X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Z wychowawczego na L4
Odpowiedz

Z wychowawczego na L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dorotucha Autorytet
    Postów: 1562 1447

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Nie wiem czy jest już taki temat bo nic nie mogę poszukać w tej sprawie. Mam problem, obecnie jestem na urlopie wychowawczym i chciałabym "wrócić" do pracy żeby mieć płatne ciążowe L4. Problem tkwi w tym że pracodawca jeszcze nie wie o ciąży i chce bym najpierw wykorzystała zaległy urlop wypoczynkowy a potem wróciła do pracy. Pytanie brzmi: czy powiedzieć pracodawcy o ciąży już teraz żebym nie musiała wykorzystywać urlopu wypoczynkowego i w pierwszy dzień powrotu podać L4 czy wykorzystać ten wypoczynkowy a dopiero potem L4. Nie wiem też czy robić badania w medycynie pracy które na pewno mi zleci. Proszę o odzew bo we wtorek jadę zawieść wniosek o powrót do pracy i nie wiem jak rozegrać całą sytuację. Pozdrawiam :)

    https://www.maluchy.pl/li-69459.png
    2nn3dqk3jjvpzuar.png
  • Viviana Autorytet
    Postów: 1393 2032

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotucha wpisz sobie w google z hasło z wychowawczego na L4, wyskoczy Ci kilka tematów z forum, na jednym piszą o takiej sytuacji popatrz sobie.

    relgkrhm1ojs0ctn.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pracy dziewczyna będąc na wychowawczym zaszła w ciążę, przyszła porozmawiać z szefową. Powiedziała o ciąży. Napisała podanie o rezygnacji z macierzyńskiego, wykorzystała urlop wypoczynkowy a następnie poszła na L4. Jeżeli nie chcesz wykorzystywać urlopu (a dlaczego nie chcesz?), to raczej średnio przyjść i rozmawiać i robić badania, skoro planujesz od razu iść na L4. Wszystko zależy od relacji z pracodawcą, ja bym powiedziała po prostu prawdę i nie robiła im problemu w kadrach, bo i tak wyjdzie że już wiedziałaś że jesteś w ciąży i to ukryłaś.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola wychowawczy a macierzyński to nie to samo... była na wychowawaczym czy na macierzyńskim w końcu...?
    Ja bym na Twoim miejscu od razu na l4 poszła a urlop wykorzystała dopiero po powrocie z macierzyńskiego :) najlepiej skonsultuj to z pracodawcą, w tym momencie powinno mu być obojętne czy od razu na l4 pójdziesz czy najpierw wykorzystasz urlop wypoczynkowy :) a dla ciebie na pewno korzystniej będzie na l4. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 09:10

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaS wiem, że macierzyński i wychowawczy to nie to samo, - napisała podanie o rezygnację z wychowawczego :)

    MonikaS lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Dorotucha Autorytet
    Postów: 1562 1447

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odzew. Z moim pracodawcom to nie wiem jak wyjdzie bo szefostwo mi sie zmieniło w czasie wychowawczego i nie wiem jaki jest obecny. Ale wydaje mi się że od razu im powiem i będzie z głowy żeby faktycznie nie robić im bałaganu w kadrach. Skoro nie ma żadnych przeciwwskazań bym od razu szła na L4 to po co ukrywać ciążę. Dzięki raz jeszcze :) przełożyłam spotkanie na jutro trzymajcie kciuki ;)

    FeliceGatto, Karola:) lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69459.png
    2nn3dqk3jjvpzuar.png
  • mama_byc7 Ekspertka
    Postów: 163 113

    Wysłany: 27 września 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Jestem na urlopie wychowawczym i zaszłam w ciążę. Chciałabym przejść na płatne l4. Może któraś Was miała podobne doświadczenia albo pracuje w kadrach i jest w stanie coś podpowiedzieć?
    Czytałam, że muszę złożyć wniosek o przerwanie wychowawczego i albo za porozumieniem z pracodawcą zakończyć urlop z dnia na dzień, albo po prostu złożyć wniosek i odczekać 30 dni.
    Zastanawiam się czy muszę być fizycznie w pracy po upływie tych 30 dni i dopiero przejść na l4, czy może mogę od tego 31 dnia już być na l4 i nie pojawiać się w pracy.
    Proszę o podpowiedź.

    32 lata

    Marzec 2017 - laparoskopia - diagnoza: Endometrioza

    AMH (04.2018) - 5.47
    AMH (28.06.2019) - 4.96
    HyCOSy (12.2018) - oba jajowody drożne
    kariotypy - prawidłowe

    MTHFR A1298C - hetero nieprawidłowy
    PAI-1 - hetero nieprawidłowy

    % komórek NK (CD3-CD56+/CD16+) - 12.2%

    INVICTA Gdańsk
    09.05.2019 - start I procedura In Vitro (długi protokół);
    08.07.2019 - Pick up (22 kumulusy, 5 zapłodniono, przetrwały 2 zarodki do 5 doby);
    transfer odłożony ze względu na ryzyko hiperstymulacji;
    30.08.2019 - I kriotransfer (BL.3.2.2) :(
    09.12.2019 - II kriotransfer (BL.3.1.1) <3

    11.2021 - naturalny cud ❤
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 15 października 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak macie fajnego pracodawcę to idziecie i mówicie jak wygląda sytuacja przerywacie na pisemny wniosek wychowawczy z dnia na dzień nawet np. rezygnujecie z dniem 15.10 z wychowawczego a od 16.10 bierzecie zwolnienie. Jak macie słaby układ z pracodawca składacie wniosek o rezygnację z wychowawczego data zakończenia wychowawczego 30 dni od złożenia wniosku i od następnego dnia bierzecie zwolnienie. Zwolnienie jest nadrzędne, jak wypiszecie urlop wypoczynkowy to i tak on się anuluje bo nie można odpoczywać będąc chorym, a zwolnienie nie jest na ciążę tylko na jakąś chorobę/dolegliwość która uniemożliwia wam pracę.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Hatka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 28 października 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że najlepsze co można zrobić to nic nie ukrywać i grać w otwarte karty

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ