X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Bram owulacji
Odpowiedz

Bram owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mellonaa Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 24 marca 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim. Ja z mężem staramy sie o dziecko i okazalo sie ze nie mam owulacji i wyszło że choruje na tarczycy cukrzyce i mam policystyczne jajniki do ginekologa chodzę narazie robi wszystkie badania krwi . I wstępnie było mówione o stymulacji i chciała bym się od was dowiedzieć jak to u was wyglądało taka stymulacja i za ktorm razem sie wam udało zdaję sobie sprawę że u każdej wychodz inaczej ale orientacyjnie chciała bym wiedzieć

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 25 marca 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellonaa wrote:
    Hej wszystkim. Ja z mężem staramy sie o dziecko i okazalo sie ze nie mam owulacji i wyszło że choruje na tarczycy cukrzyce i mam policystyczne jajniki do ginekologa chodzę narazie robi wszystkie badania krwi . I wstępnie było mówione o stymulacji i chciała bym się od was dowiedzieć jak to u was wyglądało taka stymulacja i za ktorm razem sie wam udało zdaję sobie sprawę że u każdej wychodz inaczej ale orientacyjnie chciała bym wiedzieć
    Ja nie owuluje wcale.
    Najpierw dostałam Clostilbegyt musiałam brać 3 cykle aby lekarz ocenił jak działa. Nie działał w ogóle. Potem dostałam Aromek, coś tam niby urosło. Ale nie tak jak powinno. Wiec skończyłam na gonatropinach jak do ivf i tu już pecherzyki pięknie rosly, estradiol LH i progesteron. Dostałam coś na pęknięcie. Bo tez mi pecherzyki nie pękają.
    W drugim cyklu byłam w ciąży ale ja straciłam. Później zrobiliśmy inseminacje i za drugim podejściem byłam w ciąży. Dziś staramy się o kolejne.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • drSylwia Ekspertka
    Postów: 200 300

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam cykle bezowulacyjne, jak dostałam Clostibegyt to zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu, ale ją straciłam.

    Po poronieniu znowu dostałam Clostibegyt, narazie pierwszy cykl, ale jest bezowulacyjny.

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - Clo
    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb
    10.23 Clo
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drSylwia wrote:
    Też mam cykle bezowulacyjne, jak dostałam Clostibegyt to zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu, ale ją straciłam.

    Po poronieniu znowu dostałam Clostibegyt, narazie pierwszy cykl, ale jest bezowulacyjny.
    Samo Clo nie wywołuje owulacji tylko sprawia, ze rosną pecherzyki. Miałaś wszystko potwierdzone monitoringiem? Zrobione badania krwi aby potwierdzić ?

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • drSylwia Ekspertka
    Postów: 200 300

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Samo Clo nie wywołuje owulacji tylko sprawia, ze rosną pecherzyki. Miałaś wszystko potwierdzone monitoringiem? Zrobione badania krwi aby potwierdzić ?
    Skoro zaszlma w ciążę w pierwszym cyklu stosowania to chyba oczywiste, że działa. Ale wtedy nie miałam monitoringu.
    Mój lekarz uważa, że badanie progesteronu, żeby sprawdzić czy była owulka to naciąganie pacjentki i strata pieniędzy, powiedział, żeby lepiej wydać na dobre wino 😀

    Teraz w 17dc miałam pęcherzyk 14,4mm więc cykl prawdopodobnie będzie bezowulacyjny, a w przyszłym cyklu mam przyjść na monitoring w 15 i 17 DC.

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - Clo
    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb
    10.23 Clo
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drSylwia wrote:
    Skoro zaszlma w ciążę w pierwszym cyklu stosowania to chyba oczywiste, że działa. Ale wtedy nie miałam monitoringu.
    Mój lekarz uważa, że badanie progesteronu, żeby sprawdzić czy była owulka to naciąganie pacjentki i strata pieniędzy, powiedział, żeby lepiej wydać na dobre wino 😀

    Teraz w 17dc miałam pęcherzyk 14,4mm więc cykl prawdopodobnie będzie bezowulacyjny, a w przyszłym cyklu mam przyjść na monitoring w 15 i 17 DC.
    W ogóle mnie nie zrozumiałaś 😀 Clo nie wywołuje owulacji. Urosly Ci pecherzyki dzięki niemu ale pękły same skoro zaszłaś w ciąże. Teraz jak widać nie pomógł we wzroście bądź potrzebny był zastrzyk. Mój przykład po stymulacji rosną pecherzyki jak u Ciebie ale same nie pękną. Potrzebny jest zastrzyk.
    Nie o takie badania pytałam 😃 estradiol LH i progesteron robione np 9-12 dnia cyklu aby sprawdzić kiedy idealnie będzie owulacja i czy pecherzyki w ogóle rosną. Czy może za mała dawka stymulacji była. Na podstawie samego pęcherzyka nie da się potwierdzić czy cykl będzie bezowulacyjny. Potrzebna jest krew. Skoro w 17 dniu cyklu masz tak mały pęcherzyk najprawdopodobniej potrzebujesz zwiększenia dawki bądź dołożenia innego leku. Owulacje możesz mieć i 50 dnia. Ważne jak Cię wystymuluja.
    I dochodzi sprawa starty, niestety jazdy organizm inaczej się regeneruje. Ja musiałam wziąć np tabsy aby wyciszyć jajniki po stracie. W drugim cyklu już byłam w ciąży.
    A co do badania progesteronu 7 dni po, w przypadku osób takich jak ja z niedomoga jest to obowiązek bo przez to mogłam stracić dziecko. Wystarczyło dołożyć więcej leków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2022, 11:15

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Monic11 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 7 maja 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 😊
    Mam do sprzedania tabletki Clostilbegyt na owulację w dobrej cenie, zakupione w marcu br. Jeżeli ktoś ma przepisane, to zapraszam do kontaktu. Jestem już w ciąży i ich nie potrzebuję. Szczegóły ustalimy na priv. Odbiór osobisty Kraków. Pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ