X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację 2 raz z rzędu brak owulacji
Odpowiedz

2 raz z rzędu brak owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 22 lipca 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, do tej pory było wszystko elegenacko, owulki były, cykle bardzo prawidłowe, aż do poprzedniego...bc3cceb1b6ddce65e57f9dd9f1d3d741.png ...wywyołałam @ sama bo stwierdziłam ,że owulki nie będzie, w tym cyklu zanosi się na to samo, nie wiem co jest grane :( Dodam ,że jestem na zdrowej diecie ale nie głodzę się no i ćwiczę regularnie od maja, nie schudłam raczej jakoś bardzo więc chyba nie przesadzam pod tym względem. Moze któraś z Was ma jakies pomysły, może to jakas infekcja? W tych dwóch cyklach mam dużo białego śluzu, pomóżcie
    175dc542d27379dda9027d87e2bf662a.png

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 22 lipca 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badalas sobie tarczyce??Takie skoki , brak owulacji , niskie temp moga miec zw z chorobami tarczycy....

    Młoda lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 22 lipca 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda też tak mam i nie wiem co jest. Rozmawiałaś o tym z ginekologiem?

    Młoda lubi tę wiadomość

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 22 lipca 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica tak robiłam serie badań z krwi, lekarka powiedziała ,że mam wzorowe wyniki. Gigsa nie rozmawiałam jeszcze bo liczyłam ,że ten cykl będzie już normalny ale chyba jednak nie :/ A Ty byłas u gina , podejrzewa cos?

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    lekarka powiedziała ,że mam wzorowe wyniki.

    Skoro masz dobre wyniki to jaka zdaniem gin może być przyczyna? Po wykresie widać że systematycznie ćwiczysz, a jaki tryb życia był wcześniej? Bo może ogólnie to nie jest dużo, ale dla ciebie spora odmiana? Wiem po sobie, że praktycznie wcale nie ćwiczę, a miałam przypadki, że sporadyczny, ale intensywny wysiłek fizyczny powodował przesunięcia w cyklu. Owulacji wówczas nie śledziłam, ale domyślałam się że to mogło być to. A jak byłam na ścisłej diecie wątrobowej to już w ogóle cuda się działy w cyklu. Jak wróciłam do dawnych przyzwyczajeń sytuacja się normowała. U mnie styl życia odbijał się bardzo na całym cyklu. Tak samo stres. Fakt, że ja jestem fizycznym słabeuszem i jadę na melisie na nerwy, a może u ciebie zaszła jakaś różnica w otoczeniu w ostatnim czasie? Rodzinne, zawodowe problemy? Albo może bierzesz jakiś specyfik/suplement przy tej diecie?

    Młoda lubi tę wiadomość

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 22 lipca 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita badania robiłam u lekarza pierwszego kontaktu bo bardzo bolal mnie żołądek, zleciła badania z krwi, wyszły dobrze, jedynie mocz wyszedł gorzej ,powiedziała ,że być może nie wyleczona infekcja ale nic mnie nie swędzi, nie piecze i tak jak mówie cykle mialam dobre. Ćwiczę od maja, teraz i tak trochę zmniejszyłam intensywnośc ale przeszłam z ćwiczeń cardio na bardziej siłowe. Wcześniej nie ćwiczyłam w ogóle. Jem 4-5 razy dziennie, w sumie chyba trochę mało bo w ciągu dnia zjadam do 1500 kcal, dziś np o tej porze zjadłam dopiero 1000kcal, a w cale nie jestem głodna...raczej nie przeżywam silnych stresów, myslę ,że to chyba jednak kwestia wysiłku fizycznego...poczekam jeszcze 10 dni i pójdę do gin eh.

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, ale ja bym i tak poszła od razu do gin, bo to już drugi taki cykl. Może zleci Ci hormony, usg i będziesz miała pewność. To, że dotąd miałaś wszystko ok. nie znaczy że teraz tak jest. Zastanów się jak się czujesz.. przemyśl to jeszcze, bo przecież nie chcesz rezygnować z aktywności fizycznej, skoro jesteś w tym taka systematyczna (co podziwiam). Przy okazji zrobisz cytologię jak przystało:) naprawdę zachęcam do wizyty dla spokoju sumienia i tak na wszelki wypadek.

    Młoda lubi tę wiadomość

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 22 lipca 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie w tym cyklu czuję się duzo słabiej, chce mi się spac i jestem zmęczona. Na wizytę na pewno się umówię ale poczekam jeszcze pare dni choc wątpie żeby sytuacja się poprawiła eh. Dzięki za wyrazy uznania :) Przyznaję ,że rzeźbienie ciała do cięzka praca ale trzeba byc konsekwentnym ,pozdrawiam :)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 22 lipca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda byłam u mojej gin ostatni raz w marcu i jeszcze wszystko było ok. Robiłam tylko podstawowe badania. Gin mówiła, że wszystko ok i trzeba się starać. Po tej wizycie w kwietniu jeszcze było wszystko super, ale już w maju i w czerwcu pojawiły się długaśne plamienia przed okresem. Po pierwszym takim cyklu przestraszyłam się, że coś jest nie tak jak trzeba i poszłam do gin. Niestety moja była wtedy na urlopie i poszłam do innej, która olała sprawę i nawet nie chciała mi zrobić usg, choć mówiłam, że licząc od początku plamień to okres trwał u mnie 14 dni, a nigdy wcześniej tak nie było. Do tego cały czas bolał mnie brzuch. W tym miesiącu podobna sytuacja, tylko już brzuch tak nie bolał. Teraz mam wizytę 4 sierpnia i zobaczymy co powie.

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • Jadhira Koleżanka
    Postów: 79 19

    Wysłany: 22 lipca 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, nie chcę mi się wierzyć że od aktywności fizycznej zanika owulacja. Raczej powinno być na odwrót, ruch to endorfiny :) ja też nie miałam owulacji teraz Ale myślę że to kwestia wakacji, upałów, częstego piwka itp. Wiesz podobno każda z nas ma 2 bezowulacyjne cykle. Może nie powinnaś się tak martwić?

    Młoda lubi tę wiadomość

    Aniołek Kubuś 30.01.2014 (*) 16tc
    8p3ovfxm0l2ycqvt.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 23 lipca 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo aktywności fizycznej a cyklu...ja w młodości bardzo intensywnie trenowałam (5-6 razy w tygodniu) i nie dość, że późno dostałam pierwszą @ to jeszcze potem miałam ją raz na 3-4 miesiące...potem zrezygnowałam z treningów to było trochę lepiej i @ miałam co 40-45 dni...a potem nastała era antykoncepcji...az do kwietnia tego roku, kiedy to odstwiłam tabsu bo zaczęliśmy się o odrobinkę starać...no i jak widać, już 3 cykl bezowulacyjny leci...byłam u gin i podobno wszystko jest ok, wyniki też dobre i po porstu trzeba to przeczekać, no i działać...ale wiem, że to trudne i demotywuje, jak ogląda się wykresy innych dziewczyn i tam pięknie 1 faza od 2-giej pięknie oddzielone i temperatury uporządkowane...
    a u mnie podobnie jak u Was:
    ad3a04090b6719f528fb0f434f7f72b4.png

    Młoda lubi tę wiadomość

    201710037452.png
    201505144565.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 23 lipca 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małolata tez czekałam pare miesięcy az mi sie cykl ureguluje po odstawieniu tabsów, za to później miałam @ jak w zegarku , wszystko się super uregulowało. Jadhira też mi sie wydaje ,że skoro cwiczę to jestem w lepszej kondycji czyli mój organizm powinien działac lepiej. Poczekamy zobaczymy.

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 23 lipca 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też to bardzo dołuje. Chcesz się starać , a nawet nie masz jak, bo i tak na starcie wiadomo, że nic z tego. Nie ma nawet nadziei na nadzieję. U mnie nadal ani owu, ani @

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 23 lipca 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigsa ja bym zaczęła już brac lutkę na wywołanie @ bo nie jest powiedziane ,ze się jej sama doczekasz...

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje kochane nie smućcie się.. będzie jeszcze ok. A tak z drugiej strony - co mi z tego, że wykres mam jak z książki..? :) męża cały miesiąc nie ma w domu:) i przyjedzie w sam raz na okres :( wiem co czujecie.. też się nie mogę starać.. ale staram się być cierpliwa, może to zostanie wynagrodzone i trafi nam się za to cykl idealny, współżycie w sam raz i zdrowa ciąża ze szczęśliwym rozwiązaniem? Tego Wam wszystkim życzę, buziaki i głowa do góry.
    ps. kolejny cykl zapowiada się u mnie również jałowy:( ale cóż robić!

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 23 lipca 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Gigsa ja bym zaczęła już brac lutkę na wywołanie @ bo nie jest powiedziane ,ze się jej sama doczekasz...

    Mam w domu Proverę, którą miałam wziąć 2 dni po owu, ale nie było owu i nie brałam.
    Dostałam ją w tamtym miesiącu kiedy poszłam do gin, bo okres z plamieniami ciągnął mi się 14 dni. Od 16 dnia cyklu miałam brać 1 tabl. dziennie przez 10 dni, a potem po 2 dniach pojawił się okres i teraz nie ma go dziś:( Nawet się nie zapowiada, że będzie.
    Nie chciałam za bardzo jej brać, bo przepisała mi ją nie moja gin. Moja nie chciała mnie faszerować lekami puki nie było takiej potrzeby. Jedynie co mi przepisywała moja gin jak odstawiłam tabsy w styczniu to luteinę przez dwa cykle. Najgorsze, że wizytę mam dopiero 4 sierpnia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2014, 20:52

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 23 lipca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że ostatni raz okres spóźniał mi się 9 lat temu. Normalnie to jak w zegarku co 26-28 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2014, 20:49

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 23 lipca 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kita wrote:
    Moje kochane nie smućcie się.. będzie jeszcze ok. A tak z drugiej strony - co mi z tego, że wykres mam jak z książki..? :) męża cały miesiąc nie ma w domu:) i przyjedzie w sam raz na okres :( wiem co czujecie.. też się nie mogę starać.. ale staram się być cierpliwa, może to zostanie wynagrodzone i trafi nam się za to cykl idealny, współżycie w sam raz i zdrowa ciąża ze szczęśliwym rozwiązaniem? Tego Wam wszystkim życzę, buziaki i głowa do góry.
    ps. kolejny cykl zapowiada się u mnie również jałowy:( ale cóż robić!

    Faktycznie Kita, wykres masz książkowy, aż żal, że nie było serduszkowania. Niesprawiedliwe to wszystko.

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • małolata Przyjaciółka
    Postów: 84 46

    Wysłany: 24 lipca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh ja tylko czekam do 36 dc i wtedy mam zacząć brac duphaston na wywołanie @ o ile sama z siebie wcześniej nie przyjdzie...
    Dziś mierzę temp i szok, bo jakiś skok się wydarzył...nie dojde do ładu z tym moim organizmam :/
    chciałabym już dostać @ i zacząć nowy cykl, choć też mam podejrzenia, że kolejny znów może być taki jak poprzednie - bezowulacyjny :(

    ad3a04090b6719f528fb0f434f7f72b4.png

    201710037452.png
    201505144565.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 25 lipca 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Gigsa ja bym zaczęła już brac lutkę na wywołanie @ bo nie jest powiedziane ,ze się jej sama doczekasz...

    Byłam dziś u gin żeby mi coś dała na wywołanie @, albo chociaż sprawdziła co i jak, ale dupa. Powiedziała, że skoro mam umówioną wizytę na 4 sierpnia to powinnam zaczekać. A jak do tej pory nie dostane @ to wtedy zobaczymy. A @ już spóźnia się 7 dni i nie zapowiada się żeby się pojawiła:(

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ