Forum W oczekiwaniu na owulację ClearBlue Ovulation test - uzywacie?
Odpowiedz

ClearBlue Ovulation test - uzywacie?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sheve Debiutantka

Wysłany: 18 lipca 2017, 10:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Pytanie w zasadzie skierowane jest do dziewczyn, ktore mialy stycznosc z tym testem. Test ma 3 wskazania, puste koleczko - brak owulacji, migajaca buzka - owulacja sie zbliza, buzka swiecaca na stale - owulacja. Dziwna sprawa, w moim przypadku od pierwszego dnia testowania zgodnie z przewidywaniami bylo koleczko, a dzis tak od razu bez mrugania, pojawila sie na stale swiecaca buzka. Miala ktoras z Was podobnie? Jak to mozna zinterpretowac?

Pozdrawiam

• IGA Autorytet

Wysłany: 30 stycznia 2018, 21:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Zaczęłam tych testów używać miesiąc temu. Też mi się wyświetla od razu buźka i nie mryga. Mnie jednak zastanowiło co innego. Używałam różnych testów i jak kupiłam te okazało się że (dalej porównuje z paskami z allegro i innymi) wszystkie są negatywne lub druga kreska słabsza a ten wskazuje zbliżającą się owulację. Chyba jest najdokładniejszy. Pozostałe wychodziły mi pozytywne dopiero tuz tuż przed owulką. Jak masz buźkę to działaj :)

Od marca 2017 trzy nieudane cykle na clo
    Od wrzesnia 2017 slabe wyniki nasienia: słaba ruchliwość, morf 2%, mała ilość(brak przyczyny)
    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18-1 IUI nieudana, 29.06.18- 2IUI nieudana, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B ):
    crio 26.11 - wczesna blastka 2BB - cb
    II IMSI krotkie- styczen/luty 2019- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET (9A I 9B) -....cb
    14.05.19- FET 2 blastusi (AZ)- ):
    Wrzesien 2019- FET 4 A 😢
    12.11.19- Fet 4 BB cb
    badania:
    toczeń,KIR, cytokoiny, celiakia, helicobakter, cytomegalowirus, trombofilia-ok, ANA - dodatni, ANA 2 - dodatni, imunofetyp NK 2%, NK 3.5%, Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, nieprawidłowe: MTHFR 6777C-T układ heterozygotyczny
    PAI- 1 układ homozygotyczny
  • mala154 Debiutantka

Wysłany: 5 grudnia 2018, 10:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak mialam i wam powiem ze w cyklu w ktotym tak sie pojawilo mi to badalam estradiol i byl niski 169 lh 52,8 14 dc ciazy brak a w cyklu szczesliwym bylo tak jak powinno byc i teraz juz wiem ze jak wychodzi inaczej to cos jest nie tak

wis
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 22 grudnia 2018, 13:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak miałam, ale używałam ich dopiero jeden cykl.

ona:
    schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacja MTHFR A1298C - homozygota, mutacja PAI 4G/5G - heterozygota, KIR Bx, nieobecne: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on:
    p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, mutacja F508del - heterozygota, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI:
    lipiec '19 - 6 zapłodnionych, 1 blastka 4.2.3
    wrzesień '19 - beta 0,00
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 4 stycznia, 08:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Laski, mam info od sprzedawcy testów.
    W teście clear blue test owulacyjny (różowy, wyrzut LH) możliwe są dwa wskazania: puste kółko lub stała buźka.
    Natomiast w teście clear blue dual (fioletowy, wyrzut LH i estradiolu) możliwe są trzy wskazania: puste kółko, migająca buźka lub stała buźka.

Być może udzielając odpowiedzi wyżej wprowadziłam kogoś w błąd. Pojawia mi się tylko stała buźka, nie mam migającej buźki - używam testu podstawowego - różowego.

Natalia DRP lubi tę wiadomość

ona:
    schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacja MTHFR A1298C - homozygota, mutacja PAI 4G/5G - heterozygota, KIR Bx, nieobecne: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on:
    p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, mutacja F508del - heterozygota, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI:
    lipiec '19 - 6 zapłodnionych, 1 blastka 4.2.3
    wrzesień '19 - beta 0,00
  • Blanche Przyjaciółka

Wysłany: 5 kwietnia, 19:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używałam tego testu (fioletowego) podczas dwóch poprzednich cykli. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Test powinien pokazywać puste kółeczko w niepłodne dni, potem migające buźki (wysoka płodność), następnie stała buźka na najwyższa płodność.
    U mnie w obu cyklach było podobnie: najpierw puste kółko, potem migająca przez jakieś 7 dni (chyba po dwóch powinna być już stała). Zrobiłam 2 dni przerwy i znowu uzyskałam migającą.
    W tym cyklu je odpuszczam. Może mam jeszcze zawirowania hormonalne po odstawieniu tabletek anty (nieregularne cykle). W każdym razie nie mogę potwierdzić, że są skuteczne. Spróbuję jeszcze w następnym cyklu dla porównania.

28 lat, UK
    Listopadowa mama 2014
    Urodzę w 2020!🙂 - 5cs <3
  • Kamcia Debiutantka

Wysłany: 1 grudnia, 21:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanche wrote:
    Używałam tego testu (fioletowego) podczas dwóch poprzednich cykli. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Test powinien pokazywać puste kółeczko w niepłodne dni, potem migające buźki (wysoka płodność), następnie stała buźka na najwyższa płodność.
    U mnie w obu cyklach było podobnie: najpierw puste kółko, potem migająca przez jakieś 7 dni (chyba po dwóch powinna być już stała). Zrobiłam 2 dni przerwy i znowu uzyskałam migającą.
    W tym cyklu je odpuszczam. Może mam jeszcze zawirowania hormonalne po odstawieniu tabletek anty (nieregularne cykle). W każdym razie nie mogę potwierdzić, że są skuteczne. Spróbuję jeszcze w następnym cyklu dla porównania.

Mam dokładnie to samo! Od 6dni mam mrugajaca buzke i już mnie nerwy biorą bo dzień przed rozpoczęciem testów byłam na usg i gin mówiła że widzi u mnie owulacje! Wykończe te paski do końca i rzucam w kąt ten test. W instrukcji napisali że może tak być bo zbyt późno zaczęłam testować ale jakoś mnie to nie przekonuje.

• Olympionica Nowa

Wysłany: 3 grudnia, 22:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clearblue Dual
    1 cykl od 14 dc do 17 dc rano 4x mrugakaca buźka (zniecierpliwiona wieczorem 17 dc zrobiłam zwykły owulacujny wyszły 2 kreski więc zrobiłam clearblue i wyszła też swiecaca). 2-3 dni poznoej zaobserwowalam skok temperatury

2 cykl cały czas puste kolka pomimo 2 dni 16 i 17 dc ze sluzem plodnym i wzrostem temperatury od 18 dc (ovufriend na bazie temp odnotował owulacji w 18 dc)

3 cykl od 13 do 17 dc rano puste kolka
    17 dc wieczorem świecąca
    17 dc rano puste

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 grudnia, 10:30

• Kamcia Debiutantka

Wysłany: Dzisiaj, 13:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    Clearblue Dual
    1 cykl od 14 dc do 17 dc rano 4x mrugakaca buźka (zniecierpliwiona wieczorem 17 dc zrobiłam zwykły owulacujny wyszły 2 kreski więc zrobiłam clearblue i wyszła też swiecaca). 2-3 dni poznoej zaobserwowalam skok temperatury

2 cykl cały czas puste kolka pomimo 2 dni 16 i 17 dc ze sluzem plodnym i wzrostem temperatury od 18 dc (ovufriend na bazie temp odnotował owulacji w 18 dc)

3 cykl od 13 do 17 dc rano puste kolka
    17 dc wieczorem świecąca
    17 dc rano puste

Nie róbcie tego testu dwa razy w ciągu jednego (chyba że wyskoczył wam ewidentny błąd) dnia bo on potem wariuje. Dowiedziałam się kiku szczegółów na temat testu z zagranicznych stron www. Test wykonany rano zawsze o tej samej porze zapamiętuje poziom hormonów, jeśli zapamiętane parametry zostaną zakłócone poprzez kolejny pomiar tego samego dnia ale np wieczorem to z dużym prawdopodobieństwem test się zawiesi albo będzie podawał mylne wskazania. W moim przypadku pokazywał kilka dni z rzędu wysoki poziom czyli migajaca buzke. Też się wsciekalam bo gin potwierdziła że mam owulacje. Na koniec cyklu okazało się jednak że owulacja się zatrzymała i mam niepekniete pęcherzyki. Jeśli macie problem ze swoim urządzeniem pomiarowym odkladacie go na trzy doby do szuflady i powinien się sam zrestartowac. Nie zaczynaj ie też testować na dwa dni przed spodziewana owulacja bo to zbyt mało dni pomiarowych żeby test działał poprawnie.
    Pozdrawiam dziewczyny 😁😁

• Kamcia Debiutantka

Wysłany: Dzisiaj, 13:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do oddania za kawę jeden jeszcze nieużywany czytnik dual (ten fioletowy).
    Jakby któraś z Was chciała to wyślę pocztą
    😁 Kto pierwszy ten lepszy 😁

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)