Forum W oczekiwaniu na owulację badania na poczatky cyklu-po wywolaniu okresu
Odpowiedz

badania na poczatky cyklu-po wywolaniu okresu

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • blumchen30 Koleżanka

Wysłany: 7 października 2017, 15:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny

endokrynolog polecił mi wykonac w 2-3 dniu cyklu pare badań, m.in. FSH, LH estradiol, androstendion i wlasnie 17-OH progesteron.
    Bylam przedwczoraj na wizycie u mojej pani ginekolog i stwierdzila ze napewno nie bylo w tym cyklu owulacji (monitoring usg plus poziom progesteronu 0,5). Stwierdziła, ze najlepiej wywołac teraz okres Luttagenem, ze z takim poziomem progesteronu (badany w 33dc) nie dostane raczej samoistnie okresu. Czy przyjmowanie Luttagenu bedzie miało wplyw na poziom badanych na początku następnego cyklu hormonow, zwlaszcza na 17OH progesteron? nie wiem, czy zaczynac brac ten luttagen...chciałabym aby wyniki hormonow byly miarodajne..a okazje aby dopytac endokrynologa mam dopiero w czwartek...
    dziękuje Wszystkim z gory za odpowiedź!

31 lat
    PCOS
    Metformina 500 mg, Inofem 2 saszetki
  • juna Autorytet

Wysłany: 8 października 2017, 11:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakim celu lekarz kazał Ci zbadać poziom progesteronu na początku cyklu? Progesteron jest hormonem drugiej fazy cyklu wiec w 3-4dc będzie zawsze bardzo niski i o niczym to nie świadczy. Na resztę hormonów Luteina nie będzie miała wpływu.

Ja: mutacja genu mthfr a1298c hetero, pai homo, obniżone białko s.
    On: morfologia: 1%, ilość plemników: 145mln/1ml, reszta parametrów ponad normę.

Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29

❄️❄️ Na zimowisku
  • blumchen30 Koleżanka

Wysłany: 8 października 2017, 14:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    chodzi o progesteron 17oh, jest on inny niz ten ktory sie bada po owulacji

31 lat
    PCOS
    Metformina 500 mg, Inofem 2 saszetki
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 listopada 2017, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyniki tych badań w cyklu naturalnym były bardzo zbliżone do tych po wywołaniu miesiączki luteiną.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)