Forum W oczekiwaniu na owulację ból okołoowulacyjny a dzień owulacji
Odpowiedz

ból okołoowulacyjny a dzień owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • tanvi Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 12 marca 2015, 23:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam,
  Od razu przepraszam jeśli mój post jest nie tam gdzie powinien, ale dopiero co się zarejestrowałam :) Chcę zacząć rzetelnie prowadzić wykres ale nie o to chciałam pytać.
  Czy można powiązać jakoś ból okołoowulacyjny z samym momentem owulacji? Każde źródło mówi inaczej, że ból pojawia się po, albo przed albo w trakcie i już zgłupiałam.
  Sprawa wygląda tak, że ból całego podbrzusza i to dość silny (taki jaki miewam często właśnie około owulacji) pojawił się u mnie we wtorek czyli 3,5 doby po stosunku. A owulacja planowo powinna być kilka dni później.

 • _sky_ Przyjaciółka
  Postów: 97 32

  Wysłany: 13 marca 2015, 09:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witaj na Ovu! tanvi - jedynym potwierdzeniem owulacji jest obraz USG. Wystąpienia owulacji nie potwierdzi ani ból, ani temperatura, ani śluz, ani test LH ani mikroskop owulacyjny. Co do bólu - każda kobieta jest inna - i musiałabyś po pierwsze na 100% wiedzieć, że miewasz owulację i obserwować się kilka lat, żeby na pewno móc określić w którym momencie ta owulacji u Ciebie występuje. A i tak "kobieta zmienną jest" i może to być proces zaburzony czynnikami zewnętrznymi.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego