X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 458 696

    Wysłany: 3 września, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie, z Kaziem wszystko ok :) chłopak ma sie dobrze :) już byłam dziś z nim na analizie, na wizycie u prowadzącej jeszcze o 16 położna :p także dzień wokół niego :) jak sie o nim mówi albo coś to zawsze sie uaktywnia chyba lubi być a centrum uwagi.

    Jesteśmy zapisani na usg 3go trymestru 31 października 🤰

    Tigra, Rocky, potforzasta, Wiara Nadzieja Miłość, kattalinna, Holibka, Zaqwsx, Podkoszulka, Faelwen90, KINGA89, Md1610, kknn, Liyss🧚🏻, Ottioli lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 3 września, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi super wieści faktycznie Twoje dziecię chyba lubi być w centrum uwagi.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 593 682

    Wysłany: 3 września, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,ja jutro mam zabieg chirurgiczny,na plecach urosło mi coś.W srodku wypełnione krwią i ble.Ginekolog mowił zostawić a chirurg,że lepiej wyciąć.

    Ada1993 wrote:
    Mam takie może trochę nie typowe pytanie. Jak radzicie sobie z zaspokajaniem swoich potrzeb seksualnych, unikacie zbliżeń z partnerem i zadowalania samą siebie. Czy wręcz przeciwnie
    Czasem delikatne pieszczoty,ale boimy się oboje i trwamy w celibacie.Czasami mam ogromną ochotę,zagryzam zęby,daje poduszkę między nogi i mowię sobie,ze do Sylwestra już niedaleko.Wtedy sobie poszalejemy.

    kattalinna wrote:
    Rocky, w takim układzie to faktycznie, warto poczekać 🙂

    Ja zupełnie z innej, nie dziecięco wyprawkowej strony - zrobienie sobie paznokci u stóp na tym etapie ciąży to już wyzwanie 😂 zastanawiam się czy to nie będą moje ostatnie hybrydy przed porodem, bo zdejmowanie tego to niezła akrobatyka już, a łatwiej nie będzie 😉
    Ja maluje zwyklym i o dziwo trzyma sie dobrze.


    Jeśli chodzi o foteliki to posprawdzajcie sobie testy ADAC z poprzednich lat.Nie są w niczym gorsze a czesto już tańsze.


    Holibka wszystko w porządku?

    Ada1993 lubi tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 3 września, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi dobre wieści!

    Dziewczyny, które zamówiły laktatory z momcozy - dostałam maila ze nadano przesyłkę i niby jakiś link do śledzenia, ale jak w niego wchodzę to mam error 🧐 Też tak macie?

    Rocky czekamy na fotkę bryki 😁

    Kupiłam jeszcze dzisiaj na vinted drugi śpiworek z mufka do wózka, 190 zł więc jestem hepi ☺️

    Holibka, Ottioli lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 3 września, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra, trzymam kciuki za zabieg 🤞🏻

    Ada, my współżyjemy zupełnie normalnie. W pierwszej ciąży również. Dopóki lekarz nie widzi przeciwwskazań, dziecko jest całkowicie bezpieczne. Poczytaj o tym w dobrych źródłach. Na tym etapie brzuszek zaczyna nieco utrudniać pozycje, ale będzie tylko trudniej, więc eksperymentujemy i słuchamy się wzajemnie.
    A co do współżycia po porodzie - nikomu źle nie życzę, ale ja przez 6-7 miesięcy nie byłam sobą tam w dole. Mimo regularnych ćwiczeń z uro-fizjo, czułam duży ból i dyskomfort. Przy KP w dole jest suchość jak na pustyni (nigdy wcześniej nie doświadczyłam tego w takim wydaniu). Żele nawilżające niewiele pomagają, nawet te specjalistyczne, apteczne. Dlatego uwierzcie, jeśli jest ochota w ciąży, a lekarz potwierdza, że ciąża przebiega fizjologicznie i nie ma się czego bać - korzystajcie, póki można. Pewnie większość się ze mną zgodzi, że to bardzo buduje więź z mężem/partnerem. A czy umocnienie tej relacji w tak ważnych etapie życia jak oczekiwanie na nowego członka rodziny nie powinno być jednym z głównych zadań naszej wyprawki? 😉

    kattalinna, Ada1993, Tigra, Zaqwsx, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1683 1687

    Wysłany: 3 września, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada - wg mnie to trol albo jakiś zbok. Proponuję zignorować.

    Dlatego czasem to otwarte forum mnie deprymuje bo zastanawiam się czasem kto może to kiedyś przeczytać i w jak dużym stopniu trzeba dbać o ujawniane np. szczegółów, które mogą kogoś naprowadzić na prawdziwa tożsamość człowieka.

    My już w Wawie, przybyliśmy prawie godzinę przed czasem. Tak jak zapowiadano jest opóźnienie, także czekamy cierpliwie. Widzę, że są tu osoby i na NFZ i prywatnie zapisane. Spokojne miejsce jednak naznaczone niepokojem oczekujących.
    Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia dziewczyny ❣️

    Zaqwsx, Wiara Nadzieja Miłość, Faelwen90, kattalinna, Liyss🧚🏻, Ottioli lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: 3 września, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra, zwykłym malowałam w poprzedniej ciąży jeszcze tydzień przed porodem, ale hybryda to wyzwanie jednak.
    Kciuki za zabieg!

    Tigra lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 111 190

    Wysłany: 3 września, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, trzymam kciuki!
    Domi.Nika cieszę się, że z Kaziem ok :)
    Nome, moja historia z pomiarami jest taka jak u WNM. Też miałam malucha i to jeszcze z nierównymi wymiarami (głowa 98 centyl, nogi 5). Urodził się 2820 i wszystko jest ok. Głowa do góry.

    Domi.Nika lubi tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 432

    Wysłany: 3 września, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra kciuki za zabieg. Dobrze ze będzie wycięte bo pewnie duzy dyskomfort na plecach stwarza.

    Kattalinna ja całe szczęście nie lubię nic robić z paznokciami ale nie wyobrażam sobie teraz się tak wyginać i jeszcze robić to dokładnie 😀 Przyznam że szacun.

    Domi.Nika super wieści. Jak Kazik się zmęczy za dnia to w nocy będzie grzecznie spał 😀

    Ja dzisiaj po miesiącu widzę swoje dziecię. O 17:00 idę na usg 3D komercyjnie żeby mieć pamiątkę a jutro mam połówkowe. Przyznam że przed 1 trymestru dużo mniej się stresowałam. Tutaj jednak dużo więcej rzeczy może wyjść nie tak. Pierwszy raz też może poznam wagę. Jakoś mój lekarz tego nie lubił mierzyć w tym natłoku pacjentów. Mam nadzieję że się pięknie dzidzia dzisiaj ustawi i nie będzie się chciał zasłaniać twarzyczki bo trochę za to place 😀

    kattalinna, Domi.Nika, Faelwen90, Holibka, Tigra, Liyss🧚🏻, Ottioli lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 3 września, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra kciuki za zabieg🤞 oby wszystko przebiegło spokojnie

    Tigra lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 458 696

    Wysłany: 3 września, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się do stomatologa prywatnie na przegląd, ale pomyślałam co mi tam może spróbuje na NFZ. Zadzwoniłam przed chwila i termin dali mi na czwartek. Także jakby ktoś chciał w Warszawie w Cepelku taki szybki termin był. Powiedziałam że jestem w ciążył. Na stronie gov jest napisane ze co tam więcej rzeczy przysługuje i możliwości robienia z zębami w ramach NFZ.

    Ogólnie Kazio w nocy raczej śpi. Nie czuje żeby brykał, czasami bardzo delikatnie po siku ale da się zasnąć. I rano tez jest spokojniejszy. Po południu pod wieczór to jego największa aktywność.

    Holibka, Zaqwsx, kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: 3 września, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx, mi na którymś USG lekarz nie podał wagi, ale potem sama doczytałam się jej na wydrukach bo jak mierzy obwód główki, brzuszka i długość kości udowej to te sprytne aparaty same wyliczają wagę 🙂 ale na połówkowych waga to chyba jeden z punktów do opisu, także będziesz wiedziała 🙂

    Siedzę z "nagimi" paznokciami i zastanawiam się co dalej, czy będzie mi się chciało to powtarzać za kilka tygodni z jeszcze większym brzuchem? Lubię mieć czasem takie dylematy 🤣

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 3 września, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Zaqwsx, daj znać co tam u Was słychać po połówkowych. Ja będę miała to badanie w piątek i już nie mogę się doczekać.

    Trochę się denerwuję, że nikt jeszcze nie zadzwonił do mnie jak wyszło to badanie na toksoplazmozę. Chciałabym mieć przynajmniej to za sobą...
    Czuję, że jest dobrze, ale to potwierdzenie by się przydało.

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 432

    Wysłany: 3 września, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Zaqwsx, mi na którymś USG lekarz nie podał wagi, ale potem sama doczytałam się jej na wydrukach bo jak mierzy obwód główki, brzuszka i długość kości udowej to te sprytne aparaty same wyliczają wagę 🙂 ale na połówkowych waga to chyba jeden z punktów do opisu, także będziesz wiedziała 🙂

    Siedzę z "nagimi" paznokciami i zastanawiam się co dalej, czy będzie mi się chciało to powtarzać za kilka tygodni z jeszcze większym brzuchem? Lubię mieć czasem takie dylematy 🤣
    Ja od półtorej miesiąca nie miałam robione wcale USG dziecka ani nie mam wydruczku. Ostatnie usg to sami sobie z mężem zrobiliśmy na jego oddziale ale nie mierzyliśmy tych wymiarów bo żadne z nas nie umie ( nie jesteśmy ginekologami niestety 😁) a tak to wchodził sprawdzać jak szyjka i pobieżnie usg dopochwowe żeby określić na oko czy jest ok. I nawet pamiątek nie mamy a wcześniej w 1 trymestrze mieliśmy co tydzień 🥲
    Z tym że mam kopertę pamiątkową do wklejenia do książeczki "przebiegu ciazy" która sobie kupiłam i i tak mi się już koperta przerywa prawie

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 432

    Wysłany: 3 września, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen90 wrote:
    @Zaqwsx, daj znać co tam u Was słychać po połówkowych. Ja będę miała to badanie w piątek i już nie mogę się doczekać.

    Trochę się denerwuję, że nikt jeszcze nie zadzwonił do mnie jak wyszło to badanie na toksoplazmozę. Chciałabym mieć przynajmniej to za sobą...
    Czuję, że jest dobrze, ale to potwierdzenie by się przydało.
    Najgorzej tak czekać na telefon. Pamiętam jakie schizy miałam jak dzwoniła moja lekarka prowadząca z kliniki po ivf. Cały dzień wtedy siedziałam i co chwilę klikałam w telefon czy nie przeoczyłam. Współczuje bardzo. Spróbuj zająć czymś głowę...

    Faelwen90 lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 128 274

    Wysłany: 3 września, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mogę się doczekać połówkowego - a to dopiero 16 września! Nie widziałam Bobo od miesiąca i wciąż nie znamy płci 🙈 Ale fika sobie radośnie, więc wierzę że wszystko w porządku 🙂

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 432

    Wysłany: 3 września, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky wrote:
    Ja też nie mogę się doczekać połówkowego - a to dopiero 16 września! Nie widziałam Bobo od miesiąca i wciąż nie znamy płci 🙈 Ale fika sobie radośnie, więc wierzę że wszystko w porządku 🙂
    Właśnie też staram się być dobrej myśli przez te ruchy które obiektywnie czuje dużo mocniejsze, ale stres jest zawsze. Szczególnie przed połówkowymi które są dokładne bardzo

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1683 1687

    Wysłany: 3 września, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak na szybko: niedomykalność ustąpiła! Ponoć jest to bardzo częsta wada w okresie prenatalnym i bardzo często samoistnie ustępuje nie pozostawiając żadnych konsekwencji. Popłakałam się ze szczęścia. Czekam na dokumenty.

    Rocky, Faelwen90, Murilega, kattalinna, potforzasta, Nomeolvides, KINGA89, Domi.Nika, Zaqwsx, Tigra, Md1610, Podkoszulka, Gumcia1989, kknn, Wiara Nadzieja Miłość, luśka, Wanda_89, Beza27, Liyss🧚🏻, Ilona.., Ottioli, E_welka88, Mamausia lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 128 274

    Wysłany: 3 września, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Dziewczyny, tak na szybko: niedomykalność ustąpiła! Ponoć jest to bardzo częsta wada w okresie prenatalnym i bardzo często samoistnie ustępuje nie pozostawiając żadnych konsekwencji. Popłakałam się ze szczęścia. Czekam na dokumenty.

    Właśnie wlazłam żeby sprawdzić, czy coś napisałaś 🙂 Fantastyczne wieści! 🥳

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 597 897

    Wysłany: 3 września, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, cudowne wieści ❤️ Oby teraz już tylko czekał Cię nudny trzeci trymestr! ❤️

    Holibka lubi tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
‹‹ 250 251 252 253 254 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ