X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację badania na poczatky cyklu-po wywolaniu okresu
Odpowiedz

badania na poczatky cyklu-po wywolaniu okresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 7 października 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny

    endokrynolog polecił mi wykonac w 2-3 dniu cyklu pare badań, m.in. FSH, LH estradiol, androstendion i wlasnie 17-OH progesteron.
    Bylam przedwczoraj na wizycie u mojej pani ginekolog i stwierdzila ze napewno nie bylo w tym cyklu owulacji (monitoring usg plus poziom progesteronu 0,5). Stwierdziła, ze najlepiej wywołac teraz okres Luttagenem, ze z takim poziomem progesteronu (badany w 33dc) nie dostane raczej samoistnie okresu. Czy przyjmowanie Luttagenu bedzie miało wplyw na poziom badanych na początku następnego cyklu hormonow, zwlaszcza na 17OH progesteron? nie wiem, czy zaczynac brac ten luttagen...chciałabym aby wyniki hormonow byly miarodajne..a okazje aby dopytac endokrynologa mam dopiero w czwartek...
    dziękuje Wszystkim z gory za odpowiedź!

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 8 października 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakim celu lekarz kazał Ci zbadać poziom progesteronu na początku cyklu? Progesteron jest hormonem drugiej fazy cyklu wiec w 3-4dc będzie zawsze bardzo niski i o niczym to nie świadczy. Na resztę hormonów Luteina nie będzie miała wpływu.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 8 października 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chodzi o progesteron 17oh, jest on inny niz ten ktory sie bada po owulacji

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyniki tych badań w cyklu naturalnym były bardzo zbliżone do tych po wywołaniu miesiączki luteiną.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ