X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne wyjazd będąc na L4
Odpowiedz

wyjazd będąc na L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie bo planujemy wyjechać z mężem na kilka dni nad morze w styczniu, termin mam na kwiecień. czytam o kontroli z zus w tym czasie np. i obawiam się o utratę świadczenia. jechać czy nie?

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • lostdestionation Koleżanka
    Postów: 43 41

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bez paniki, jedź :)

    34bws65ghpknfmup.png
  • appee Ekspertka
    Postów: 240 190

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie powinno się zgłosić do ZUSu, że będziesz przebywać w innym miejscu. Mam ten sam problem i będę do nich pisać w tej sprawie, żeby potem nie było jakiejś kontroli czy coś...

    Zosiuleńka:)
    https://www.maluchy.pl/li-72083.png

    ex2bvcqgf0ivz93s.png
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mieszkam pod innym adresem niż mam podany wszędzie w papierach. wynajmuję mieszkanie (co prawda bardzo blisko miejsca zameldowania) ale nie wiem na ile ten adres jest stały i nie chce go podawać albo ciągle zmieniać. jak będzie kontrola to potem powiem ze przebywam pod innym adresem i z takich a nie innych powodów go nie podałam. myślę, że to nie będzie problem.

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja miałam kontrole, w mieszkaniu, w którym jestem zameldowana, a mieszkam w wynajetym. Oczywiście nie było mnie podczas kontroli. dostałam pismo, o wyjaśnienie mojej nieobecności. Wystarczy napisac, że bylo sie w aptece lub na spacerze, ktore sa zalecane w ciazy i tyle. Ja przezylam, nie bylo klopotu, tylko swiadczenie wyplacili mi pozniej.

    Jesli zmienia sie adres pobytu, powinno sie to zglosic do ZUSu - ja juz im wyslalam info, ze do rozwiazania jestem pod innym adresem i mam spokojna glowe.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • EsterFlaming Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na Twoim miejscu jechała bez stresu, oczywiście bez afiszowania się na portalach społ. zbytnio :) przecież w l4 masz, że możesz chodzić... A tak na marginesie niesłychane, że robią kontrole, w głowie mi się to nie mieści. Ja prowadzę ciążę w Niemczech, bo pracuję w Niemczech, ale mieszkam w Pl i korzystam z takiego indywidualnego zakazu wykonywania pracy wystawionego przez lekarza i do głowy by mi nie przyszło, że mogliby mnie skontrolować, bardziej by mi było głupio przed znajomymi z pracy, dlatego z afiszowaniem zdjęć z wyjazdów wstrzymam się do porodu ;)

  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    Dziewczyny ja miałam kontrole, w mieszkaniu, w którym jestem zameldowana, a mieszkam w wynajetym. Oczywiście nie było mnie podczas kontroli. dostałam pismo, o wyjaśnienie mojej nieobecności. Wystarczy napisac, że bylo sie w aptece lub na spacerze, ktore sa zalecane w ciazy i tyle. Ja przezylam, nie bylo klopotu, tylko swiadczenie wyplacili mi pozniej.

    Jesli zmienia sie adres pobytu, powinno sie to zglosic do ZUSu - ja juz im wyslalam info, ze do rozwiazania jestem pod innym adresem i mam spokojna glowe.

    czyli informację o zmianie adresu podałaś dopiero po tej kontroli tak? i nie było problemu?

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też bym pojechała na Twoim miejscu, tylko nie zamieszczaj zdjęć na portalach społecznościowych i zobacz czy nie masz na fb. ( jeżeli posiadasz) włączonej lokalizacji, bo niestety jeżeli masz to gdy jestes w podróży fejsbuk informuje o tym cały świat. Miłego wypoczynku :)

    PRAWIEMAMA
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 11 października 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli jeszcze ktoś zagląda na ten wątek.
    Mam podobny problem, jestem na L4 ale bardziej z tego względu że praca na nogach po 11h i szefowa mnie wykopała na zwolnienie, bo bala się że pracując sama na zmianie może mi się coś stać.
    Czuje się ok, szyjka długa zamknięta. Z dzieckiem też wszystko dobrze.
    Mamy wykupione wczasy za granicą i lot samolotem. Nie wiem co z tym zrobić, czy mogę lecieć? Tzn o sam lot się nie martwię bo lekarz nie widzi przeciwskazan.
    Tylko ewentualnie czy ZUS to widzi, czy tylko jak przyjdą na kontrol do domu? Wyjazd przez biuro podróży z pełnym ubezpieczeniem.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ