X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Badanie jakie
Odpowiedz

Badanie jakie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 2 lutego 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ‚jakie badanie oprócz progesteronu zrobić czy była owulacja i czy pękło ciałko zolte ?

  • Pauli_00 Ekspertka
    Postów: 153 132

    Wysłany: 2 lutego 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Gosia, jeśli można to podpinam się pod Twoje pytanie 🙂
    Też masz problemy z owulacja?

    💁 27
    🧔 30
    👶 2016
    03.2023 💔 cb

    Starania od listopada 2021 roku.
    Suplementy :
    Kwas foliowy, witamina D, witamina A+E, Selen, Cynk, witamina C, magnez.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 2 lutego 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na prawdę jedynie monitoring pokaże czy pecherzyk pękł. Progesteron powyżej 10 to tylko wskazówka, pewność daje tylko usg :)

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 11 marca 2022, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciałko żółte powstaje w wyniku pęknięcia pęcherzyka. Następuje wtedy produkcja progesteronu. Jeśli dojdzie do zapłodnienia, powstaje wtedy ciałko żółte ciążowe. Jeśli nie dojdzie, ciałko żółte zanika i powstaje ciałko białawe.
    A tak naprawdę tylko monitoring pokaże czy owulacja była. Ja w ostatnim cyklu mialam monitoring, pęcherzyk przerośnięty 25mm i dostałam duphaston na wywołanie okresu. Natomiast w obecnym cyklu byłam u lekarza w 17dc, pęcherzyk 17mm, następnie tydzień później kolejna wizyta i na usg widać było ciałko żółte więc wiadomo że owulacja się odbyła 🙂

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 11 marca 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei badam od 12 dnia cyklu LH progesteron i estradiol (jestem stymulowana Aromkiem i Menopurem) i widzę jak rośnie i kiedy będzie ewentualna owu. Jako, ze już wiem, ze u mnie pecherzyki nie pękają dostaje zastrzyk i dwa dni później mam monit. USG potwierdza owu.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ