X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Badania hormonalne - lekarz inaczej, Internet inaczej :)
Odpowiedz

Badania hormonalne - lekarz inaczej, Internet inaczej :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, wczoraj dostałam skierowanie na badania hormonów, w tym estradiol, LH i Fsh. Ginekolog powiedziała, że mam je zrobić między 5 a 7 dniem cyklu. Teraz czytam, że robi się je zazwyczaj w 3 dniu cyklu. Co zrobić? :( mialam badania LH i fsh w lutym, były ok, robiłam je w 3 dniu cyklu, ale ciąży nadal nie ma....

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2-3dc
    LH, FSH, Estradiol, Prolaktyna

    Ważny tutaj będzie stosunek LH do FSH.
    Estradiol powie o przygotowaniu jajnika do owulacji.
    A prolaktyna w zależności od wyniku, może pokazać nieprawidłowości- za wysoka, lub w normie i wtedy nie ma z nią problemu.
    ___________________________________________________________________

    5-7dc
    10-14dc
    LH, Estradiol

    LH- będzie pokazywało czy zbliża się owulacja- wspomóc można się testami LH.
    Im wyższy wynik, tym bardziej prawdopodobne, że pęcherzyk pęknie.

    Estradiol- pokazuje w tych dniach "nabuzowanie" jajnika pęcherzykami. Na jeden dorodny i skłonny do zapłodnienia pęcherzyk powinno przypadać 150-200 jednostki estradiolu na wyniku.
    Przed owulacją wynik rośnie, przy samej owulacji lekko spada, po owulce powinien jeszcze trochę się odbić. Jak nie ma ciąży, to spada praktycznie do 0. Jak pojawia się ciążą, to w dalszym ciągu wynik będzie rosnąć.

    Tyle z teorii.

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! Czyli rozumiem, że jak kazała mi robić w 5 dniu to miała w tym jakiś cel, a nie się pomyliła :)

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy co miała na myśli.
    Ja robiłam zawsze (9 cykli pod rząd) tak:

    2dc, 5dc, 9dc, 13dc, zwykle między 13 a 15dc miałam owulację.
    Wyniki pokazywały przyrosty poszczególnych hormonów co dawało pełny obraz sytuacji. Do tego monitoring.
    Jeden wynik nic nie powie dokładnego, dlatego warto zrobić serię.

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie dzięki!!

    Danadana
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ