X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Szew na początku ciąży- niewydolność szyjki macicy
Odpowiedz

Szew na początku ciąży- niewydolność szyjki macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 82mama82 Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 37 lat i to moja czwarta ciąża. Od pierwszej mam stwierdzoną niewydolność szyjki macicy. W pierwszej ciąży założono mi pessar w 20 tyg. i wtedy postawiono diagnozę. Donosilam i urodziła się pierwsza córka. W drugiej ciąży, dzień po kontroli u ginekologa w 18tc worek owodniowy wypadł, musiałam urodzić, córeczka umarła w trakcie porodu, badania wykazały że była zdrowa. Ordynator powiedzial że miałam mieć szew albo pessar dużo wcześniej założony. Trzecia ciąża: lekarz zwlekał z założeniem szwu, sama pojechałam do szpitala do tamtego ordynatora. Zbadał mnie i w tym samym dniu założył szew. Mężowi powiedział że to był ostatni moment, ale nie gwarantuje że i tak nie za późno......Udało się, urodziłam zdrową córeczkę.
    Niedawno dowiedziałam się o ciąży niespodziance:), z uwagi na mój wiek obciążenie rośnie... Jestem już po pierwszej wizycie u tamtego Pana ordynatora, któremu ufam. Twierdzi że szew założy w 13, 14tc. Czy któraś z was ma lub miała podobne problemy z szyjka?!?? Też miałyście szew zalozony?? W którym tygodniu ciąży?? Musialyscie leżeć do końca? Może ktoś obecnie jest w podobnej sytuacji?? Opowiedzcie o swoich doświadczeniach ze szwem i niewydolnością.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 10:34

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ