X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka mój ma już tylko jedna drzemke od chyba miesiąca. U nas to wyglada tak, budzi się rano jak stary wstaje do pracy, daje mu mleko i dzidzia zasypia jeszcze na ok 2 godzinki, budzi się ok 9 i zaczynamy dzień. Drzemka od 13 do 15-16 zależy jak się uda i koniec. Wieczorem ok 20 kąpiel i do spania, zasypia bez problemu i spi cała noc.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka wrote:
    Oleczko, ileż bym dala by moje dziecko spało do 11! 😍 Ale wiem, że wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma.

    U nas M. eksperymentalnie ma jedną drzemkę od 2 tygodni i to się sprawdza. Wstaje o 6rano, o 10 już jest drzemka i przesypia 2h. Potem kąpiemy o 19 i przed 20 zasypia bez żadnego problemu, przy piersi. I uwaga dzisiaj M. Przespała cała noc! Ani jednej pobudki.

    Wcześniej była drzemka jeszcze o 15, która też trwała 2h. Wieczorem nie byliśmy w stanie poradzić sobie z M.,bo za nic nie chciała iść spać. A właśnie jakoś od 2tyg młoda sama zrezygnowała z tej drzemki i zaczyna ją mulić tak ok 17. Wtedy po prostu ją przetrzymujemy, idziemy na spacer, do dzieci i wszystko ok.
    Hehe owszem fajnie sie spi razem z malym do 11, ale mniej fajnie siedzi sie z nim do 1 w nocy. Takze sa plusy i minusy.
    Moj nigdy nie przespal w dzien 2h i dlatego boje sie tego ze jesli bede chciala go klasc na 1 drzemke to poprostu beedzie ona za krotka😀

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agjot1979 wrote:
    Oleczka mój ma już tylko jedna drzemke od chyba miesiąca. U nas to wyglada tak, budzi się rano jak stary wstaje do pracy, daje mu mleko i dzidzia zasypia jeszcze na ok 2 godzinki, budzi się ok 9 i zaczynamy dzień. Drzemka od 13 do 15-16 zależy jak się uda i koniec. Wieczorem ok 20 kąpiel i do spania, zasypia bez problemu i spi cała noc.
    Woooow. Tak jak pisalam. Moj ma 2 drzemki jedna 30min druga 1,10min a czasem obie sa dluzsze. Ale nigdy nie spal 2h w dzien a gdzie tam 3h... ho ho ho... kurcze sprobuje go przestawic na 1 drzemke, ale najpierw musze mu wyrobic inne godziny zasypiania i wstawania. Tak by spal w nocy dlugo (rano jestem w stanie go przeciagnac na cycu ile chce). Jesli bedzie porzadnie wyspany w nocy, moze zadziala jwdna drzemka w dzien. Bo na ten moment jest zegar ma 30h a nie 24h😂 nie dziwne ze nie chce spac wieczorem jak za dlugo spi w dzien. A podkresle ze z drugiej drzemki zwykle jest budzony bo ucina ja sobie akurat kolo 18 co jest zdecydowanie za pozno. No ale jak sie wstaje o 11 to noc dziwnego😀
    Takze mam jakis plan i musze zaczac nad nim pracowac, moze sie alurat uda. Jesli nie to trudno, zaniedlugo zaczniemy chodzic spac o 4 rano😂

    10.09.2019 Marcel
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przed wyjazdem nad morze, czyli pięć dni temu, malutka miała tylko jedna drzemkę w ciągu dnia około 11, budziła się o 7/8 I o 20 już spała. Na wyjeździe wystawala około 7/8 później okolo 11 i 16 miała drzemkę tak po 1h i o 20 już spała. Dodatkowo jak w domu była niejadkiem to nad morzem próbowała wszystkiego z uśmiechem, bez marudzenia i płaczu! Az zal odjezdzac!

    Mańka lubi tę wiadomość

    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerko, i to dość skutecznie 🙈 10.09. Jestem umówiona do lekarza i wtedy już wszystko będzie wiadomo na 100%. Boję się jak cholera, ten strach chyba nigdy mnie nie opuści, ale mam dobre przeczucia 😊

    U mnie w pracy niestety bardzo cienko, na tą chwilę nie ma w firmie dla mnie miejsca. Kierowniczka wręcz namawiała mnie na wychowawczy a na to pozwolić sobie nie mogę. Dlatego bez obaw o moją zawrotną karierę niech się dzieje wola nieba.

    Leksi, ależ zazdroszczę. My planujemy w drugiej połowie września jechać nad morze, bo dopiero wtedy mąż dostał urlop. Mam nadzieję, że nie będzie padać. A jak opowiadasz, jak wam służył klimat, to już w ogóle jestem pelna nadziei, że nam się tam dziecko nie popsuje.

    Aster4n lubi tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas czeka lot do Polski. 11.09. Dzien po urodzinach malego. Juz sie boje jak to bedzie. Czy maly sie zaklimatyzuje i w ogole. Jest kontaktowym malcem wiec oby bylo dobrze, ale jednak nowe miejsce/miejsca.... tego sie obawiam

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Co sadzicie o przestawieniu malucha na jedna drzemke?
    Do tej pory bylam zdania ze jednak dziecko samo sie przestawi, ale.... moj maly zaczyna zasypiac coraz pozniej i pozniej. Doszlo do tego ze rano nie moge go dobudzic, miliony budzikow graja a maly nawet nie drgnie pomimo godziny 11 rano. Nie pomaga nawet zmiana pampersa i przebranie go w ubranko dzienne.😏 Zasypia mi nawet o 1 w nocy od kilku dni. Wiem ze tu sie kolo zamyka. Pozno wstaje, pozno zasypia, ale totalnie nie moge go przestawic. Drzemki jak od dawna- jedna dluzsza druga krotsza, ale... czas czuwania znacznie sie wydluzyl przed snem nocnym. Podchodzi az pod 6h. Pierwsza drzemka zwykle po 2h po wstaniu ze snu nocnego. A Maly od tygodnia totalnie nie do poznania. Sam sie zajmuje, jest wesoly, nie chce wiecznie na raczki. Nie marudzi pomimo dlugiego czuwania.

    Tryb studencki przed ukonczeniem pierwszego roku zycia?? 😂 A tak serio to ciekawy rytm doby doprawdy.

    U nas ze spaniem gorzej juz chyba byc nie moze. Zastanawiam sie czy w ogole cokolwiek sie zmienilo od urodzenia? 😕 Enya nie daje sie odlozyc. Cala noc budzila sie wczoraj w momencie dotkniecia przescieradla. I wrzask.
    Nie mam juz sily.

    Zeby sa cztery. W zeszlym tygodniu wyszla gorna lewa jedynka.

    Ruchowo teraz mam wrazenie polecialo! Ledwo zaczela siedziec w koncu a juz staje, mimo ze na czworakach robi moze ze 2 kroczki, bo na brzuchu jej szybciej, bo to ma od dawna opanowane. Zastanawiam sie czy tego raczkowania faktycznie akurat u niej nie bedzie.

    Probuje ustawiac klocek na klocku, zakladac kolko na stozek.

    Dalej cycujemy 3 razy dziennie: 10, 14, 18 mniej wiecej. Choc dzisiaj to poranne karmienie w sumie nie mialo miejsca. Nie powiem ulatwiloby mi to troche zycie, gdyby zrezygnowala z tego jednego karmienia rano.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z innej beczki sie pochwale: Wlasnie upieklam moj pierwszy w zyciu bochen chleba! Wyglada pieknie a pachnie bosko!😃

    k878, Jusi 28, Mańka lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, jesteś dla mnie heroina.... Trójka, praca, dom jednorodzinny i chleby.

    Ale teZ mam się czym pochwalić: dzisiaj ze starsza uciekłyśmy jej ulubiona babę cynamonowa (dotychczas robiła tylko z babcia)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K878 okazuje sie chleb nie jest az taki skomplikowany. Ciasto wyrabiasz jednego dnia, potem stoi pod przykryciem i rosnie 18 godzin. Nastepnego dnia w dogodnym momencie nagrzewasz piekarnik, formujesz bochen i wkladasz do piekarnika na godzine, a w tym czasie starszaki sie bawia razem a mloda drzemie 😉😉

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile godzin aktywnosci najdluzej maja wasze maluchy?

    10.09.2019 Marcel
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka to gratulacje 😀trzymam kciuki! I zazdroszczę 😀

    Oleczka - moja tak bez żadnej przerwy to 6h, aczkolwiek jak dzieje się coś fascynującego, typu odwiedziny, pies na horyzoncie itp to jest w stanie i 10 uciągnąć 🙈 tylko ja wtedy padam 🙈

    Mańka lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, ja kilka lat robiłam chleby z własnego zakwasu ;-) jak się urodziła pierworodna to przestałam ogarniać żeby nastawić zaczyn wieczorem albo rano mieszać i odpuściłam...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Laurka, ja kilka lat robiłam chleby z własnego zakwasu ;-) jak się urodziła pierworodna to przestałam ogarniać żeby nastawić zaczyn wieczorem albo rano mieszać i odpuściłam...

    Rozumiem doskonale. Mi nie musisz tlumaczyc 😉

    Oleczka moja to maks 4,5 godziny. Moze 5 ale wtedy juz jest sajgon.

    W srodku nocy nie dala mi sie znowu odlozyc po kilka razy i sie tak bujalysmy w popsutym fotelu na biegunach, ale w koncu poszla dalej spac i juz od 3:20 do niej nie wstawalam. Jest 7:20 a tam cisza 😮 Miauknela tylko ze dwa razy i spi. Do tego stopnia to jest szok dla organizmu, ze matka miala w tym czasie sny z lekami separacyjnymi 😂

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Rozumiem doskonale. Mi nie musisz tlumaczyc 😉

    Oleczka moja to maks 4,5 godziny. Moze 5 ale wtedy juz jest sajgon.

    W srodku nocy nie dala mi sie znowu odlozyc po kilka razy i sie tak bujalysmy w popsutym fotelu na biegunach, ale w koncu poszla dalej spac i juz od 3:20 do niej nie wstawalam. Jest 7:20 a tam cisza 😮 Miauknela tylko ze dwa razy i spi. Do tego stopnia to jest szok dla organizmu, ze matka miala w tym czasie sny z lekami separacyjnymi 😂
    Moj jak dlugo w nocy spi bez zadnej przewy np. 4h lub 5h (cooo baaaaaardzo zadko sie zdaza) to sie i tak przebudzam ze 2,3 razy z przyzwyczajenia.
    Zastanawiam sie czy kiedys na nowo naucze sie spac cala noc😂😣

    10.09.2019 Marcel
  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się budzi co chwilę, to źle, bo chciałabym spac. Ale jak się nie budzi dłużej, to sama się budzę i sprawdzam czy oddycha 🤷 Czy tylko ja tak mam?

    U nas raczej 2drzemki w dzień, ale o ile jedna ok 1,5h to druga max polgodzinna.

    Manka trzymam kciuki! Rozpisałam zaległy urlop i wyszlo, że 20listopada wracam, ale zachowałam sobie narazie cały urlop z tego roku.

    U nas widać 8 ząbek, czyli prawie mamy komplet jedynek i ostatnią dwójkę widać, ale jeszcze nie "stuka".

    Mańka lubi tę wiadomość

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster4n wrote:
    Jak się budzi co chwilę, to źle, bo chciałabym spac. Ale jak się nie budzi dłużej, to sama się budzę i sprawdzam czy oddycha 🤷 Czy tylko ja tak mam?

    U nas raczej 2drzemki w dzień, ale o ile jedna ok 1,5h to druga max polgodzinna.

    Manka trzymam kciuki! Rozpisałam zaległy urlop i wyszlo, że 20listopada wracam, ale zachowałam sobie narazie cały urlop z tego roku.

    U nas widać 8 ząbek, czyli prawie mamy komplet jedynek i ostatnią dwójkę widać, ale jeszcze nie "stuka".
    Tez tak mam😁

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec u nas przestawianie na jedna drzemke nie skonczylo sie dobrze...
    Maly wstal o 9 rano, przeciagnelam go do 13 jakims cudem. Spal tylko 1,10min. Obudzil sie z krzykiem. 30min uspokajania. Proba dospania niepowiodla sie. Polozylam go spac o 21... ledwie dotrzymal. Wstal 21 40. Walczylam godzine. Maly mial tak zatkany nosek ze nie byl w stanie zlapac cyca. Teraz sie karmimy i mam nadzieje ze spokojnie zasnie.
    Koniec mojego eksperymentowania.

    10.09.2019 Marcel
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny oj dawno mnie nie było ... Czas urlopów itp

    U nas wszystko ok 😉 jedne urodziny starszej za mną teraz czekamy na kolejne

    Mój mały brzdąc jeszcze nie chodzi tak na 100%ale puszcza się i małe odległości do celu idzie już sama .
    Spanie no cóż od urodzenia katastrofa chodź jest i tak dużo lepiej teraz bo nawet spi w swoim łóżeczku w końcu . Ale były noce super że tylko raz się budziła na mleko i znowu sen 😍 długo to nie trwało bo znowu przyszedł czas że budzi się dwa razy w nocy 🤷 ale co jest najśmieszniejsze w tym że byliśmy na urlopie na mazurach a tam cały urlop noce przespane całe . Wróciliśmy do de i znowu dupa
    Podróż 14h super zniosła oczywiście nocą jechaliśmy . I tak to u nas wygląda .

    Trochę was podczytuje od kilku dni ale nie nadrobię

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusi, złe powietrze tam macie :-) u nas podobnie, nad Bałtykiem spała jak susel, w domu więcej pobudek w nocy. Ja winie plastikowe okna - gorszy obieg, gorsza wilgotność. Do tego chyba muszę się zebrać i zrobić gruntowne porządki w szafie...

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
‹‹ 1240 1241 1242 1243 1244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ