X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Tarczyca w ciąży i po ciąży. Powiększona. Ktoś tak miał?
Odpowiedz

Tarczyca w ciąży i po ciąży. Powiększona. Ktoś tak miał?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 2 października 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. W ciąży byłam 9 miesięcy temu. W trakcie brałam eutyrox żeby obnizyc tsh bo było ok 2.8. Po ciąży odstawione. I teraz po 9 miesiącach nagle powiększyła mi się tarczyca. Na tyle, że widać to i czuć. Czuję ucisk w gardle, gorzej mi się przelyka i mam chrypke. Zrobiłam sobie od razu badania i wszystko w normie niby oprocz podwyzszonych przeciwciał anty TG dwukrotnie. Czy któraś z Was tak miała? Co to oznaczało? Martwie się i szukam info ale wiadomo że w sieci ciężko coś znaleźć. Jutro jade do lekarza po skierowanie na usg. 19 października mam termin do endokrynologa, ale do tego czasu zwariuje :/

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 października 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli masz tg podwyzszone i tarczyca duza to na pewno zapalenie tarczycy. Usg na pewno wszystko pokaze. Byc moze to początek choroby hashimoto.

    Slyszalam, że po ciązy tarczyca szaleje czesto. Nic sie z tym nie da zrobic. Trzeba byc kontrola endo i brac leki. Nie martw sie, to na pewno nic groznego.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 3 października 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Mam nadzieję, że jest jak mówisz. Chociaż nie dopisałam że tylko z jednej strony tarczyca powiekszona. Nie wiem czy tak może być :( Oby to nie było nic groźnego. Człowiek sobie najgorsze scenariusze w głowie układa :(

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 8 października 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bralam przed ciaza euthyrox 25 a w ciazy doszlam do dawki 75
    Jak juz zacznie sie brac tarczycowe to raczej sie kontunuuje
    Po ciazy 2ej dawka 25 okazala sie niewystarczajaca bo zaczelam miec duze poty 24h i 50mg unormowalo sytuacje

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 8 października 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama lat 70 miala przerost tarczycy i usunieto jej
    Tak samo skarzyla sie na przelykanie, oddech i ucisk na szyi oraz w czasie snu dusznosci

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ