X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Brak owulacji a skok temp
Odpowiedz

Brak owulacji a skok temp

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Plixa Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 maja 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Byłam dziś u gina bo problemy z podwoziem. I przy okazji się dowiedziałam że w nie miałam owulacji bo widzi przetrwale jajeczka w jajnikach obu. A dziwne bo temperatura podkoczyla i rosnie. Pewnie w tym cyklu to już nie mam liczyć na ciążę:( I mam brać przez 2 miechy antykoncepcję żeby później zaczęły pracować jajniki. Czy ktoś miał sytuację braku owulacji A wyższa temp ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura nigdy nie gwarantuje owulacji.
    Powinny być spełnione warunki:
    - różnica temperatur między I a II fazą cyklu,
    - wysoki poziom progesteronu 7dpo, potwierdzający owulację (min. 8-10, ale im więcej tym lepiej),
    - pik LH który uwalnia jajeczko z pęcherzyka,
    - potwierdzenie na USG owulacji przez LEKARZA (ciałko żółte, płyn w Zatoce Douglasa).

    A jedynym NAJPEWNIEJSZYM potwierdzeniem ciąży, który przewyższa wszystkie te powyższe podpunkty jest po prostu CIĄŻA.

    Jeśli lekarz nie stwierdził owulacji, to na podstawie samego skoku temperatury nie można liczyć się że owulacja wystąpiła. Na temperaturę wpływa bardzo dużo czynników i nawet bezowulacyjne wykresy wyglądają czasami na owulacyjne.
    A jednak na usg owulacji nie można potwierdzić.

    Trzeba się obserwować, badać i chodzić na monitoringi. To jest klucz do poznania swojego organizmu.

    JagnaJankowska lubi tę wiadomość

  • JagnaJankowska Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plixa wrote:
    Witam. Byłam dziś u gina bo problemy z podwoziem. I przy okazji się dowiedziałam że w nie miałam owulacji bo widzi przetrwale jajeczka w jajnikach obu. A dziwne bo temperatura podkoczyla i rosnie. Pewnie w tym cyklu to już nie mam liczyć na ciążę:( I mam brać przez 2 miechy antykoncepcję żeby później zaczęły pracować jajniki. Czy ktoś miał sytuację braku owulacji A wyższa temp ?
    Ja tak mialam w ostatnim cyklu. Sama bylam pewna, patrzac na swoj wykres, ze to ciaza. Piekny 3 fazowy. Poszlam do gina. I sie okazalo wlasnie ze jajnik nieczynny. Teraz kolejny cykl i czuje ze znowu z lewej strony mnie gniecie. Wiec chyba znowu nici, bo lewy to ten co jajek nie puszcza. :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ