X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Castangus
Odpowiedz

Castangus

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 30 lipca 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co sądzicie o Castangusie? Chcielibyśmy z Mężem dziewczynkę ( oczywiście gdyby utrafił się chłopak to super Kacperek miałby brata) ale wiecie do pełni szczęścia przydałaby mi sie jakaś Kobitka ;) Wyczytałam,że po Castangusie częściej rodzą się dziewczynki - czy macie o tym jakieś zdanie? Dodatkowo kochamy się z Mężem 4 i 3 dni przed ovu ( co zmniejsza nam szanse na ciąże bo z 4 dni robią się 2 i to te pierwsze)... ehhh sama nie wiem co myśleć ---> wiem jedynie,że właśnie w ten sposób staralismy się o chłopaka czyli 1 dzień przed ovu i w dniu ovu i oto chłopak ma 10 miesięcy ;)

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 30 lipca 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa myśl, nawet nie myślałam o tym, że serduszkowanie w odpowiednim dniu przed owulacją daje szanse na jakąś konkretną płeć.
    Ja łykam Castangusa.po 1 tab dziennie, ale nie mam póki co żadnego zdania na ten temat :)

    Isia93 lubi tę wiadomość

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 30 lipca 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o cykl to u mnie mega zadziałał - dotychczas owulacje miałam 25 dzień cyklu teraz 17!! Cykl 28 dniowy szok! często był 40 dniowy - więc jesli chozdzi o to to u mnie działą! Mam nadzieje,ze pomoże z dziewczynka - podobno obniża ph macicy sprzyjając przeżyciu plemników z X. Tak samo jest z płcia ( podobnie) plemniki z chromosomem X są lżejsze i silniejsze i dłużej utrzymuja sie w macicy ( czyli zapłodnienie 4 i 3 dpo), natomiast z chromosomem Y żyją krócej dlatego też 2dpo i w dniu ovu). Tak jest również napisane w pytaniach i odpowiedziach ;)

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 30 lipca 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o castagnus to czytałam o nim trochę ale nie słyszałam żeby częściej rodziły się po nim dziewczynki, ale kto wie;)

    Anuleczka a przepisał Ci je lekarz czy bierzesz na własną rękę?


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:02

  • anuleczka91 Przyjaciółka
    Postów: 157 33

    Wysłany: 31 lipca 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę na własną rękę.

    Isia93 lubi tę wiadomość

    bcc7cd3fee275fd140d0590cfd86bdd1.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie się nad nim zastanawiam, czytałam o nim wiele dobrych opinii;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam castagnus, cudów nie zdziałał - w ciąży nie jestem, plamienia jak były tak są. Co do zaplanowania płci, to nie wiem jak castagnus miałby tutaj pomóc. Kluczem do poczęcia dziewczynki byłoby (wg teorii, nie opowiadam się ani za ani przeciw) współżycie dajmy na to do 5 dnia spodziewanej owulacji a potem powstrzymanie się do końca dni płodnych.

    Po pierwsze, jeśli ktoś nie ma cykli jak w szwajcarskim zegarku, czyli cały czas taka sama długość, skok w tym samym dniu itd, to trudno przewidzieć aż tak precyzyjnie dzień owulacji. A jeśli się przesunie o 2-3 dni to okazuje się że cykl "zmarnowany." A dodam, że castagnus moich cykli tak idealnie nie ustawił.

    A po drugie, to z tą wagą plemników jest jak z każdą statystyką - statystycznie Polskie małżeństwo posiada 1,5 dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2014, 17:41

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck - tyle ile jest nas na ovu tak i u jednych działa u drugich nie ;) u mnie super zadziałał ;) a jeśli chodzi o dziewczynke i Castangusa to prócz odpowiedniego dnia cyklu potrzeba też bardziej kwaśnego środowiska w pochwie ( Castangus podobno zmienia z zasadowego na kwaśne). Co do wagi plemników i związanej z nią szybkości to w wielu książkach jest to udowodnione medycznie ;)
    A co do planowania płci to wiadomo jest to luksus niewielu dziewczyn tak jak napisałas musza mieć cykl jak w szwajcarskim zegarku ale jest to możliwe ( tzn można zobaczyc czy to co pisza to prawda:P u mnie chłopak się sprawdził ) trzeba obserwować swój organizm i może sie uda...

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie przeczę, że metoda jest skuteczna bo sama znam osobę która tak zaplanowała i dziewczynkę i chłopca. I ja Ci kibicuję, tylko po prostu nie wiem do końca czy Castagnus w tym pomoże. Sama bym tak chciała ale po 13+ cyklach brak mi cierpliwości i wykorzystuję każdą możliwą okazję.

    Ale pozostaję przy swoim, że mimo wszystko może się zdarzyć że wygra plemnik wykraczający poza normy ;)

    Nie wiedziałam że Castagnus zmienia środowisko w pochwie na bardziej kwaśne. Ale to chyba nie jest do końca dobra wiadomość np. dla takich jak ja, które mają problem ze śluzem :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 11:21

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no pewie :) każdy może mieć swoje zdanie :D Ja też myślę,że czasem to całe planowanie i tak na nic się zdaje! Najważniejsze żeby dzieci były zdrowe. A jeśli chodzi o Castangus to tak wyczytałam na wszelakich forach,że zmienia na kwasne i dlatego sprzyja porodom dziewczynek - ale kto to wie, mój gin nie ma zdania :P A jeśli chodzi o śluz to myślę,ze nie za dobrze stosowac Catsangus.

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu zakończyłam 90 dniową kurację castagnusem i tak się zastanawiam czy mogło mieć to wpływ na przesunięcie owu?
    Dziś 15 dzień cyklu a skoku nie ma. Obserwuję dopiero 3 miesiąc i skok pojawiał się dotychczas 14dc. Śluz raz wodnisty raz rozciągliwy.. Nie wiem co myśleć, bo od 15 dnia (ale po owu) miałam zacząć luteinę. Jednak skoro skoku nie było to nie zaczęłam. Czy castagnus mógł tak wpłynąć czy raczej inne czynniki (impreza, alkohol, leczenie zęba)? A może to, że poprzednim cyklu brałam luteinę od 15 dnia? A może to jest zupełnie normalne takie przesuwanie owu? Pomóżcie proszę, bo nie mam wielkiego doświadczenia w tych obserwacjach i obawiam się że to przez casatagnus:(




    b5e05acbb0e6bda9a1ef36bb33636ab8.png

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita, nie ma co się martwić, przesuwanie się owu o 1-2 dni (a nawet więcej) jest w normie, nie świadczy o nieprawidłowości. Jeśli obserwujesz się dopiero 3. cykl to jeszcze niejedno zobaczysz ;)

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Ala86 Debiutantka
    Postów: 7 4

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę castagnus pierwszy cykl na własna rękę - głównie jako pms (m.in. mega wrażliwe piersi przed @). Nie widzę u siebie skutków ubocznych. Zauważyłam unormowanie temeperatur - nie skakają tak jak w poprzednich cyklach, ładnie wyznaczyłam skok. Za parę dni termin @, więc zobaczymy czy coś jeszcze zmieni.

    Ala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mogę się chyba już wypowiedzieć, że po odstawieniu nie zauważyłam wyraźnego skoku po owulacji - o ile w ogóle była! Wykres bardzo różni się od tych w całości na castagnusie. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale utrudniło mi to decyzję o rozpoczęciu luteiny. Zgodnie z zaleceniami miałam brać od 15 dnia ale po owu, a u mnie jakość nie mogłam wyłapać ovu. Niby coś tam temperatura wzrosła, ale czy wystarczająco to nie wiem. Od wczoraj w brzuchu zrobiło się cicho, śluzu brak więc zaczęłam. Co ma być to będzie. Już się nastawiłam, że sierpień stracony, może we wrześniu mi się poszczęści.

  • frankapzn Przyjaciółka
    Postów: 102 86

    Wysłany: 22 października 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od którego dnia cyklu powinno się zacząć przyjmowanie castangus? i czy nie koliduje to z ovarinem?

    Ona :33 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai
    On: 38 🧡wszystkie badania ok
    6 lat starań 1 poronienie
    Pocztą stymulacji 12.2023 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉
    01.24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚🥚🥚12 dobrej jakości 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭😭😭
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frankapzn wrote:
    Od którego dnia cyklu powinno się zacząć przyjmowanie castangus? i czy nie koliduje to z ovarinem?
    Witaj ja w poprzednim cyklu brałam ovarin i castangusa według mnie nie ma to na siebie wpływu. Miałam nawet szybciej owu. W tym cyklu już odstawiłam.

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam, by po castagnusie częściej rodziły się dziewczynki. Wg mnie nie ma to wpływu ;) Ale termin owulacji i współżycie już tak.

    Frufru lubi tę wiadomość

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ