X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4310

    Wysłany: 11 lipca, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabierz męża, dla nich to też są ważne chwile 😊

    Mój mąż jest ze mną na każdej wizycie, nikt nigdy nie miał z tym problemu.

    My dzisiaj też wizytujemy o 14:30 więc poproszę kciuki za moje bąble. Śniło mi się że wody mi odeszły 😱 więc mam nadzieję że to tylko głupi sen a nie jakiś znak

    kknn, Holibka, Tigra lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8937 7739

    Wysłany: 11 lipca, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, ja się zgadzam z dziewczynami, bierz męża. Trzymam kciuki za wizytę!

    Nome, będzie dobrze, kciuki! Sny odzwierciedlają nasze emocje, a nie rzeczywistość na szczęście 🙂

    Gonicie z wyprawkami 😉 jedną z moich pierwszych myśli po zrobieniu testu ciążowego było "gdzie my wstawimy łóżeczko?!?". Po przemyśleniu sprawy doszłam do wniosku, że nie wstawimy nigdzie. Z córką łóżeczko w sumie sprawdzało się jedynie na drzemki w ciągu dnia i wieczorne spanie, póki ja nie kładłam się. Potem młoda lądowała z nami bo ceniłam sobie sen i wygodę, a moje dziecię niestety nie było z tych, co to jedną pobudkę albo wcale... Także teraz łóżeczka nie będzie, chyba że jakoś upchniemy je u córki w pokoju. Na pewno w naszej sypialni nie da rady bo już mamy taki Tetris, że nie ma opcji. Na początku mam zamiar korzystać z kosza Mojżesza, a zanim go dostaniemy (wyprawka miejska) to ewentualnie gondola.

    Ogólnie jestem w dobrej sytuacji, że dookoła znajomi mają dzieci, które właśnie się odwozkowały, albo zmieniamy meble itp 😉 tym sposobemam już jedną spacerówkę w domu, po urlopie do odbioru wózek 2w1 i jeszcze jakieś łóżeczka, dostawaki, krzesełka czekają do obejrzenia i wyboru. Fotelik zaklepany i kombinezon z merino na wyjście ze szpitala też 🙂 na razie żadnych zakupów nie planuję, bo najzwyczajniej w świecie nie mam jeszcze miejsca dla malucha, myślę, że jesienią włączy mi się syndrom wicia gniazda to zacznę działać.
    Z rzeczy,. których w poprzedniej ciąży nie miałam, a teraz tak to kupiłam poduszkę ciążową 🙂 dziś pierwsza noc za mną i muszę przyznać, że fajne to 🙂 w ciąży z córką dostałam poduchę od przyjaciółki, ale to była końcówka ciąży i w ogóle nie widziałam zastosowania dla siebie. Sprzedałam bez rozpakowania nawet. Teraz postanowiłam zrobić test jednak. Gdyby mi się nie sprawdziła, to moja pierworodna już jest chętna do przejęcia 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 09:15

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 11 lipca, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a z jakiej firmy poduszkę ciążową polecacie? Poofi dość droga widzę, a z kolei moja z pierwszej ciąży jest już mocno oklapła i płaska. Chyba muszę zaopatrzeć się w nową, bo za mną koszmarna, nieprzespana noc 😒🫣

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Murilega Autorytet
    Postów: 598 898

    Wysłany: 11 lipca, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    Dziewczyny, a z jakiej firmy poduszkę ciążową polecacie? Poofi dość droga widzę, a z kolei moja z pierwszej ciąży jest już mocno oklapła i płaska. Chyba muszę zaopatrzeć się w nową, bo za mną koszmarna, nieprzespana noc 😒🫣
    Jak Ci poprzednia pasowała to może po prostu warto kupić wkład do poduszek i ją "uzupełnić"? Ja póki co nie mam żadnej, w domu mamy od dawna jedna dyżurna dłuższą trochę poduszkę i póki co liczę że ona wystarczy.

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 460 697

    Wysłany: 11 lipca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość ja mam poofi z vinted za 100 wyparlam pokrowiec i jest w stanie idealnym, polecam tam zerknąć :) mam w kształcie 9 i polecam bardzo !!!!! To jest wspaniałe i serio w dobrym stanie ale ja sama sprzedaje dużo swoich rzeczy na vinted.

    Iza bierz chłopa niech zobaczy dziecko, widziałam jak to mojemu ułatwiło wyobrażenie sobie dziecka. Jak się rusza i wywija w brzuszku. Poza tym mój działa uspokajająco, mówię do niego że się stresuje, a on mi mówi że teraz to już idziemy „poznać stan faktyczny” i damy sobie radę 😅

    Ja sie wczoraj mierzyłam i zmierzyłam sie rano dla porównania i mam aż +/- 3-4 cm w obwodach więcej niż rano.




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 10:26

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8937 7739

    Wysłany: 11 lipca, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość ja kupiłam supermami 7, też z vinted. Kosztowała mnie 15 + przesyłka a stan super 🙂 ale Murilega dobrze radzi, jak masz swoją sprawdzoną to dobrym pomysłem jest uzupełnienie wypełnienia.

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4310

    Wysłany: 11 lipca, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z poofie i uważam że jest super 😊 na pewno na Vinted można znaleźć i dużym plusem jest możliwość zdjęcia i wyprania pokrowca

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1684 1687

    Wysłany: 11 lipca, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 7 z supermami. Jest super, ale ma jak dla mnie mankament w postaci twardego szwu wewnątrz na łuku i jak się za bardzo w nią wtulę szyją to potrafi mi się wpijać w zagłębienie między szyją i barkiem.
    Kupiłam finalnie nową, ale też na vinted obserwowałam poofi ;)

    Ale wysyp dobrych wieści z wizyt i pięknych brzuszków mniejszy co i większych! :) przeglądam, lajkuje, ale nie bardzo mam głowę by pisać na bieżąco. Dalej tonę w kartonach, do tego pracuje zdalnie w tym tygodniu jeszcze w pełnym wymiarze godzinowym. Upał także nie ułatwia funkcjonowania, choć o dziwo całkiem nieźle go znoszę.
    Kciuki za dzisiejsze wizyty!
    Wszystkiego dobrego dziewczyny i maluszki!

    KINGA89, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 11 lipca, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, moja właśnie też z Supermami, w kształcie C. Tylko że o ile pokrowiec można zdjąć i wyprać (wygodne), o tyle poduszka sama w sobie nie ma zamka. Więc przy wypełnianiu trzeba by pruć i zszywać? Nigdy tego nie robiłam 🤷🏼‍♀️

    A używane poofi z Vinted nie są spłaszczone? 🤔 Widziałam, że są w dobrych cenach, ale tego właśnie trochę się boję. Może to kwestia firmy, a może tego że ja swoją używałam namiętnie całą pierwszą ciążę, ale właśnie jest plackiem. Zastanawia mnie, jak to jest z używanymi poofi 🤔

    Domi.Nika lubi tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8937 7739

    Wysłany: 11 lipca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara, myślę, że wszystko zależy od intensywności używania. To tak jak z normalnymi poduszkami 😉
    Co do uzupełnienia wypełnienia to tak, trzeba spruć trochę na szwie a potem zaszyć. Nie jest to trudne, myślę że sobie poradzisz. Pokrowiec ukryje wszelkie niedoskonałości 😉

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 460 697

    Wysłany: 11 lipca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    O, moja właśnie też z Supermami, w kształcie C. Tylko że o ile pokrowiec można zdjąć i wyprać (wygodne), o tyle poduszka sama w sobie nie ma zamka. Więc przy wypełnianiu trzeba by pruć i zszywać? Nigdy tego nie robiłam 🤷🏼‍♀️

    A używane poofi z Vinted nie są spłaszczone? 🤔 Widziałam, że są w dobrych cenach, ale tego właśnie trochę się boję. Może to kwestia firmy, a może tego że ja swoją używałam namiętnie całą pierwszą ciążę, ale właśnie jest plackiem. Zastanawia mnie, jak to jest z używanymi poofi 🤔


    Ja kupiłam w niemalże idealnym stanie, bez wgnieceń :) mój stary tylko otworzył paczke jak mnie nie było na weekend w domu i mi mówi „jakaś sprana ta poduszka”, a one maja pastelowe kolory oryginalnie. Ale taka miała być :)

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 460 697

    Wysłany: 11 lipca, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra słuchajcie mi drga brzuch jak się nie ruszam, podobno to możliwe ze dziecko porusza płynem owodniowym i powoduje drgania. Za każdym razem jak wołam Bartka żeby zobaczył to przestaje 😂 czy Ktoś ma taka sytuacje ? :)

    kknn, Ewa96, Holibka lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kknn Autorytet
    Postów: 423 528

    Wysłany: 11 lipca, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Dobra słuchajcie mi drga brzuch jak się nie ruszam, podobno to możliwe ze dziecko porusza płynem owodniowym i powoduje drgania. Za każdym razem jak wołam Bartka żeby zobaczył to przestaje 😂 czy Ktoś ma taka sytuacje ? :)
    Ale fajnie, zazdroszczę 🥹 ja wczoraj nakarmiłam dziedziolka kinder czekoladą licząc na jakiś spektakl, ale nic 🥲 maż się już ze mnie śmieje, że mam dziecka nie męczyć 🤪

    Holibka lubi tę wiadomość

    04.2023: 8+2, triploidia 💔
    08.2023: 6+5 monoploidia 💔
    01.2024 & 03.2024: cb

    20.04.2024 beta 24,14; 22.04 beta 96,72; 24.04 beta 253,80; 29.04 beta 2362,2 🍀

    13.05 🩺 8,3 mm (6+5) ❤️
    27.05 🩺 2,17 cm (8+4)
    10.06 🩺 3,85 cm (10+4)
    24.06 🧬 6,30 cm (12+4) USG prenatalne
    22.07 🩺 (16+4) 175 gramów małego kawalera 🩵
    19.08 II 🧬 (20+4) 376 gramów małego człowieka
    16.09 🩺 (24+4) 693 gramy maleństwa

    Ja&On: 33 lata
    Kariotyp ✅
    Trombofilia: białko S 56%❌
    MTHFR A1298C w układzie heterozygotycznym❌
    ANA1: dodatni ❌
    ANA2: słabo dodatni: 1:160, ziarnisty z dodatnimi sferami chromosowymi❌

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 149 243

    Wysłany: 11 lipca, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Wiara Nadzieja Miłość ja kupiłam supermami 7

    I co o niej sądzisz? Sama się nad nią zastanawiam. Nie wiem, czy wziąć kształt 7, C czy 9. Czym to się różni?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 12:54

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8937 7739

    Wysłany: 11 lipca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KINGA89 wrote:
    I co o niej sądzisz? Sama się nad nią zastanawiam. Nie wiem, czy wziąć kształt 7, C czy 9. Czym to się różni?
    Zdecydowałam się na 7 ze względu na jej rozmiar, jestem wysoka, a siódemki są właśnie polecane dla osób powyżej 170cm. Bardzo fajne jest to, że jest taka "dwustronna", na którym boku bym nie leżała, zawsze uda mi się ją sobie dopasować. Cieszę się, że mam już za sobą ten zakup bo wcześniej brałam pod uwagę każdy rozmiar i kształt i już dostawałam oczopląsu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 13:42

    KINGA89, Holibka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ewa96 Koleżanka
    Postów: 46 62

    Wysłany: 11 lipca, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Dobra słuchajcie mi drga brzuch jak się nie ruszam, podobno to możliwe ze dziecko porusza płynem owodniowym i powoduje drgania. Za każdym razem jak wołam Bartka żeby zobaczył to przestaje 😂 czy Ktoś ma taka sytuacje ? :)


    Ja mam identycznie. Mój zdążył zobaczyć. Śmiesznie to wygląda, ale właśnie też czułam takie dwa muśnięcia, w pierwszej ciąży nie zauważałam takich rzeczy, teraz jestem bardziej wyczulona. Wiem że to szybko, ale już też potrafię odróżnić różne rzeczy w tej ciąży. 😊

    kattalinna lubi tę wiadomość

  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2053 4362

    Wysłany: 11 lipca, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małpka wrote:
    Bardzo dziękuję Ci za tą odpowiedz😘😘😘 gryzłam się czy dobrze wybrałam i nie dawało mi to spokoju. Miałam duże rozterki ale Twoja wypowiedz mnie bardzo uspokoiła.
    Życzę Ci samych dobrych wiadomości, trzymam kciuki 😘🤞

    Dominika, mnie brzuch też drga, ale ja to łączę z pulsującą żyłą lub tętnicą 😅

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 460 697

    Wysłany: 11 lipca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Życzę Ci samych dobrych wiadomości, trzymam kciuki 😘🤞

    Dominika, mnie brzuch też drga, ale ja to łączę z pulsującą żyłą lub tętnicą 😅

    No właśnie tylko nie drga cały czas, a żyła albo tętnica drgałby cały czas nie ? 😂 wydaje mi się ze to bobas bo te drgania czasami w różnych miejscach. Ciekawe uczucie.

    Żyjecie jakoś w tym piekle ?

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 598 898

    Wysłany: 11 lipca, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam na wizycie by sprawdzić czy wszystko ok przed badaniami z krwi i pierwszy raz maluch się na ekranie ruszał. ❤️ 4 cm człowieka, ręce machały, nogi kopały i na takie szybkie sprawdzenie wszystko wygląda tak jak trzeba na ten moment. Jutro NIFTY w sobotę PAPPA a w czwartek USG prenatalne. Mam nadzieję, że jak będę już po to trochę mi stres już odpuści. 🤞

    Iza., Podkoszulka, Tigra, Nomeolvides, kknn, kattalinna, Holibka, ultramaryna_, Rocky, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9846

    Wysłany: 11 lipca, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nome kciuki ✊🏻

    Domi.Nika lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ