dłonie z paluszkami 🥰

    20250704-093323.jpg
    Gratuluję dobrych wieści ❤️ fajne już duże bobo 😍

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️ 38

    MTHFR-2xhetero
    PAI-homo
    Insulinooporności, hiperinsulinemia
    Hashimoto
    KIR AA
    Adeno
    Cross-match 24,9
    ✅ AMH - 5,2

    🙋🏻‍♂️ 39
    ❌ Teratozoospermia

    Syn 18' (3 l.starań)
    Obecnie: 5,5r.

    IUI 24' ❌❌❌

    8.10.24 mensinorm 75 jedn., Rekovelle 7 mcg, od 5dc Orgalutran 0,25mg
    19.10. punkcja - 7🥚, 6 dojrzałych, 3 MII
    2 blastki (2.1.2 i ❄️5.1.2)
    24.10. ET 2.1.2 ❌
    22.11. FET ❄️ 5.1.2 ❌

    27.12.💉Diphereline
    08.01.25 💉Ovaleap 150 💉Menopur 150
    16.01.💉Menopur 300
    22.01. Punkcja: 13🥚, 10 zapłodnionych, 7 MII,
    5 doba ❄️2.1.1 ❄️2.1.2
    6 doba ❄️ 5.1.1 ❄️5.1.2 ❄️4.2.2.
    14.03, 11.04 💉 diphereline
    9.05 FET❄️ 5.1.1
    5dpt II😍
    6dpt 16,10
    8dpt 67,9
    10dpt 130
    12dpt 268
    14dpt 763
    18dpt 3730
    24dpt 15863❤️

    Staś💜
    33+3tc, 2030g, 44cm

    age.png
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3958 5423

    Wysłany: 4 lipca 2025, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, nie będę każdej cytować ❤️❤️

    Dzisiaj mówimy teściom, ciekawe jak zareagują :D założę się, że będzie tekst DLACZEGO TAK PÓŹNO MÓWICIE :D w szczególności jak się dowiedzą, że wiemy od majówki :D męża siostra jak mówiła o ciąży to chyba już w 7 czy 8 tygodniu mówiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2025, 12:16

    Kokosik, Karola1995, Olkafar, milka_91, Pogubiona, Jagodecka lubią tę wiadomość

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • Rossetia Autorytet
    Postów: 1725 3003

    Wysłany: 4 lipca 2025, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga piękny bobo, gratulacje 🥰

    Czekamy na kolejne same dobre wieści 🥰

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    PCOS, niedoczynność tarczycy, IO, mutacja PAI-1 homo

    Bocian Białystok
    Transfer 12.09.17 beta <0,1
    Transfer 09.12.17 beta <0,1
    Transfer 06.11.18 beta <0,1

    Klinika OVIklinika Warszawa (4 zarodki)
    1. Transfer 17.09.21 (blastka 3BC)
    5dpt -beta 14, 7dpt- beta 55, 10dpt-beta 254,
    12dpt-beta 554, 14dpt-beta 958, 6tc*

    2. Transfer 23.02.22 (blastka 3AB)
    5dpt- beta 8, 7dpt- beta 37, 9dpt- beta 100, 12dpt- beta 357

    age.png

    3. Transfer 14.08.24 (blastka 3BC)
    Beta <0,1

    Wrzesień ciąża naturalna 9tc*

    4. Transfer 25.04.25 (blastka 3BC)
    7dpt beta 7,7, 10dpt beta 29, 12dpt beta 65,5, 14dpt beta 170, 17dpt beta 539, 19dpt beta 957
    7+1 CRL 1cm, FHR 153
    9+3 CRL 2,8cm, FHR 178
    11+3 CRL 5,5cm FHR 166

    preg.png
  • Ladybug Autorytet
    Postów: 702 1198

    Wysłany: 4 lipca 2025, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja poproszę cię ellevv o zmianę serduszka na różowe... Będzie dziewczynka!!!

    Mieliśmy badany zarodek i skoro ciąża jest żywa, to mogliśmy już teraz dostać info kogo goszczę ;-)

    Jestem mega szczęśliwa - chyba bardziej niż w momencie kiedy zobaczyłam II kreski ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2025, 12:42

    milka_91, kropka_aga, Rossetia, NinaB, Dango, Justa28, Kokosik, Bergamotka94, Fasolowa_zupa, Paulina66, Pogubiona, klaudia00.., Jagodecka, ellevv, Olkafar, Kroliczek2411, kasialinkaa lubią tę wiadomość

    Ona '87 -> AMH 5,87
    On '85 -> niskie parametry nasienia
    I stymulacja i I transfer = sukces -> 2021r ur. córka
    age.png

    starania o rodzeństwo:
    3 transfery nieudane
    histeroskopia - lekki stan zapalny -> wyleczony
    szczepienia, poza tym immuno ok, kariotypy też
    ---
    12.2024 - stymulacja: (od 2dc) menopur 225jm (od 6 dc) menopur 225jm +orgalutran 0,25mg, (od 9 dc) menopur 300jm + orgalutran 0,25mg
    Pick-up -> 12 dojrzałych komórek -> 10 zapłodnionych [HBA-IMSI] -> 7 blastocyst -> PGT-A -> 4 prawidłowe
    24.02 transfer ❌
    23.05 transfer - 6dpt: 37,10; 8dpt: 105; 11dpt: 448

    ---
    preg.png
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3958 5423

    Wysłany: 4 lipca 2025, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybug wrote:
    A ja poproszę cię ellevv o zmianę serduszka na różowe... Będzie dziewczynka!!!

    Mieliśmy badany zarodek i skoro ciąża jest żywa, to mogliśmy już teraz dostać info kogo goszczę ;-)

    Jestem mega szczęśliwa - chyba bardziej niż w momencie kiedy zobaczyłam II kreski ;-)

    Super, gratulacje! <3 kolejne różowe serduszko :D

    Ladybug lubi tę wiadomość

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • NinaB Autorytet
    Postów: 1616 5029

    Wysłany: 4 lipca 2025, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybug wrote:
    A ja poproszę cię ellevv o zmianę serduszka na różowe... Będzie dziewczynka!!!

    Mieliśmy badany zarodek i skoro ciąża jest żywa, to mogliśmy już teraz dostać info kogo goszczę ;-)

    Jestem mega szczęśliwa - chyba bardziej niż w momencie kiedy zobaczyłam II kreski ;-)
    Super!!! Ale piękna informacja!!!!

    Ladybug lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze od 09/2023

    02/05 ⏸️ 10 dpo; bhcg 13,1; prog 21 ng/ml 😍
    05/05 13dpo; bhcg 94,7; prog 28 ng/ml
    07/05 15dpo; bhcg 206; prog 30 ng/ml
    15/05 bhcg 4174 😍 prog 17,7 ng/ml
    22/05 CRL 3,4mm z bijącym ❤️
    05/06 CRL 1,7cm fasolki 🥰
    22/06 CRL 5,1cm bułki 😍
    NIPT Felia Test - ZDROWY CHŁOPAK 🩵
    04/07 I prenatalne: CRL 6,5 cm bobaska🫶
    27/08 połówkowe: 396g skarba 👑
    16/09 echo - zdrowe serduszko ❤️
    24/09 neurosonografia - 727g 🩵
    23/10 1193g pysia
    6/11 III prenatalne, wszystko ok 🥰, mamy 1763g
    4/12 2600g łobuza
    22/12 3400g misia 🐻 🤯
    19/01 jesteś z nami ♥️♥️♥️
    czekam na Ciebie słoneczko ☀️
    ✨#rodzew2026✨

    age.png
  • Justa28 Autorytet
    Postów: 956 2035

    Wysłany: 4 lipca 2025, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybug wrote:
    A ja poproszę cię ellevv o zmianę serduszka na różowe... Będzie dziewczynka!!!

    Mieliśmy badany zarodek i skoro ciąża jest żywa, to mogliśmy już teraz dostać info kogo goszczę ;-)

    Jestem mega szczęśliwa - chyba bardziej niż w momencie kiedy zobaczyłam II kreski ;-)

    Super wiadomość! Kolejna dziewczynka 🥰🥰

    Ladybug lubi tę wiadomość

    29 👩 & 39 🧔🏼‍♂️ & 🐕 x2

    👩 po chemioterapii & naświetlaniach
    🧔🏼‍♂️ pH 8,5❓️reszta w normie 💪

    03.05 ⏸️ beta 144,44 mIU/ml 🥹🤞
    05.05 beta 338,80 mIU/ml 🥹🤞
    26.05 CRL 1.09 cm ❤️
    27.06 prenatalne 👍
    28.08 połówkowe 👍
    08.09 522g ❤️
    24.09 650g ❤️
    15.10 950g ❤️
    29.10 1200g ❤️
    10.11 1665g ❤️
    01.12 1915g ❤️
    17.12 2300g ❤️

    01.2026 🩷👨‍👩‍👧

    age.png
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3958 5423

    Wysłany: 4 lipca 2025, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania czekamy teraz na Twoje wieści i bobaska <3

    NinaB, A.nia lubią tę wiadomość

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • Hortensjaogrodowa Autorytet
    Postów: 392 562

    Wysłany: 4 lipca 2025, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka aga! Piękny malec! Gratulacje!

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    age.png
  • Paulina66 Autorytet
    Postów: 1154 2524

    Wysłany: 4 lipca 2025, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybug wrote:
    A ja poproszę cię ellevv o zmianę serduszka na różowe... Będzie dziewczynka!!!

    Mieliśmy badany zarodek i skoro ciąża jest żywa, to mogliśmy już teraz dostać info kogo goszczę ;-)

    Jestem mega szczęśliwa - chyba bardziej niż w momencie kiedy zobaczyłam II kreski ;-)

    Ale super!!! 🥰 gratulacje 🩷🎀

    Ladybug lubi tę wiadomość

    31 👰🏼‍♀️ 33 🤵🏻

    01.2025 💔🪽 9tc

    14.05 ⏸️ 9 dpo 🌈✨
    5.06 🩺 pierwsza wizyta 💫 0,42cm dzidziusia z bijącym serduszkiem ❤️

    7+3 • 1,24cm | 9+0 • 2,25cm | 11+5 • 4,86cm
    NIFTY Pro - niskie ryzyka, dziewczynka 🩷🌸
    I prenatalne 🧬 12+5 • 6,41cm
    15+6 • 165g | 17+4 • 209g
    II prenatalne 🧬 20+5 • wszystko prawidłowo
    21+4 • 403g | 25+6 • 878g | 29+6 • 1453g
    III prenatalne 🧬 30+5 • 1750g
    33+4 • 2256g | 35+4 • 2584g | 37+6 • 2978g

    39+0 🌈 Nareszcie razem
    👶🏼🎀 16.01.2026 ● 3340g ● 54cm

    age.png
  • klaudia00.. Autorytet
    Postów: 360 594

    Wysłany: 4 lipca 2025, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybug wrote:
    A ja poproszę cię ellevv o zmianę serduszka na różowe... Będzie dziewczynka!!!

    Mieliśmy badany zarodek i skoro ciąża jest żywa, to mogliśmy już teraz dostać info kogo goszczę ;-)

    Jestem mega szczęśliwa - chyba bardziej niż w momencie kiedy zobaczyłam II kreski ;-)

    Ale super!!! Gratulacje 😊😊

    age.png

    ⏸️ 19.05 🥹
    11.06 0,71cm człowieczka z ❤️
    21.07 prenatalne 🧬 zdrowa DZIEWCZYNKA!! 🥹❤️
    23.01 Już jest z nami!! 💖
    #rodzew2026 ❤️
‹‹ 273 274 275 276 277 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ