X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zasiłek macierzyński a umowy o pracę
Odpowiedz

Zasiłek macierzyński a umowy o pracę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • fabdorota Autorytet
    Postów: 1189 984

    Wysłany: 26 listopada 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od jakiegoś czasu sen z powiek spędza mi kwestia mojego przyszłego zasiłku macierzyńskiego. Może któraś z Was miała podobną sytuację, albo orientuje się w ubezpieczeniach i prawie pracy. Otóż jestem zatrudniona na dwie umowy o pracę u tego samego pracodawcy. Jedna z umów jest podpisana do 2019 r., druga kończyłaby się w grudniu, ale została przedłużona do dnia porodu. Później mój stosunek pracy z tytułu tej umowy nie zostanie przedłużony. I teraz tak: czy zasiłek macierzyński dostanę z obu stosunków pracy (z umowy do 2019 od pracodawcy, a z kończącej się- z ZUSu), czy zostanę tylko ze świadczeniem z trwającej umowy (czyli 80% z połowy etatu)?
    Mądre głowy- ratujcie:) Nawet znajomy prawnik nie wie, jak się zabrać do tematu ;/

    Pola <3, córcia młodsza o tydzień wg usg 16udpc0z4oz3gttb.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 28 listopada 2015, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Logika wskazywałaby ze dostaniesz zasiłek z dwóch umów ale niestety przepisy w naszym kraju nie zawsze są logiczne. Zadzwon na infolinie ZUS i tam o wszystko dopytaj.

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ