Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne umowa zlecenie a ciąża- obniżenie zasiłku chorobowego
Odpowiedz

umowa zlecenie a ciąża- obniżenie zasiłku chorobowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jaskra Autorytet
    Postów: 691 648

    Wysłany: 25 marca 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,

    postanowiłam napisać na forum. Może znajdzie się ktoś z podobnym do mnie problemem.

    Od początku września jestem na ozusowanej umowie zlecenie z dobrowolną składką chorobową. Generalnie na rękę zarabiałam około 1500 zł. W połowie stycznie przeszłam na zwolnienie. No i przez pierwsze dwa okresy zwolnienia dostawałam miesięcznie mniej więcej tyle samo na rękę. Ostatnie zwolnienie miałam do 16.III i byłam bardzo zdziwiona, że ZUS spóźnia się z płatnością. Wczoraj dowiedziałam się dlaczego- otóż dostałam list, z którego wynika, że moja podstawa wymiaru została przeliczona i wynosi wg ZUS-u ok 450 zł/miesiąc. Zupełnie tego nie rozumiem. Z pisma wynika, że podzielili tą moją czteromiesięczną pensję na 12 miesięcy i wyciągneli średnią. Podali podstawę prawną. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie ogarnąć tego zusowego bełkotu. W styczniu dużo czytałam na ten temat i na stronie ZUS-u dowiedziałam się, że jeśli ktoś opłaca składkę krócej niż rok, to pod uwagę bierze się tylko ten okres opłacania składek i dzieli się go na ilość pełnych miesięcy, w których się te składki opłacało a teraz wygląda na to, że przepisy się zmieniły...?

    Czy jest ktoś w podobnej sytuacji? Czy ZUS obniżył Wam w ostatnim czasie kwotę zasiłku chorobowego?

    2016 💗 Marysia
    10.2025 CB 💔

    2026 3 x IUI ❌❌❌

    5.2026- kwalifikacja do programu in vitro ➡️ start zaplanowany na koniec maja

    23.05.2026- dodatni test ciążowy ⏸️
    23.05 beta 11,3
    25.05 beta 36,3; progesteron 41,7
    29.05 beta 264 (ostrożna nadzieja 🙏)
    31.05 beta 694 🍀🍀🍀
    3.06 beta 2600 🍾

    preg.png
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 29 marca 2016, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie raczej zastanawia w jaki sposób załatwiłaś dostawanie tych pieniędzy. bo jestem na umowie zlecenie i do końca sierpnia jak brzuch pozwoli mam zamiar pracować. ale później boje się co będzie bez mojego dochodu. zaoszczędzimy dużo , ale zawsze jakieś pieniądze były by lepsze niż żadne.

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 29 marca 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaskra wrote:
    Witam serdecznie,

    postanowiłam napisać na forum. Może znajdzie się ktoś z podobnym do mnie problemem.

    Od początku września jestem na ozusowanej umowie zlecenie z dobrowolną składką chorobową. Generalnie na rękę zarabiałam około 1500 zł. W połowie stycznie przeszłam na zwolnienie. No i przez pierwsze dwa okresy zwolnienia dostawałam miesięcznie mniej więcej tyle samo na rękę. Ostatnie zwolnienie miałam do 16.III i byłam bardzo zdziwiona, że ZUS spóźnia się z płatnością. Wczoraj dowiedziałam się dlaczego- otóż dostałam list, z którego wynika, że moja podstawa wymiaru została przeliczona i wynosi wg ZUS-u ok 450 zł/miesiąc. Zupełnie tego nie rozumiem. Z pisma wynika, że podzielili tą moją czteromiesięczną pensję na 12 miesięcy i wyciągneli średnią. Podali podstawę prawną. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie ogarnąć tego zusowego bełkotu. W styczniu dużo czytałam na ten temat i na stronie ZUS-u dowiedziałam się, że jeśli ktoś opłaca składkę krócej niż rok, to pod uwagę bierze się tylko ten okres opłacania składek i dzieli się go na ilość pełnych miesięcy, w których się te składki opłacało a teraz wygląda na to, że przepisy się zmieniły...?

    Czy jest ktoś w podobnej sytuacji? Czy ZUS obniżył Wam w ostatnim czasie kwotę zasiłku chorobowego?


    ja bym poszła do radcy prawnego. Nie wiem jak to jest dokładnie z umową zlecenie-ale najwazniejsze sa te składki odprowadzane. Nie chcę źle podpowiadać ( ponieważ ja pracuję na podstawie umowy o pracę), ale warto poradzić się kogoś, kto ustawę rozumie. Ja mam też "problem" z Zusem w związku ze starymi sprawami, oni twierdzą swoję, a ja swoje a zatem spotkamy się w sądzie ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • jaskra Autorytet
    Postów: 691 648

    Wysłany: 31 marca 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    guerretenshi, żeby dostawać zasiłek chorobowy na umowie-zlecenie trzeba mieć umowę oskładkowaną i zdeklarować opłacanie dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Po 90 dniach nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego można przejść na zwolnienie i od początku ZUS powinien wypłacać zasiłek chorobowy, wyliczony na podstawie średnich przychodów z roku poprzedzającego zwolnienie, a jeśli umowa ze składką chorobową trwała krócej niż rok powinien wyliczyć średnią z tych miesięcy, które obejmowała.

    Co do mojej sytuacji to już się zorientowałam. Poczytałam ustawy, poradziłam mądrzejszych od siebie na forach księgowych i napisałam odwołanie. Zobaczymy jak się ZUS ustosunkuje.. Generalnie ja mam rację, oni po prostu zinterpretowali nieprawidłowo moją sytuację, ale tak jak napisała kamciaelcia- czasem ZUS swoje a my swoje i tylko sąd pozostaje.

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    2016 💗 Marysia
    10.2025 CB 💔

    2026 3 x IUI ❌❌❌

    5.2026- kwalifikacja do programu in vitro ➡️ start zaplanowany na koniec maja

    23.05.2026- dodatni test ciążowy ⏸️
    23.05 beta 11,3
    25.05 beta 36,3; progesteron 41,7
    29.05 beta 264 (ostrożna nadzieja 🙏)
    31.05 beta 694 🍀🍀🍀
    3.06 beta 2600 🍾

    preg.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 31 marca 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaskra
    ZUS często się myli. Nie ma co się ich bać! !Dlatego ja powalczę o swoje w sądzie ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • jaskra Autorytet
    Postów: 691 648

    Wysłany: 31 marca 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem, że często się mylą.. Szkoda, że zawsze na niekorzyść obywatela.. Nie boję się ich, tylko jestem u progu rozwiązania praktycznie a oni mi na święta przysłali przelew na 260 zł. Z resztą na początku przeraziłam się, że może oni mają rację, stąd pojawiły się nerwy ;) W ogóle odnoszę wrażenie, że oni to robią z premedytacją. Jestem ciekawa, ile podobnych decyzji wydali a na pewno nie każdy będzie dochodził swoich praw.. To jest żenujące, te wszystkie sytuacje o których się słyszy, że wstrzymują wypłaty zasiłków i emerytur.. Sprawy ciągnące się miesiącami. Finalnie oczywiście ZUS przegrywa często, bo od początku nie mieli racji, ale szli w zaparte.. Tylko, że zostawiają ludzi bez środków do życia na wiele miesięcy, w ogóle nie ponosząc konsekwencji. A może gdyby każdy urzędnik od razu ponosił konsekwencje to 5 razy by się zastanowił.

    2016 💗 Marysia
    10.2025 CB 💔

    2026 3 x IUI ❌❌❌

    5.2026- kwalifikacja do programu in vitro ➡️ start zaplanowany na koniec maja

    23.05.2026- dodatni test ciążowy ⏸️
    23.05 beta 11,3
    25.05 beta 36,3; progesteron 41,7
    29.05 beta 264 (ostrożna nadzieja 🙏)
    31.05 beta 694 🍀🍀🍀
    3.06 beta 2600 🍾

    preg.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 31 marca 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaskra
    Często jest też tak, że ZUS przegrywa w sądzie ale dalej upiera się przy swoim i np kasy nie wypłaca. ..
    u mnie głupio umierają się przy swoim choć w styczniu 2016 roku Sąd Najwyższy orzekł w podobnej sprawie na korzyść ubezpieczonej. Ale dalej twierdzą że ten wyrok jest dla nich nie wiążący :) zobaczymy co na to nasz sąd pracy :)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ