X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne USG 3D
Odpowiedz

USG 3D

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 20 maja 2013, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam w nowym temacie.
    Zastanawiam się nad zrobieniem usg w 3D. Czy któraś z Was robiła to badanie?
    Szukam opinii na necie i są bardzo różne od zachwytu do stwierdzeń, że 3d "robi dziurę w głowie dziecka" cokolwiek to oznacza???
    Jestem teraz w Polsce i tutaj taki skan jest o wiele tańszy, więc się zastanawiam czy warto to zrobić, czy może to tylko chwyt marketingowy, żeby od rodziców wyciągnąć trochę kasy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2013, 10:08

    Q82doi09kub0318v3.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 20 maja 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my zdecydowalismy sie nie isc na to usg, w UK cena to od £90 w góre, nie ma sie gwarancji, ze dziecko pokaze buzke, tymbardziej, ze oni polecaja tu je robic po 30tc (?!) gdzie coraz mniej miejsca ma dzidzia, a zaplacic trzeba tak czy siak, jak sie nie pokaze, to nie mozna wrocic pozniej, bo wtedy drugi raz sie placi :/

    Fajna pamiatka, ale ja wole miec niespodzianke jak Mój Maluch bedzie wygladac i do kogo podobny :)

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • asia__u Ekspertka
    Postów: 221 294

    Wysłany: 20 maja 2013, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja chodze do gina prywatnie w polsce i na kazdej wizycie na chwilke pokazuje nam mala w 4d. Duzo zalezy od tego jak mala jest ulozona. Czasem nie widac nic, a czasem sa super "widoki":-). Mozna popatrzec jak malenka ziewa czy usmiecha sie. Dodatkowo mamy filmik z takiego badania tylko ze akurat zosia zaslaniala sie raczka:-) ale pamiatka jest!

    km5s8ribrn17y8ix.png
    2nn33e3kt9e0m3f8.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 20 maja 2013, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja pani ginekolog tez posiada usg 4D i pokazuje nam dzieciaczka- super sprawa.wydrukowala mi nawet 2 fotki- jedna z sama twarzyczka- widac wszystko swietnie, i druga tez z twarzyczka jak ziewa - nie prosilam ja o to, sama mi dala i to byla mila niespodzianka.
    Teraz mam to zdjecie w albumie i lezy na stoliku i co jakis czas patrze na twarzyczke malego :-)

    Suzy Lee, Suzy Lee lubią tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 21 maja 2013, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne jest USG 3d tylko nasz synuś nie chce sie pokazywac, odwraca sie za każdym razem i mamy widoki zamazane ;(

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 21 maja 2013, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile razy trzeba zrobić to usg 3D tylko raz, w połowie ciąży?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tego badania nie trzeba robic, jest to raczej dobra wola rodzicow, jesli chca poogladac maluszka - ja gdyby moja pani ginekolog nie miala tego sprzetu raczej bym sie nie decydowala na nagrywanie plytek itp - ale to juz sprawa indywidualna .

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie pani ginekolog pokazala duzo na usg 4D w 26 tyg ciazy - ssma wyzla z taka propozycja- pozniej podobno dzidzia jest juz duzo i nie widac dobrze.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 21 maja 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie już wczoraj lekarz pokazał maluszka podczas normalnego usg i przełączył na 3 d, super widok, ale póki co jeszcze to mała fasolka przypominająca pomału ludzika:-)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    Mnie już wczoraj lekarz pokazał maluszka podczas normalnego usg i przełączył na 3 d, super widok, ale póki co jeszcze to mała fasolka przypominająca pomału ludzika:-)

    Nina, niech Ci pokaze w 26 tyg, super twarzyczke widac - jak pokazuje fotki rodzinie i znajomym, ktorzy nie maja z ciaza doczynienia to sa pod wrazeniem, ze takie rzeczy mozna obecnie zobaczyc :-)

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • kasia2626 Znajoma
    Postów: 20 13

    Wysłany: 18 lipca 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem badanie usg 3d prenatalne powinna zrobic kazda kobieta w ciazy... w ten sposob widzimy czy dziecko ma jakies wady... a warto tez wspomniec ze teraz jesli dzidzius ma jakas wade lekarze robia nawet operacje w łonie matki...

    Kasia
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 24 lipca 2013, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mówimy o usg 3d czy 4d?
    http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_ciaza_galeria.html?galg_id=2741&ph_center_01_page_no=3

    Energytryp u nas jak idziesz prywatnie na usg idziecie sie nie pokaże to umawiają ciebie na kolejna wizytę bez dodatkowych opłat.

    I tez tu sie przyłącze ze to usg jest tylko dodatkowe imię trzeba go robić. Ja nie idę bo u nas wlasnie kosztuje to miedzi 90£ a 120£.

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 24 lipca 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest spora różnica między 3d a 4d. Ja miałam tylko 3D - mam prywatny pakiet medyczny z firmy, a za 4D musiałabym osobno zapłacić, dlatego nie szalałam. Ja na 3D nic nie widzę, filmik z połówkowego też jest dla mnie nieczytelny, więc jesli Wam zależy na super pamiątce, gdzie dokładnie widać dzieciaczka to decydujcie się na 4D.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • Lilla My Autorytet
    Postów: 1312 1404

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat - dla mam z Łodzi i okolic:

    w ten weekend (20.-21.06.) w Porcie Łódź będzie można zrobić darmowe USG 3D/4D. Więcej informacji: http://www.portlodz.pl/pl-pl/news-and-events/szczesliwe-macierzynstwo

    Synek <3
    atdc2n0ax1cd3lcr.png
    Cel: 2015 przynajmniej w dwupaku! :)
  • milexica Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie USG 3D nie jest potrzebne, żeby lekarz mógł sprawdzić czy z dzieckiem wszystko ok. Ale ja zdecydowałam się umówić wizytę u dr. Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie. Dużo słyszałam o tym, że USG 3D to super przeżycie dla rodziców i to mnie skłoniło. Poza tym, nie ukrywajmy - ewentualne problemy też łatwiej zobaczyć na nowocześniejszym sprzęcie.

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest potrzebne, niemniej nie oznacza to, ze nie mozna tego badania zrobić. Sama zachęcałabym do wykonania badania bo jest to naprawdę ciekawe i piękne doświadczenie. Szczególnie, ze nagranie z badania mozna nagrać na płytkę i potem mieć dla siebie wspaniałą pamiątkę :)

    My zdecydowaliśmy się na nagranie naszego maluszka i absolutnie tego nie żałujemy. Badanie jest bezpieczne, nie ma żądnych efektów ubocznych.
    https://markemed.com.pl/badanie-usg-na-czym-polega/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2020, 14:17

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ