X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Brak owulacji a krwiodawstwo
Odpowiedz

Brak owulacji a krwiodawstwo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 6 października 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy oddanie krwi może zatrzymać owulację? Jestem honorowym dawca krwi , po oddaniu krwi u ginekologa okazało się ze nie mam pęcherzyka dominującego , gdzie mc wcześniej wszystko było ok. Czy może mieć to związek z oddaniem krwi ?

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 6 października 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie, ale wszystko może się zdarzyć;) to drugi monitoring? Masz regularne cykle? Owulacje może zatrzymać Ci stres, wysoka prolaktyna itp.

  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 6 października 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak drugi, cykle mam od 6 Mcy 29-33 dni. Wcześniej stosowałam antykoncepcję hormonalną przez długi okres czasu …

    Kolonia lubi tę wiadomość

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 6 października 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może owulacja Ci się przesunela, czasami nie w każdym cyklu występuje. Chyba najlepiej zbadać prolaktyne i TSH, i zacząć obserwować sluz, temp. Można wspomóc się testami owulacyjnymi:) tu na forum jest wiele informacji jak wspomóc owulacje. Porozmawiaj z lekarzem, może warto na czas starań odłożyć oddawanie krwi, że względu na zelazo itp. :)

  • Alinka Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 7 października 2021, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh wynosi u mnie 2,577 i chyba muszę zbić a prolaktynę będę robić w 3 dniu cyklu. Na ten moment biorę Ovarin ale chyba przerzucę się na inofolic …

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 7 października 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH masz na wysokie, zrób prolaktyne i z wynikami najlepiej do endokrynologa ginekologa:) TSH powinno być najlepiej koło 1. A prolaktyna w różnych stanach może wzrastać.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ