X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Ciąża po tabletkach antykoncepcyjnych
Odpowiedz

Ciąża po tabletkach antykoncepcyjnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jak w temacie staram się zajść w ciążę po 5,5 roku brania tabletek, odstawiłam nagle za co już nagana od ginekologa była ale cóż tak wyszło.... Odstawiłam tabletki 8 stycznia po równo dwóch tygodniach brania (przestałam ponieważ zapomniałam 2 tabletek z rzędu a ponieważ i tak z partnerem już zaczęliśmy na poważnie myśleć o dziecku stwierdziliśmy ze może to znak żeby je odstawić)
    Pierwszy okres dostałam 15 stycznia. Kolejny cykl był okropny miałam wszystkie objawy ciąży nabrzmiałe i bolące piersi, mdłości z wymiotami, senność i wiele innych ale testy ciążowe wychodziły negatywnie. Kolejna miesiączkę dostałam 8 lutego czyli po 24 dniach. Teraz postanowiłam postawić na testy owulacyjne ponieważ kalendarzyk to nie dla mnie nie potrafię być systematyczna. Założyłam że kolejne krwawienie wystapiu mnie miedzy 26-30 dniem cyklu i z tymi wskazaniami zrobiłam testy wyszły mi negatywne ale 19 dnia cyklu zauważyłam ze miałam ogromną ochotę na seks do tego stopnia że nawet koledzy w pracy stali się potencjalnymi moimi ofiarami, wróciłam do domu z bólem podbrzusza i ze łzami w oczach z byle powodu,napiłam się piwa ale do współżycia niestety nie doszło ponieważ partner mnie olał.
    Kolejna miesiączkę dostałam po 28 dniach czyli 8 marca, testy owulacyjne robiłam od 19 do 23 marca i wszystkie były negatywne, w tym czasie współżyłam 2 razy. I znów 19 dnia cyklu miałam takie same objawy jak miesiąc wcześniej, zdecydowałam się na współżycie.

    I teraz moje pytanie, jak myślicie czy mam szanse na ciąże? Mimo negatywnych testów owulacyjnych? Czy to możliwe że przy 28 cyklu mogę mieć owulacje 19 dnia czy może miałam wcześniej mimo że testy tego nie zarejestrowały?

    Czekam z niecierpliwością czy dostane okres czy nie bo już 22 dnia cyklu umierałam miałam mdłości, głowa mnie bolała, byłam senna i oczywiście ból brzucha, który nawraca aż do teraz (ból w podbrzuszu i raz w jednym raz w drugim jajniku, troszkę jak na okres ale bez przesady, bardziej świdrujący i dokuczający niż bolesny), do tego doszły wzdęcia i lekkie mdłości oraz uderzenia gorąca i ból pleców i dość częste siusianie.
    I nie wiem czy to na zbliżający się okres czy co bo już dawno nie miałam dolegliwości związanych z nadchodzącym okresem (ze względu na tabletki).
    Błagam doradźcie bo nie wiem już czy to moja wyobraźnia czy może jest szansa żebym była w ciąży?

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanse na ciąże są zawsze wtedy keidy jest seks.Na to czy jestes w ciąży nikt nie zna odpwiedzi tylko czas pokaże

    Raczej wyobraznia Ci szwankuje albo masz PMS , który moze objawiac sie mdłościami i wzdeciami itd..Tak wczesnie nie ma żadnych objawów jesli chodzi o ciąże. To stanowczo za wczesnie.Do zagneizdzenia zarodka dochodzi miedzy 5a 12dniem po owulacji i dopiero po tym czasie zachodzi produkcja hcg ktory w wiekszosci odpowiada za objawy ciążowe.Najlepsze wyjscie to nie nakrecac sie bo wszystko Ci sie bedzie kojarzyło z potencjalna ciąża.

    Elfik, Robotka1 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ