X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Badanie prolaktyny i progesteronu
Odpowiedz

Badanie prolaktyny i progesteronu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • konfiturka24 Ekspertka
    Postów: 274 56

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    chciałabym zrobić sobie podstawowe badania moczu oraz krwi a także progesteronu i prolaktyny na własną rękę, stąd moje pytanie: q którym dc najlepiej wykonać poszczególne badania? Czy zbadać coś jeszcze? :)

    1deb8d50e0cee6428ba9e060fcbc2094.png
    5 miesiąc starań
    TSH 2,89
    Prolaktyna 9,99 (4dc)
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 27 marca 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ost badałam prolaktynę z estradiolem, LH, TSH i FSH w 4 dc, a progesteron w 23 dc. Zdania na ten temat są podzielone, ale robiłam, jak mi lekarz kazał.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to samo miałam napisać z tym że prolaktynę (TSH również jeśli byś chciała robić) można badać w każdym dniu cyklu (tak twierdzi endokrynolog) a progesteron 21-22 dc ( lub 7 dni po owulacji) tu zdania są podzielone lekarze często podają konkretny dzień cyklu dla progesteronu. Mi Estradiol, LH, FSH kazano robić w 2-3 dc

  • konfiturka24 Ekspertka
    Postów: 274 56

    Wysłany: 27 marca 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuje dziewczyny :)

    1deb8d50e0cee6428ba9e060fcbc2094.png
    5 miesiąc starań
    TSH 2,89
    Prolaktyna 9,99 (4dc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ