X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Ból sutków a ciąża
Odpowiedz

Ból sutków a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 11 maja 2013, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem ciekawa czy zaraz po owulacji bolą was piersi lub sutki i jak to było w cyklu zaciążonym.

    Ja mam w tym cyklu dziwnie bo miałam bardzo wrażliwe sutki tuż po owulacji przez ok. 7 dni, teraz wrażliwość ustaje a do miesiączki jeszcze 7-9 dni. Biorę też 1/2 Bromocornu od dawna. I mam też cykle, w których w ogóle nie mam wrażliwych sutków albo wrażliwość pojawia się tuż przed miesiączką a nie zaraz po owulacji.

    ejsza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze nie ma co sie nakrecac, szczegolnie ze bierzesz leki i czesem miewasz takie wrażliwe sutki. Mierzyc temp. a w okolicach @ zrobić test i tyle. Ja tez przed 1 ciaza miewalam jedne cykle z wrazliwymi sutkami inne bez. W tej ciąży na przykład w ogóle nie miałam wrażliwych sutków aż do jakiegoś 18 dnia po zapłodnieniu. Jak było w pierwszej nie pamietam, wiem ze byly wrażliwe, ale nie potrafie określić od kiedy.

  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 13 maja 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuję się nie nakręcać, już nawet tempki nie mierzę, ale wnikliwie obserwuję i zapisuję odczucia. Ciekawe, że każdy cykl i odczucia w piersiach mogą być tak różne, jakby hormony wariowały. Dwa dni temu doszły mi lekkie skurcze macicy...ale tak zwykle mam ok. 7 dni prze miesiączką więc raczej ten cykl nie trafiony...No a te sutki/piersi to raczej dalej są wrażliwe tylko chyba mniej.

    ejsza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ejsza, temat jak dla mnie :-) Dokładnie to samo mnie nurtowało, przez jakieś parę cykli obserwowałam takie rwące bóle piersi tydzień przed miesiaczką. Potem powoli wszystko mijało aż do 1 dnia okresu. A wcześniej, przed urodzeniem dziecka tak nie miałam.
    W ciąży absolutnie nic nie bolało, tylko samych brodawek nie mogłam dotknąć. Jakoś piekły dziwnie. Ale ja ciemna masa kompletnie nie pomyślałam że to mogłaby być dzidzia ;)

    zabcia 41 lubi tę wiadomość

  • ewa9604 Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 17 maja 2013, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dzieczyny, jestem w wlasnie w 10 tyg ciązy i moge sie na dzien dzisiejszy wypowiedziec jak to bylo u mnie. Mnie za kazdym razem , w kazdym cyklu bolały piersi tóż po owulacji( w połowie cyklu i trwało to zawsze do miesiączki ) , w cyklu gdzie nam sie udalo tez mnie piersi bolały ale zauwazylam jeszcze przed miesiączką że pojawiły mi sie na piersi dwie widoczne zyły a wczesniej tego nie mialałam , więc zaczełąm sie grubo zostanawiać o co chodzi:) teraz już wiem ze to byla juz ciąza:)

    ewa9604
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 17 maja 2013, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wypowiedzi, dostałam @ dziś, ale będę zaglądać do tego wątku:)

    ejsza
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 26 października 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesć, odkopuje temat.
    na 2 dni przed owulacja zaczynają mnie bolec mocno sutki, czasem jeden swędzi. Trwa to aż do miesiączki.
    Czy może to zwiastowac jakies problemy ?

    Dżastina lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 26 października 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktoś pomoże ?:)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 26 października 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badałaś kiedyś prolaktynę?

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 27 października 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek wrote:
    Badałaś kiedyś prolaktynę?
    niestety nie.. chciałam isc dzisiaj ale jestem 6 dpo i nie wiem czy lepiej nie poczekać do nowego cyklu ?

    cały czas się łudze ze jednak tym razem się udało ...

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 27 października 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale jeśli zaczynają Cię te piersi boleć jeszcze przed owulacją, to nie może to być spowodowane ciążą, bo przecież przed owulacją nie masz szans być w ciąży.

    Nie jest powiedziane, że teraz w ciąży nie jesteś, bo a nuż się udało ;)

    Ale jeśli nie, to polecam zbadać sobie prolaktynę - czasem wskutek jej nadmiernego poziomu pojawiają się różne rewolucje z piersiami.

    domiszka lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 27 października 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek wrote:
    No ale jeśli zaczynają Cię te piersi boleć jeszcze przed owulacją, to nie może to być spowodowane ciążą, bo przecież przed owulacją nie masz szans być w ciąży.

    Nie jest powiedziane, że teraz w ciąży nie jesteś, bo a nuż się udało ;)

    Ale jeśli nie, to polecam zbadać sobie prolaktynę - czasem wskutek jej nadmiernego poziomu pojawiają się różne rewolucje z piersiami.

    oj nie ja absolutnie nie zakładałam że bol sutków na dzien dwa przed owu jest spowodowany ciążą :) Raczej mnie zastanawiało czy jeśli mam faktycznie zbyt wysoki poziom prolaktyny a mimo wszystko mam owulacje czy są szanse na ciążę ? Przeciez utarlo się ze kobiety karmiące nie zachodza w ciążę ( co jest bzdurą oczywiscie ) bo nie owulują...

    Prolaktyne zbadam na dniach najlepiej na początku nowego cyklu, tylko ciągle mnie to zastanawia czy jest taka mozliwosc czy jest to bariera nie do przekroczenia.

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 27 października 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie zależy od tego, jak bardzo prolaktyna jest podwyższona. Bo jeśli trochę ponad normę, to na pewno jest inna sytuacja, niż kiedy jest kilka razy powyżej normy ;)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 27 października 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek wrote:
    To pewnie zależy od tego, jak bardzo prolaktyna jest podwyższona. Bo jeśli trochę ponad normę, to na pewno jest inna sytuacja, niż kiedy jest kilka razy powyżej normy ;)


    czyli jednak malo wiem i musze sie douczyc. Myslałam ze jak prolaktyna znacznie przekracza norme to nie ma mowy o owulacji.. Ehh i na co mi byly te lata antykoncepcji ? czlowiem 'uspany' chodził i nie wiedział co tam w trawie piszczy, kase stracił bo teraz trzeba po lekarzach chodzic :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ