X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Vigantoletten któraś brała?????
Odpowiedz

Vigantoletten któraś brała?????

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy któraś z Was brała może Vigantoletten w ciąży? Ja do tej pory brałam jakiś suplement 2tys jednostek a dziś lekarz kazał mi brać właśnie tą witaminę D w tej samej dawce. Niestety przeczytałam ulotkę i się trochę przeraziłam, jest na niej, że branie powyżej 1000 jednostek w ciąży może grozić wadami :o

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na pierwszej wizycie dostałam zalecenie brać witaminę d3 w dawce 2000... Na szczęście zmieniłam lekarza na moją panią ginekolog prowadzącą, która kazała natychmiast odstawić... :(

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 25 maja 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od drugiego trymestru powinno się suplementowac wit D3, bo zaczyna się proces kostnienia u dziecka. No chyba ze przebywasz dużo na słońcu. Wady może powodować w I trymestrze, ale potem dawka do 2 tys jednostek jest bezpieczna (wg literatury).

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 11 lipca 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Vigantoletten przed zajściem jako proces przygotowania się do ciąży z taką uwagą że mam brać tylko w okresie jesiennym, zimowym i wiosennym. Jak zaszłam, odstawiłam bo przeczytałam, że nie wolno przedawkować wit D we wczesnej ciąży.. a mamy już lato i dużo słońca. Od drugiego trymestru zaleca się znów brać jeśli jest akurat zima.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2016, 23:17

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 25 lipca 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży brałam praktycznie cały czas po 1000-2000 jednostek.
    Nigdy poziom tej witaminy nie przekroczył mi 30! (czyli poziom wystarczający), a mimo dużych dawek spadało mi do 16-18 (aż byłam przerażona że tak spadało, bez suplementacji miałabym duży niedobór), bo dziecko zabierało mi tą witaminę.

    Teraz mam innego endokrynologa i również jest za suplementacją w 1 trymetrze (wiadomo po uprzednim zbadaniu tego poziomu we krwi).
    Dodatkowo teraz zmieniły się wytyczne, suplementacja witaminy powinna być NIE później niż od 2 trymestru, ale może być również i w 1 trymestrze, szczególnie jeśli kobieta ma niski poziom tej witaminy.

    Ponadto bardzo ciężko przedawkować tą witaminę (musiałaby osoba łykać z 10 tys jednostek chyba, a 4 tys jest dozwolone w ciąże-moja koleżanka brała takie dawki), więc myślę, że nie ma co panikować.

    Sama wiem po sobie, że mimo suplementacji poziom mam niski (osoby z ciemną karnacją wbrew pozorom gorzej przyjmują tą witamine ze słońca niż blondyni z jasną karnacją), a poziom toksyczny jest od 100!

    I z moim edno odbyłam długą rozmowe na ten temat. Bo tez panikowałam że w ciąży z synem w 1 trymestrze że brałam duże dawki.

    Ponadto to wysoki poziom wapnia we krwi jest szkodliwy (tak pisze na ulotce), a witamina D tylko ułatwia wchłanianie wapnia.
    Ja badałam sobie poziom wapnia i nigdy nie miałam poza normą suplemntując witamine D.

    Więc dziewczyny nie ma co panikować i straszyć inne, waidomo rozsądna suplementacja pod okiem engo i gina i zbadaniu poziomu nie jest szkodliwa.

    maszka22 lubi tę wiadomość

  • maszka22 Koleżanka
    Postów: 56 16

    Wysłany: 28 lipca 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wonderwall wrote:
    Ja w pierwszej ciąży brałam praktycznie cały czas po 1000-2000 jednostek.
    Nigdy poziom tej witaminy nie przekroczył mi 30! (czyli poziom wystarczający), a mimo dużych dawek spadało mi do 16-18 (aż byłam przerażona że tak spadało, bez suplementacji miałabym duży niedobór), bo dziecko zabierało mi tą witaminę.

    Teraz mam innego endokrynologa i również jest za suplementacją w 1 trymetrze (wiadomo po uprzednim zbadaniu tego poziomu we krwi).
    Dodatkowo teraz zmieniły się wytyczne, suplementacja witaminy powinna być NIE później niż od 2 trymestru, ale może być również i w 1 trymestrze, szczególnie jeśli kobieta ma niski poziom tej witaminy.

    Ponadto bardzo ciężko przedawkować tą witaminę (musiałaby osoba łykać z 10 tys jednostek chyba, a 4 tys jest dozwolone w ciąże-moja koleżanka brała takie dawki), więc myślę, że nie ma co panikować.

    Sama wiem po sobie, że mimo suplementacji poziom mam niski (osoby z ciemną karnacją wbrew pozorom gorzej przyjmują tą witamine ze słońca niż blondyni z jasną karnacją), a poziom toksyczny jest od 100!

    I z moim edno odbyłam długą rozmowe na ten temat. Bo tez panikowałam że w ciąży z synem w 1 trymestrze że brałam duże dawki.

    Ponadto to wysoki poziom wapnia we krwi jest szkodliwy (tak pisze na ulotce), a witamina D tylko ułatwia wchłanianie wapnia.
    Ja badałam sobie poziom wapnia i nigdy nie miałam poza normą suplemntując witamine D.

    Więc dziewczyny nie ma co panikować i straszyć inne, waidomo rozsądna suplementacja pod okiem engo i gina i zbadaniu poziomu nie jest szkodliwa.

    Moja doktor też zaleciła mi suplementację wit d3 ,kazała 5000j. Ja brałam i biorę 4000j.bo tak wyczytałam że w ciąży jest bezpiecznie i nieszkodliwie. Badałam poziom w 6 tyg ciąży i poziom miałam 20 ng/ml, po 2 miesiącach brania wit.d3 mam 50 ng/ml. Mam zmniejszyć do 2000j. gdy poziom będzie o wartosci 60ng/ml. Dodatkowo miałam brać wit. K2, która ułatwia transport wapnua do kości, a nie odkłada się wapń w naczyniach i tkankach miękkich. Jednak ja bałam się brać tą wit K i nie brałam.

    Calinka [*] 23 tc 13.06.2014
    [*] 6 tc 16.03.2015

    Tym razem chłopczyk będzie
    993r1cz.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ