X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Brak różnicy temperatur- nie wiem dlaczego
Odpowiedz

Brak różnicy temperatur- nie wiem dlaczego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 18 października 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tu nowa. Wcześniej próbowałam prowadzić kalendarzyk papierowy, w związku z odbytym kursem przedmałżeńskim. W lipcu, sierpniu i wrześniu mierzyłam temperaturę tylko do sprawdzenia czy była owulacja, z wykresów wynikało, że była. Ostatni cykl jest jakiś dziwny, nie ma prawie różnicy w temperaturach. Ovufriend mówi, że owulacji jeszcze nie wykryto i że mam dalej dni płodne i mogę współżyć. Tylko jezeli nie wykryto owulacji, która ewentualnie może się przedłużać albo w ogole nie wystapic w tym cyklu, to faza lutealna tez sie skraca i zajscie w ciaze mogloby skutkowac poronieniem? Dodam, że śluz od dwóch dni zmienił się na kremowo-żółty. W sumie to nie wiem czy sie podejmować współzycia czy poczekac do nastepnej owulacji?

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 18 października 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    https://ovufriend.pl/graph/3737a4d08b47912705180ca9bf998013


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2018, 16:35

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 18 października 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykres źle pokazuje daty.

    2 października - 7 października - miesiączka
    8 brak danych
    9 36,7
    10 36,9
    11 36,9 zauważony rozciągliwy,rzadki,gesty sluz
    12 36,9 zauważony rozciągliwy,rzadki,gesty sluz
    13 36,8 przewid. dzien owulacji, sluz przeźroczysty, mokro, wspólzycie
    14 36,8 przewid. dzien owulacji, sluz przeźroczysty, mokro, współzycie
    15 36,9 przewid. dzien owulacji, sluz przeźroczysty, mokro
    16 36,9 przewid. dzien owulacji, sluz przeźroczysty, mokro
    17 36,9 przewid. dzien owulacji, sluz kremowy, mokro
    18 36,9 przewid. dzien owulacji, sluz zółty, mokro

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2018, 16:41

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 października 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm powiem Ci szczerze, że zmieniłabym termometr, bo jest mało prawdopodobne, że codziennie masz taką samą temperaturę. W moim bieżącyn cyklu różnice są między 36,20- 36,45 przed owulacją. Mierzę zawsze o tej samej porze. Wg śluzu owlacja wystąpiła u Ciebie między 13-16dc, skłaniając się raczej ku 15-16dc. Masz jakieś inne objawy? Kłucie w jajnikach, bóle piersi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2018, 21:35

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 19 października 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Zgadzam się z MonikA_89!

    Domyślam się, że mierzysz temperaturkę takim zwykłym termometrem który wskazuje tylko jedno miejsce po przecinku.
    Natomiast do pomiaru temperatury ciała w spoczynku i do oceny owulacji polecane sa termometry z dwoma miejscami po przecinku. Wówczas właśnie temperatury nie są takie same i łatwiej zaobserwować skoki itp

    :)

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 19 października 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe jest to, żeby zwykły termometr się popsuł? Mam go z 4 miesiące, wcześniej były widoczne skoki nawet o 4 stopnie C. Kobieta od kursu kalendarzykowego mówiła, że mam rewelacyjny wykres - lipcowy akurat wtedy badała. Mówiła, że widać dokładnie wszystkie fazy cyklu, ale wspomniała, że miałam tylko dwa dni na wystąpienie owulacji, potem był skok temperatury wysoki. Szkoda, że nie mogę wprowadzić danych z poprzednich miesięcy. Lipiec, sierpień, wrzesień wyglądały podobnie, po miesiączce temp. około 36,6 przez 4-5 dni, potem znacznie niższa, nawet 36,4,ale tylko dwa dni,a potem skok nawet do 37,2. Nie wiem sama co myśleć, wygląda to jakby mi płodność zanikała.

    Co do objawów z października, to miałam bóle brzucha 14,15 i 16 paźdz., ale takie bardziej jak zakwasy po wysiłku, [nie ćwiczyłam akurat] do tego od kilku dni częstomocz i zaparcia. Nie zauważyłam w sumie, żeby kiedykolwiek mnie bolały piersi, tylko przed okresem są nabrzmiałe.

    Dziś miałam rano 37,0.

    W sumie znam swoje temperatury od lipca, od czerwca do sierpnia chodziłam na zajęcia fitness, przed ślubem, który był we wrześniu. Może brak aktywności fizycznej obniża moją płodność? Tylko to się zmieniło w moim życiu i nazwisko ;).

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 20 października 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam aplikację FLO na telefon. Możesz sobie dodać wcześniejsze cykle. Ja się tak przestawiłam, że tylko z tej aplikacji korzystałam w ostatnim czasie. Od tego cyklu robię też wersję papierową dla naprotechnologa :) Dostałam zeszycik, więc zaznaczam, żeby nie było.

    Jak dzisiaj rano miałaś 37stopni to wygląda mi, że wczoraj mogłaś mieć owulację, tym bardziej, że bóle brzucha miałaś kilka dni wcześniej :) Który masz dzisiaj dc?

    Co do wysiłku fizycznego to nie wiem czy może mieć aż taki duży wpływ na cykle. U mnie z aktywności fizycznej to tylko długie spacery i jazda na odkurzaczu, więc w tym temacie nie pomogę :P

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 20 października 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księżna wrote:
    Możliwe jest to, żeby zwykły termometr się popsuł? Mam go z 4 miesiące, wcześniej były widoczne skoki nawet o 4 stopnie C. Kobieta od kursu kalendarzykowego mówiła, że mam rewelacyjny wykres - lipcowy akurat wtedy badała. Mówiła, że widać dokładnie wszystkie fazy cyklu, ale wspomniała, że miałam tylko dwa dni na wystąpienie owulacji, potem był skok temperatury wysoki. Szkoda, że nie mogę wprowadzić danych z poprzednich miesięcy. Lipiec, sierpień, wrzesień wyglądały podobnie, po miesiączce temp. około 36,6 przez 4-5 dni, potem znacznie niższa, nawet 36,4,ale tylko dwa dni,a potem skok nawet do 37,2. Nie wiem sama co myśleć, wygląda to jakby mi płodność zanikała.

    Co do objawów z października, to miałam bóle brzucha 14,15 i 16 paźdz., ale takie bardziej jak zakwasy po wysiłku, [nie ćwiczyłam akurat] do tego od kilku dni częstomocz i zaparcia. Nie zauważyłam w sumie, żeby kiedykolwiek mnie bolały piersi, tylko przed okresem są nabrzmiałe.

    Dziś miałam rano 37,0.

    W sumie znam swoje temperatury od lipca, od czerwca do sierpnia chodziłam na zajęcia fitness, przed ślubem, który był we wrześniu. Może brak aktywności fizycznej obniża moją płodność? Tylko to się zmieniło w moim życiu i nazwisko ;).

    Do Ovufriend możesz wprowadzić wcześniejsze cykle :) musisz wejść w ustawienia i tam jest zakladka "Cykle". Tam możesz wprowadzić wcześniejsze cykle razem z objawami :)

    Mi też w tym cyklu wyszło że miałam oeulacje bardzo wczesnie, w 9dniu cyklu. Fakt że brałam lek na stymulacji owulacji bo jej nie było i podziałał aż za nad to dobrze :) skok miałam duży i odczuwałam uderzenia gorąca naprzemian z dreszczami i gęsią skórką;) też mnie w tym dniu owulacji zakloło kilka razy :) piersi nigdy nie oddczuwalam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2018, 17:01

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 października 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sądzę, żeby to była wina termometru, aczkolwiek oczywiście lepiej zainwestować w taki z dokładniejszym pomiarem. Na moje oko masz po prostu cykl bezowulacyjny, który się może trafić nawet zdrowej, nie mającej problemów z płodnością kobiecie. Jeśli nie było owulacji, to wtedy nie występuje w ogóle faza lutealna, więc tutaj Ci się nic nie skróci, do poronienia też nie dojdzie, bo nie będzie w ogóle szansy na zapłodnienie, jeśli nie dojdzie do uwolnienia jajeczka.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 22 października 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba nie było tej owulacji w tym miesiącu. Wprowadze wczesniejsze cykle i zobacze co mi ovu pokaże.


    21 dzien cyklu

    3737a4d08b47912705180ca9bf998013.png

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 22 października 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeanalizowałam poprzednie cykle i wychodzi, że owulacje miałam 10 lub 11 dc. Skoki są duże nawet 0,3 stopnia. Może faktycznie trafił się taki kiepski bezowulacyjny miesiąc. Czekam do listopada.

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 23 października 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą, temperatury utrzymują sie wysoko.

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 24 października 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Swoją drogą, temperatury utrzymują sie wysoko.

    Co masz na myśli?

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 24 października 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś wygląda tak moj wykres

    3737a4d08b47912705180ca9bf998013.png

    owulacja wykryta 17 dc, a mnie sie wdaje, ze jak juj byla, to 15 dc, na drugi dzien juz bylo suchawo i pojawil sie zolty bardzo sluz. Jakis chaotyczny ten wykres....ech.

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 24 października 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w porównaniu z objawami oczywiscie :D

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ