X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 3 września, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Holibko, na tym forum poczułam od Ciebie dużo wsparcia jak sama tego potrzebowałam w związku z przygotowaniem się do zabiegu amnio.
    Będę trzymać za Was kciuki, ale oprócz tego zmówię też litanię do Św. Rity. Modlę się do niej o wsparcie od dawna i czuję jej pomoc w trudnych sytuacjach. W ogóle odmówienie tej litanii daje mi dużo spokoju.

    Daj znać po wszystkim co tam u Was.

    kattalinna, Holibka, Tigra, kknn, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 3 września, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Bez kitu tyle gadżetów jest, i możliwości kupienia tylu rzeczy. Ja nie wiedziałam ze tyle tego jest. Ale słuchałam ostatnio ze trochę ten rynek „rzeczy dla dzieci” upada bo mało sie rodzi i powoli nie ma kto to kupować. I ze żaden biznes mieć sklep z rzeczami dla dzieci.
    Dacie wiarę, że współczynnik dzietności w Polsce na zeszły rok to tylko 1,15? Masakra 🤯😔 Zwłaszcza w kontekście tego, że otacza nas coraz więcej migrantów dalekiego, odmiennego pochodzenia… ja jestem z niedużego miasta (40 tyś. mieszkańców) i zmiana, którą obserwujemy na przestrzeni ostatniego roku to kosmos

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 458 696

    Wysłany: 3 września, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNM ja mam wrażenie ze większość moich znajomych którzy chcą mieć dziecko maja trudności w tym procesie. A druga cześć znajomych nie chcą mieć dziecka mówią „ze ich nie stać” albo że nie chcą mieć dzieci w tym momencie.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 3 września, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktem jest, że problemy z płodnością są teraz bardzo, bardzo częste. Sami tego doświadczyliśmy przy staraniach o pierwsze dziecko. A to i tak tylko namiastka, bo czymże jest staranie się o dziecko przez 2 lata przy historiach, gdy para stara się 8-10 lat… ponieważ byłam „po tamtej stronie” przez pewien okres czasu, to potrafię się utożsamić z tym, jaki to ogromny ból i poczucie straconego czasu 😢
    Ja również mam sporo znajomych dookoła siebie, którzy deklarują, że nie chcą mieć dzieci w ogóle lub nie teraz (mimo wieku po 30). Szanuję, że jesteśmy różni i nikogo nie potępiam, ale jednocześnie w głębi serca nie potrafię tego zrozumieć. To moje prywatne zdanie

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 3 września, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibko (teraz zamiast golonką mój słownik mianuje cię Halinką ;)) kciuki za Was! Czekamy na wieści 🤞🏼

    Ilona dzięki za cynk! Właśnie tak patrzyłam na tego cybexa, ale on chyba ciężki 🧐 Weź tu człowieku wybierz jakiś kompromis 😅

    Domi czekamy na wieści co u Kazia ☺️

    Moje dzieci wróciły do swojej standardowej aktywności, wieczorem miały ewidentnie jakiś mecz w piłkę albo walkę na pięści ;) z rana też się już przywitaliśmy. No i Wandzia mocno dawała o sobie znać. Wczoraj trochę z nią pogadałam, że to nie jest czas na dbanie o linię, bo według tego ostatniego pomiaru (wiem że jest błąd itp) to jest baaaardzo niziutko w siatkach centylowych, około 2,5 percentyla :( W czwartek idziemy na wizytę i pogadamy z lekarką. W ogóle od połówkowych wg tego co zmierzyli wczoraj w szpitalu to dzieci przybrały zaledwie po 60g w 1,5 tygodnia :/ Boję się cukrzycy i że to moja wina 😞 Ale nie smęcę od rana już

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 3 września, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nome, ja co prawda byłam w pojedynczej ciąży, więc nie chcę przesadnie się do Ciebie porównywać, ale… może dobre słowo podniesie Cię choć trochę na duchu 🫶 Mój synek od połowy ciąży bardzo, bardzo marnie rósł. Cały czas był na samym dole siatki centylowej. Z jednej strony straszyli mnie właśnie FGR, z drugiej uświadamiali, że te pomiary z USG obarczone są dużym marginesem błędu. Całą drugą połowę ciąży żyłam w stresie - zostałam objęta opieką w przychodni przy szpitalu, w którym chciałam rodzić. Musiałam co tydzień/dwa zgłaszać się na KTG i pomiary. A do szpitala (Wwy) mam prawie 70km. I ciągle słyszałam to samo - patologicznie mały brzuszek, dół siatek centylowych, podejrzenie FGR. Finalnie dotrzymali mnie na takich kontrolach do „donoszonej” ciąży i w 37 tyg. kazali zgłosić się na indukcję. Syn urodził się mały, to fakt, ale diagnoza FGR została obalona (podobno FGR potwierdza się wtedy, gdy „donoszony” maluszek rodzi się lżejszy niż 2500). U nas było 2820. I ja wiem, że przy bliźniętach jest inaczej, rozumiem. Ale pamiętaj proszę o tym dużym marginesie błędu, oddychaj spokojnie, myśl pozytywnie. Nie masz właściwie wpływu na to, co się tam w brzuszku teraz dzieje. Jeśli możesz coś dobrego zrobić dla dzieciaków, to właśnie zadbać o swój spokój i pozytywne nastawienie, bo one bardzo to czują. Ufaj specjalistom i będzie dobrze, trzymam za Was kciuki ❤️

    Rocky, Nomeolvides, kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 3 września, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibko trzymam kciuki i modlę się żeby u was było wszystko dobrze. Codziennie się modlę o zdrowie swojego dziecka I powiem Ci ze czuję opiekę stamtąd nad nami.

    Nome dobrze ze maluszki brykają a Ty się nie martw bo dzieci też to czują zobaczysz będzie wszystko dobrze.

    kattalinna, Holibka, Faelwen90, Ottioli lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 458 696

    Wysłany: 3 września, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam się o czasie i ważyłam 2200 i serio szybko urosłam potem :) wiec według wytycznych byłam FGR. A żyje mam się dobrze. W życiu nie leżałam w szpitalu nawet potem :) będzie dobrze.

    Trzeba być dobrej myśli bo to dużo daje :)

    Wiara Nadzieja Miłość, kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 3 września, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNM dziękuję za Twoją historię!

    Domi, potforzasta i za dobre słowa od Was też ♥️

    Ja generalnie jestem panikarą, ale tak jak mówicie - tutaj stresy i nerwy nie pomogą a wręcz będą szkodzić bo wpływają np na przepływy. Więc póki dzieciaki na USG są okej (przepływy i AFI w normie, bo to w dużej mierze wskaźniki ze coś jest nie tak) to też nie ma co panikować. Jeśli trzeba będzie to będziemy kontrolować czy tam leżeć w szpitalu i tyle.

    W między czasie zajmę głowę szopingiem dla bąbli 😁

    Edit: właśnie udało mi się dorwać na vinted tulika za 30 zł 😁 no z przesyłką i ochroną 40. Po zdjęciach w super stanie, zobaczymy co przyjdzie 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września, 10:26

    Liyss🧚🏻, Ottioli lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 597 897

    Wysłany: 3 września, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Holibko (teraz zamiast golonką mój słownik mianuje cię Halinką ;)) kciuki za Was! Czekamy na wieści 🤞🏼

    Ilona dzięki za cynk! Właśnie tak patrzyłam na tego cybexa, ale on chyba ciężki 🧐 Weź tu człowieku wybierz jakiś kompromis 😅

    Holibko też mocno trzymam kciuki!
    Sprawdziłam i cloud Z jest ciężki a G ma 3.9kg czyli tyle co Britax. Ja chyba póki co się na miesiąc wstrzymam bo Avionaut na swoich social ach zapowiada premierę IQ orbit, co chyba oznacza, że będzie baza obrotowa i do Avionauta. Jestem jej ciekawa więc pozostaje poczekać. 😅

    Ilona.., Holibka lubią tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Ilona.. Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 3 września, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Holibko też mocno trzymam kciuki!
    Sprawdziłam i cloud Z jest ciężki a G ma 3.9kg czyli tyle co Britax. Ja chyba póki co się na miesiąc wstrzymam bo Avionaut na swoich social ach zapowiada premierę IQ orbit, co chyba oznacza, że będzie baza obrotowa i do Avionauta. Jestem jej ciekawa więc pozostaje poczekać. 😅

    Mamy jeszcze trochę czasu więc jak Ci zależy na Avionaucie to jasne, że czekaj 😃 nie ma co się aż tak spieszyć ;)

    🧔‍♂️29l. 🙎‍♀️27l.
    23.05 - beta 26,9
    25.05- beta 100.5
    4.06- beta 3645
    25.07- USG 1 trym 🩵🩵🩵
    19.09- USG połówkowe

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 3 września, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Holibko też mocno trzymam kciuki!
    Sprawdziłam i cloud Z jest ciężki a G ma 3.9kg czyli tyle co Britax. Ja chyba póki co się na miesiąc wstrzymam bo Avionaut na swoich social ach zapowiada premierę IQ orbit, co chyba oznacza, że będzie baza obrotowa i do Avionauta. Jestem jej ciekawa więc pozostaje poczekać. 😅

    Ooo dobrze że o tym mówisz! Jakby razem z tą bazą zapowiedzieli rozkładany fotelik to bym była już sprzedana 🙈 zobaczymy co wymyślą, jeszcze trochę czasu jest, więc można czekać

    Murilega lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 128 274

    Wysłany: 3 września, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka - trzymam mocne 🤞🤞🤞
    Nome - Twoja mała fajterka musi się po prostu nauczyć rozpychać o miejsce i zasoby wcześniej niż niebliźniakowe dzieciaczki 💪 swoją drogą, Wandzia to super imię!

    Właśnie kurier przywiózł wózek - muszę poczekać aż mąż wróci z pracy i go złoży, ale w częściach wygląda super 🤩 niemodny, bo szary 🤪 wrzucę fotki jak będzie złożony, już przebieram nóżkami!

    Tigra, Holibka, Faelwen90, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: 3 września, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky, składanie wózka nie jest skomplikowane, na pewno dasz radę sama 🙂

    Holibka, kciuki!

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 597 897

    Wysłany: 3 września, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Ooo dobrze że o tym mówisz! Jakby razem z tą bazą zapowiedzieli rozkładany fotelik to bym była już sprzedana 🙈 zobaczymy co wymyślą, jeszcze trochę czasu jest, więc można czekać
    O to to! Bezpieczny, lekki, obracany i rozkładany. Toż to byłby fotelik idealny. Niestety wg doradcy u którego byliśmy podobno można wybrać max 3 opcje z 4, bo ciężko mieć rozkładanie i obrót bez kompromisów na wadze...

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 458 696

    Wysłany: 3 września, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky wrote:
    Holibka - trzymam mocne 🤞🤞🤞
    Nome - Twoja mała fajterka musi się po prostu nauczyć rozpychać o miejsce i zasoby wcześniej niż niebliźniakowe dzieciaczki 💪 swoją drogą, Wandzia to super imię!

    Właśnie kurier przywiózł wózek - muszę poczekać aż mąż wróci z pracy i go złoży, ale w częściach wygląda super 🤩 niemodny, bo szary 🤪 wrzucę fotki jak będzie złożony, już przebieram nóżkami!

    Na jaki model się zdecydowaliście ? :)

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 128 274

    Wysłany: 3 września, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Rocky, składanie wózka nie jest skomplikowane, na pewno dasz radę sama 🙂

    A potem będę słuchać do porodu, jak to nie dałam się Tatusiowi wykazać 🤪

    Zdecydowaliśmy się na Thule Sleek - złapaliśmy jakąś ostatnią sztukę w sklepie, więc nowy wyszedł nam w cenie używki 🤷‍♀️

    kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 3 września, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky jak ja coś poza praniem ciuszków robię beż mojego słyszę to samo albo że on jest tatusiem i też musi vos zrobić dla swojego dziecka więc pozwalam i jemu się wykazać

    Rocky lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: 3 września, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky, w takim układzie to faktycznie, warto poczekać 🙂

    Ja zupełnie z innej, nie dziecięco wyprawkowej strony - zrobienie sobie paznokci u stóp na tym etapie ciąży to już wyzwanie 😂 zastanawiam się czy to nie będą moje ostatnie hybrydy przed porodem, bo zdejmowanie tego to niezła akrobatyka już, a łatwiej nie będzie 😉

    Rocky lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ada1993 Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 3 września, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie może trochę nie typowe pytanie. Jak radzicie sobie z zaspokajaniem swoich potrzeb seksualnych, unikacie zbliżeń z partnerem i zadowalania samą siebie. Czy wręcz przeciwnie

‹‹ 249 250 251 252 253 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ