X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Co z tą owulacją
Odpowiedz

Co z tą owulacją

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 5 listopada 2013, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Jestem nowa na forum, monitoruję swój cykl z of pierwszy miesiąc, zaś o maleństwo staramy się z mężem 4 cykl.
    Mam takie pytanie odnośnie testów owulacyjnych. Otóż od 30.11 robiłam testy owulacyjne - wszystkie negatywne. W poniedziałek rano 04.11 wyszedł mi test pozytywny. Powtórzyłam go wieczorem - negatywny. Zrobiłam test dzisiaj rano i znowu jest pozytywny. Czy to jest normalne aby test owulacyjny raz był pozytywny potem negatywny i znowu pozytywny??

  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 5 listopada 2013, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano pozytywny może być ze wzgledu na większe stężenie hormonu w pierwszym moczu:)

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 5 listopada 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to w taki układzie brać to pod uwagę czy nie ... skoro po południu wyszedł negatywny a następnego dnia rano znowu pozytywny (rano ale nie z pierwszego moczu)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2013, 11:30

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 5 listopada 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie LH nie robi się z porannego moczu, poczytajcie na ulotce, stężenie LH zwiększa się dopiero po godzinie 12,a nawet mówią, że największe jest wieczorem. Na mojej ulotce pisze, że najwcześniej o godz 10.
    HCG robi się z porannego

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 5 listopada 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem o tym i dlatego napisałam wcześniej że robiłam test rano ale nie z porannego moczu. Rano dokładnie była wczoraj godzina 8.20 i o 10 (wstaję o 5.00) oba pozytywne. Zrobiłam test po 15 i był negatywny. A dzisiaj rano znowu ok. 9 i znowu był pozytywny. Dziwne nie ??

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 5 listopada 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po ilu minutach odczytujesz wynik i jakie masz testy, o jakiej czułości?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 5 listopada 2013, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy zakupione w aptece HYDREX - gdy był wynik pozytywny od razu pojawiały się dwie kreski - grube i wyraźne tego samego koloru. Gdy zrobiłam po południu to pojawiła się po ok. 2 minutach tylko jedna słaba kreseczka

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 5 listopada 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To rzeczywiście dziwne, spróbuj zrobić dziś koło godz 19 i nie pić nic co najmniej 2 h, natomiast tak czy siak skoro 2 kreski są to zaczynaj starania jak najszybciej a później będziesz się martwić

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 5 listopada 2013, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że owulacja tuż tuż .... wszystkie znaki na to wskazują - ból owulacyjny, śluz wodnisty, szyjka wysoko. Tylko żeby jeszcze doszło do zapłodnienia :))

  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 5 listopada 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze na mojej ulotce było wyraźnie napisane, żeby nie robić z porannego bo może być fałszywie dodatni, więc stąd moja wypowiedź....zresztą upewniłam się teraz w necie, faktycznie piszą, żeby nie było z porannego

    Jeśli wszystkie znaki na niebie wskazują na owu to myślę, że nie ma co tak się na testy patrzeć, to tylko wskazówka:)

    może tak Ci pokazuje bo jednak w ciągu dnia spożywasz więcej płynów i się mocz rozrzedza...

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 5 listopada 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie w ciągu dnia bardzo dużo piję. A co do rannego moczu to dalej tłumaczę to sobie tak, że przecież to całkiem poranny nie był bo wstaję o 5 a test najwcześniej był wykonywany o 8.20. Teraz właśnie czuję jak "zalewa" mnie wodnisty śluz i boli w podbrzuszu. Także może ten test jednak się sprawdzi :))

  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 6 listopada 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha .... i znowu to samo. Wieczorem test owulacyjny negatywny - do południa pozytywny. I tak już 3 dzień :((

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 7 listopada 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chociaż fajnie, że w ogóle Ci wychodzą. Mi na 5 cykli wyszedł JEDEN i to powiedziałabym "warunkowo", bo kreska była nieco jaśniejsza niż powinna. A tak to żaden o żadnej porze :/

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 7 listopada 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I znowu już 4 dzień to samo .... wczoraj po południu jedna kreska wyraźna - druga jaśniejsza - czyli test negatywny. Dzisiaj do południa zrobiłam test i znowu pozytywny - a temperatura podskoczyła o 0,6 st.

  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 8 listopada 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 dzień taki sam .... właśnie zrobiłam test owu i znowu pozytywny. Do gina idę dopiero w przyszłym tygodniu może coś poradzi. Pierwszy miesiąc obserwuję swój cykl za pomocą testów i zaczynam się niepokoić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2013, 12:50

  • karena Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 8 listopada 2013, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała zmiana. O godz. 16.00 test owu pozytywny. Już sama nie wiem co o tym myśleć

  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 11 listopada 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie robię testu owu w godz. porannych , tylko dopiero o godz.18 , i oczywiście minimum godzina przed testem nic nie piję .

    Izaczek
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 11 listopada 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karena: jak dla mnie dzieje się tak dlatego, że się sama zafiksowałaś w temacie :D
    Mój ginekolog zawsze mi tłukł, żeby nie robić testów owulacyjnych przed południem, więc myślę, że nie ma sensu sobie nerwy szargać i robić dwa razy dziennie. Po pierwsze - poranny mocz zwykle daje przekłamany wynik. Najwiarygodniejsze są testy około godziny 20-22, bo wtedy jest go najwięcej.
    Powinnaś robić codziennie wieczorem, o tej samej godzinie, nie pijąc nic przez jakieś 2h wcześniej - tylko wtedy wyniki są wiarygodne i miarodajne.
    Poziom LH nie jest stały, dlatego tak ważne jest, aby robić je regularnie, a nie na chybił trafił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2013, 19:53

    Chanela lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • Strażaczka90 Autorytet
    Postów: 1830 2365

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karena wrote:
    Ale to w taki układzie brać to pod uwagę czy nie ... skoro po południu wyszedł negatywny a następnego dnia rano znowu pozytywny (rano ale nie z pierwszego moczu)
    Na ulotce jest napisane zd nie można robić testu owu rano....

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Karena: jak dla mnie dzieje się tak dlatego, że się sama zafiksowałaś w temacie :D
    Mój ginekolog zawsze mi tłukł, żeby nie robić testów owulacyjnych przed południem, więc myślę, że nie ma sensu sobie nerwy szargać i robić dwa razy dziennie. Po pierwsze - poranny mocz zwykle daje przekłamany wynik. Najwiarygodniejsze są testy około godziny 20-22, bo wtedy jest go najwięcej.
    Powinnaś robić codziennie wieczorem, o tej samej godzinie, nie pijąc nic przez jakieś 2h wcześniej - tylko wtedy wyniki są wiarygodne i miarodajne.
    Poziom LH nie jest stały, dlatego tak ważne jest, aby robić je regularnie, a nie na chybił trafił.

    podpisuję się pod tym, do tego samego się stosuję i to samo wyczytałam z różnych źródeł

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ