X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne witaminy DHA
Odpowiedz

witaminy DHA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny jestem w 13 tyg ciąży z bliźniakami :) koleżanka która nie dawno urodziła dwójeczkę poleciła mi witaminy DHA podobno poprawia inteligencje dzieciaczków i jest dobre na rozwój wzroku trochę poszperałam w internecie i ten tajemniczy skrót DHA oznacza należący do rodziny nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 kwas dokozaheksaenowy, zawarty w oleju ryb morskich i wodorostach morskich. A jeśli chodzi o inteligencję to kora mózgowa jest w znacznym stopniu zbudowana na bazie kwasu tłuszczowego DHA.

    Nasza dieta jest uboga w kwas Omega-3, który jest niezbędny w funkcjonowaniu mózgu, a niemożliwy do wytworzenia przez nasz organizm. Dlatego tak sie poleca jedzenie ryb, szczególnie makreli, śledzia, sardynek,a ja mam ostatnio wstręt do ryb więc je kupiłam ,któraś z was może je zażywa?

    ja kupiłam Prenatal DHA bo tylko to mieli w aptece,ale powiem szczerze szarpie po kieszeni :/

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kupuję vita-miner prenatal +dha kosztuje ok 25 zl i starcza na 30 dni:)

    Gośśśka lubi tę wiadomość

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • paula22 Autorytet
    Postów: 2527 1455

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od II trymestru biorę Prenatal DHA właśnie. ale mam wyniki ok więc biorę co drugi dzień zamiennie z Classic;)

    Gośśśka lubi tę wiadomość

    lprktv73nye615w2.png
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa i oczywiście gratuluję podwójnej radości!!!:)

    Gośśśka lubi tę wiadomość

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula22 wrote:
    ja od II trymestru biorę Prenatal DHA właśnie. ale mam wyniki ok więc biorę co drugi dzień zamiennie z Classic;)
    acha czyli nie powinnam brać tych tabletek codziennie jeśli mam dobre wyniki? ja mieszkam za granicą i dopiero za 2 tyg będę w Polsce wiec mogę dokupić te Classic bo na razie mam tylko te DHA

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bta_tina i paula22 dziękuje bardzo za odpowiedź :D

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam Omegamed, ponieważ zależało mi nie na oleju z ryb tylko na DHA z alg (ryby nie produkują DHA tylko właśnie przyjmują je z algami, oprócz tego kumulują w organizmie różne paskudztwa, w tym metale ciężkie). Z ceną jest tak, że wszelkie tego typu preparaty szarpią po kieszeni, jeśli pójdzie się do pierwszej lepszej apteki. Jak porównałam ceny w aptece na miejscu i najtańszej internetowej to z kosztami przesyłki przy 2 opakowaniach wyszło mi o połowę (!) taniej (bo mogłam kupić 2 duże opakowania na 2 miesiące zamiast 4 małych).

    Gośśśka lubi tę wiadomość

  • Gośśśka Autorytet
    Postów: 745 764

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kot wrote:
    Ja kupiłam Omegamed, ponieważ zależało mi nie na oleju z ryb tylko na DHA z alg (ryby nie produkują DHA tylko właśnie przyjmują je z algami, oprócz tego kumulują w organizmie różne paskudztwa, w tym metale ciężkie). Z ceną jest tak, że wszelkie tego typu preparaty szarpią po kieszeni, jeśli pójdzie się do pierwszej lepszej apteki. Jak porównałam ceny w aptece na miejscu i najtańszej internetowej to z kosztami przesyłki przy 2 opakowaniach wyszło mi o połowę (!) taniej (bo mogłam kupić 2 duże opakowania na 2 miesiące zamiast 4 małych).
    no ja to co wyczytałam z neta i z ulotki i wiem od koleżanki tutaj napisałam :P więc rzeczywiście nie które rzeczy mogą wygladać inaczej albo troszkę mijać się z prawdą,ale sens był jeden czy warto je brać a po waszych jak i mojej koleżanki wypowiedziach widzę że warto :D

    relgl6d8fxp9gav7.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto, warto. Przed ciążą piłam olej lniany (też źródło omega-3 tylko innych) - mam pracę wymagającą skupienia i rzeczywiście czułam, że łatwiej mi się skoncentrować, dlatego teraz nie mam wątpliwości, że powinnam teraz łykać DHA.

  • Ann_ Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, tabletki, które zalecił mi gin też mają w swoim składzie DHA, ale znacznie mniejszą dawkę niż te z DHA w nazwie. Biorę Pregna Plus, ma 22mg DHA. Czy jest za za mało? Jak myślicie? Też nie moge jeść ryb ;/ od 8 tyg ciąży ciągle mnie od nich odrzuca...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje Centrum Materna+ DHA. Za pierwsze opakowanie zapłaciłam 70 zł w osiedlowej aptece :-( Kolejne cztery opakowania zamówiłam w aptece gemini.

  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny,
    moj lekarz nie polecil mi zadnych witamin- kazal pojsc do apteki i cos sobie wybrac. Kupilam Pharmaton Matruelle i powiem Wam, ze nie jestem zadowolona. po paru dniach zaczelam miec straszne biegunki, mdlosci i wymioty. postanowilam je odstawic i brac tylko kwas foliowy, dosc dlugo zajelo mi dojscie do siebie. od wtorku czulam sie dobrze wiec za narada meza zaczelamje znowu brac. niestety wymioty i mdlosci powrocily :-( wiec wczoraj wzielam Pregna Plus- dostalam 4tabletki do wyprobowania. Na ich temat niestety nie moge sie jeszcze wypowiedziec bo dopiero 1tabletke wzielam. Wiem, ze nie polecam Pharmaton ze wzgledu na cene i bardzo duze tabletki z dosc intensywnym zapachem, co przy wrazliwosci na jakikolwiek zapach jest dosc duzym minusem. Powiem jeszcze, ze robilam badanie krwi (podczas okresu brania tylko kwasu foliowego) i wszystko jest ok wiec sama nie wiem czy musze brac jakiekolwiek witaminy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja od początku kupuje Femibion - u mnie w aptece ok 50zł. Fakt tanie nie są, ale jest to komplet witamin dla kobiet w ciąży wraz z DHA. Wszystkie składniki Femibionu są potrzebne dziecku. Mój Mały rozwija się prawidłowo, przepływy ma wręcz znakomite, i ma tyle witamin ile mu trzeba. Nie musiałam dodatkowo kupować innych witamin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2014, 11:17

    Krysti lubi tę wiadomość

  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda tylko, że Femibion (przynajmniej "jedynka") nie zawiera żelaza, cynku ani witaminy D. Też mi się wydawało, że to dobre witaminy, bo mają lepiej przyswajalną postać kwasu foliowego, no i myślałam, że skoro nie ma w nich wszystkich witamin i minerałów jakie istnieją, to są właśnie te najważniejsze. A wcale nie! Mój gin był zdziwiony, że nie ma w nich żelaza, no i za jego radą łykam kolejną tabletkę. Następnym razem na pewno kupię jakieś bardziej kompletne i o połowę tańsze witaminy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2014, 23:06

  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam całą ciążę tabletki dla ciężarnych z tymi kwasami.

    Gosieńko bierz je codziennie gdyż nosisz dwa serduszka w brzuchu i ja wiem po sobie,że w naszym wypadku wyniki mogą się zmienić z dnia na dzień.

    Krysti lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ