Forum W oczekiwaniu na owulację Badanie prolaktyny i progesteronu
Odpowiedz

Badanie prolaktyny i progesteronu

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • konfiturka24 Ekspertka

Wysłany: 26 marca 2018, 23:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    chciałabym zrobić sobie podstawowe badania moczu oraz krwi a także progesteronu i prolaktyny na własną rękę, stąd moje pytanie: q którym dc najlepiej wykonać poszczególne badania? Czy zbadać coś jeszcze? :)

1deb8d50e0cee6428ba9e060fcbc2094.png
    5 miesiąc starań
    TSH 2,89
    Prolaktyna 9,99 (4dc)
  • Frufru Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 08:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ost badałam prolaktynę z estradiolem, LH, TSH i FSH w 4 dc, a progesteron w 23 dc. Zdania na ten temat są podzielone, ale robiłam, jak mi lekarz kazał.

f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 08:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to samo miałam napisać z tym że prolaktynę (TSH również jeśli byś chciała robić) można badać w każdym dniu cyklu (tak twierdzi endokrynolog) a progesteron 21-22 dc ( lub 7 dni po owulacji) tu zdania są podzielone lekarze często podają konkretny dzień cyklu dla progesteronu. Mi Estradiol, LH, FSH kazano robić w 2-3 dc

• konfiturka24 Ekspertka

Wysłany: 27 marca 2018, 08:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuje dziewczyny :)

1deb8d50e0cee6428ba9e060fcbc2094.png
    5 miesiąc starań
    TSH 2,89
    Prolaktyna 9,99 (4dc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.