X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zaparcia - pomocy!
Odpowiedz

Zaparcia - pomocy!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gosia8906 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 5 maja, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    moja ginekolog na urlopie, a ja już nie daje rady. Dopadły mnie zaparcia. Czy wiecie co można bezpiecznie zastosować bez recepty? wszystkie naturalne metody od diety, większej ilości błonnika po ruch nie działają. Myślę, żeby kupić jednorazowo czopek glicerynowy, ale nie wiem czy będzie bezpieczny?

  • Hel Koleżanka
    Postów: 34 11

    Wysłany: 5 maja, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Gosiu, na większe zaparcia laktuloza, czopki glicerynowe. Na wsparcie perystaltyki jelit i wyregulowanie wypróżnień babka jajowata (w czystej postaci bez babki plesznik, najlepiej nasiona) przed posiłkiem i popić szklanką wody.
    Możesz też wspomagać się piciem wody z suszonych śliwek kalifornijskich (zalać na noc i wypić na czczo). Pamiętaj również o przyjmowaniu płynów w ciągu dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 11:00

  • Gosia8906 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 5 maja, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy czopek glicerynowy jednorazowo będzie bezpieczny?

    Madzia35 lubi tę wiadomość

  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 288 204

    Wysłany: 5 maja, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia8906 wrote:
    A czy czopek glicerynowy jednorazowo będzie bezpieczny?
    Bedzie bezpieczny na pewno. I dużo wody pij. Lactulose też chyba mozna, ja co prawda po porodzie stosowałam, na wszelki wypadek dopytaj w aptece.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 19:55

    age.png

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ