X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Błona śluzowa endometrium a owulacja
Odpowiedz

Błona śluzowa endometrium a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4316 8274

    Wysłany: 25 października 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Potrzebuję dodatkowej konsultacji. :)

    Mam długie cykle (ostatni 48 dni, poprzednie nawet powyżej 50).
    10.10 i 24.10 byłam na monitoringu, oba wykazały brak pecherzyka dominującego na USG, jajniki o wyglądzie policystycznym (u mnie to typowe) i najważniejsze: endometrium o budowie poowulacyjnej.
    Co wskazuje na to że owulacja (nie było) albo już była, albo cykl bezowulacyjny. Endometrium cienkie.
    Pytałam się ginekologa czy jest szansa na owulację w tym cyklu, mówi że on by się nie nastawiam (no i się uczepilam słówek).

    Aktualnie jestem w 34 dc, estradiol w piątek był około 55 (w 3dc był w okolicy 25).
    W poprzednim cyklu w 21dc estradiol również był w okolicach 55, a owulacja wystąpiła w 33/34 dc. Nie byłam wtedy na monitoringu poza wizyta tuż przed owulacja. Nie wiem jak wyglądała moja błona śluzowa choćby w 21 dc i jaki był obraz USG.

    No i do brzegu: czy jest szansa, że jeszcze faktycznie w tym cyklu coś ruszy w okolicach 45dc? Czy zacząć brać przepisana luteinę i liczyć się z tym, że mam stracone ponad dwa miesiące przy moich cyklach.

    Mogę podesłać USG endometrium. Analizowałam je ze stronami prezentującymi zdjęcia jak i informacje o wyglądzie USG w cyklu menstruacyjnym, ale wiem, że nic nie wiem. :)

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi: 🩸

    🔜 Plany:
    ◾️ III stymulacja (i dalsze po drożności)
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ