X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne teoria ramziego
Odpowiedz

teoria ramziego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 lipca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamusie! Czy slyszałyscie o teori ramziego? mianowicie chodzi o to, że ze zdjęcia pierwszego usg - 6-7 tydzień odczytuje sie płeć dziecka w zaleznośći po której stronie względem macicy polozony jest zarodek. Jezeli po prawo - chlopiec a po lewo dziewczynka. Co o tym myslicie? A moze którejś z was się ta metoda sprawdziła? pozdrawiam;)

  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w praw na dole.

    Magdalena
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w prawo na dole.

    Magdalena
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduśka wrote:
    Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w prawo na dole.
    U mnie na prawo na górze w dwudrożnej macicy. Wychodzi chłopiec. Podobno przy sprzyjających dopochwowym jest tak samo. Dopiero przez powłoki brzuszne jakoś się odbija. Ale zobaczymy;) mam już jednego chłopca i bardzo chciałam dziewczynkę ale ObacYmu;) na kiedy masz termin?

  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są różne źródła. Niektórzy podają że 97 procent a niektórzy że 50.

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 3 lipca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to by chyba wyszło ze będzie chłopak :) o ile dobrze ogarniam strony na usg :D

    akacjowa lubi tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam termin ok 11 lutego ale to się jeszcze zobaczy:)

    Magdalena
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale chciałabym dziewczynke.

    Magdalena
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpisujac w Google teoria ramziego i następnie wybrałam grafikę, pokazuje fotki USG z kolorowymi oznaczeniami wokół dziecka i tam prawa stroną góra i dół to dziewczyna, lewa góra i dół chłopak. Chyba, że źle to interpretuje. Nawet nie słyszała nigdy wcześniej o tej teorii. Ciekawe. Zapytam lekarza, bo idę 13 lipca na wizytę jak jest z odbiciem lustrzanym odnośnie USG dopochwowego.

    Magdalena
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HA HA HA!

    https://mamaginekolog.pl/najbardziej-niewiarygodna-teoria-rozpoznawania-plci-we-wczesnej-ciazy-o-jakiej-slyszalam/

    Reni, polkosia lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak bardzo dziwnie w tej grafice google. Ja zapytałam lekarza swojego to mówi że mam po prawej stronie na górze. Ale znalazłam też kilka dziewczyn gdzie ta teoria się nie sprawdziła;)

  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    HA HA HA!

    https://mamaginekolog.pl/najbardziej-niewiarygodna-teoria-rozpoznawania-plci-we-wczesnej-ciazy-o-jakiej-slyszalam/
    A masz może zdjęcie pierwsze z USG 5.6 lub 7 tydzień? Bo widzę że u ciebie córka;) po której stronie była jak patrzysz na zdjęcie?;)

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patipati89 wrote:
    A masz może zdjęcie pierwsze z USG 5.6 lub 7 tydzień? Bo widzę że u ciebie córka;) po której stronie była jak patrzysz na zdjęcie?;)

    Nie mam takiego zdjecia.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 lipca 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem ile w tym prawdy ale u mnie dzidzia w 7tyg byla po prawej stronie ,teraz jestem w 26tyg i wyszedl na 80% chlopak :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierwszej ciąży też po prawo i jest chłopiec;) przypadek?;) Komuś może to się nie sprawdziło?;)

  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 4 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mówisz o prawej stronie z punktu osoby obserwatora, czy po prawej , czyli faktycznej stronie macicy?

    Magdalena
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy USG transwaginalnym czytasz to tak jak masz obraz lub zdjęcie. Prawo to prawo. Lewo to lewo. Dopiero jak USG robione przez powłoki brzuszne to jakiś to się odbija i jest na odwrót. Na Facebooku jest grupa teoria ramzuego rozpoznawanie płci od 6 tygodnia i tam dziewczyny pomagają ocenić.

  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula. wrote:
    to by chyba wyszło ze będzie chłopak :) o ile dobrze ogarniam strony na usg :D
    Tu ciebie Paula na profilowym masz zdjęcie z którego tygodnia?

  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 4 lipca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc wychodzi na to, że u mnie te chłopak, a miałam taką nadzieję na dziewczynkę.Trudno.

    Magdalena
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama ginekolog na swoim zdjeciu USG ma kosmowka umiejscowiona po lewej stronie patrząc na zdjęcie. Opisuje, że mieści się ona po prawej, więc obraz jest odwrocony, a ze jest to USG we wczesnej ciazy to zapewne wykonane dopochwowo.

    Magdalena
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ