X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wzmożone pragnienie
Odpowiedz

Wzmożone pragnienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolzaj Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 września 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem w 22 tyg ciąży. Od początku ciąży bardzo chce mi się pić, ale od jakichś 3 tygodni jest to strasznie uciążliwe. Piję w ciągu dnia ok. 3 l wody mineralnej, jednak gdybym nie wiedziała, że nadmiar wypijanej wody też może być szkodliwy to wypijałabym jej znacznie więcej. Już podczas odstawiania opróznionej szklanki po wodzie znów chce mi się pić. Uczucie jest takie jakbym zaraz miała uschnąc z pragnienia. Suchość w gardle jest przepotworna. Nigdy czegoś takiego nie miałam... Rozmawiałam o tym z lekarką ale nie podała żadnej konkretnej przyczyny . Wiem że nadmierne pragnienie może być oznaką cukrzycy, ale mój Cukier na czczo -(91) nie wskazywał na konieczność robienia krzywej, więc jestem jeszcze przed nią. Staram się stosować już zasady żywienia stosowane w cukrzycy ciążowej, mimo że nie mam diagnozy, czyli wykluczyłam słodycze, ograniczam Cukier i węglowodany proste, ale mam wrażenie że z dnia na dzień jest coraz gorzej... proszę, powiedzcie czy któraś z Was miała podobny problem i znalazła jego przyczynę ?
    Przeczytałam już chyba cały internet, i to co znalazłam to właśnie :
    *cukrzyca,
    *nadmiar witaminy D-biorę prenatal duo w którym jest 2000jednostek więc raczej niemożliwe przedawnowanie
    *Grzybica jamy ustnej
    *Anemia - u mnie hemoglobina i w ogóle morfologia jest w porządku, Żelazo i ferytyna również w normie więc to nie anemia.
    Oprócz prenatalu biorę jeszcze magne b6 forte na skurcze macicy. Bardzo dużo leżę i odpoczywam i już nawet w tym zaczęłam się doszukiwać przyczyny ale nooo... już chyba zwariowałam :D
    Dziewczyny, ratunku, bo wyrwę sobie resztkę włosów z głowy jak mi to nie przejdzie :D

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 9 września 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W obu ciążach bardzo dużo piłam wody. Tez wiecznie mi się chciało pić. Krzywa wyszła ok. Przyczyna? Nie wiem? Po porodzie przeszło 🙂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Nicka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 29 marca 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to naprawdę bardzo dużo.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ