X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację coś dziwnego :/
Odpowiedz

coś dziwnego :/

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • asia31 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 października 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staramy się z mężem od sierpnia i nic. Byłam u ginekologa, pęcherzyk jest, owulacja powinna być i dalej nic. Teraz kupiłam sobie testy owulacyjne. Średnia długość cyklu wyszła mi 30,33 no i w piątek 04.10 w 14 dzień cyklu zaczynam testy. Dziwna rzeczy co śluz już płodny. Już 1 test wychodzi pozytywnie. To my z mężem ostro do roboty. Ale testy robię dalej. Dzisiaj już trzeci i co test to bardziej negatywny. Śluz kremowy i piersi mnie bolą i będą coraz bardziej aż do okresu. Co rzesz znowu się nie udało ....:/ tracę już tracę wiarę i siły. Powiedzcie kobitki czy ktoś miał coś podobnego?

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 6 października 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiu staranie ok 2 miesięcy to wcale niedługo.
    Zacznij mierzyć temp,i nie ufaj testom owulacyjnym. Ja je robię i są beznadziejne.
    Nigdy nie pokazały mi wyraźnej drugiej kreski a owulację miałam.
    Sprawdzaj śluz jak się zmienia dodaj do tego mierzenie temp. i zobaczysz.
    Tu na OVU jak będziesz sobie wszystko zapisywać na wykresie będzie ci łatwiej.
    Może tak być że ty wyliczyłaś sobie dzień owulacji w którym wcale jej nie musiało być.
    A druga rzecz taka zawsze weź pod uwagę problem męski - bardzo częsty w obecnych czasach.

    powodzenia :-)

    asia31, Veri lubią tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • asia31 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 października 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coś mam dziwne wrażenie, że za każdym razem nie potrafimy się wstrzelić w owulację ..... tylko, że plemniki żyją do 48 - 72 h

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 6 października 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniki żyją dłużej niż jajeczko dlatego ważne jest kiedy jest owulacja ;-)

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Magda2013 Autorytet
    Postów: 1722 2864

    Wysłany: 10 października 2013, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dla mnie testy sa niewiarygodne bo moim zdaniem tylko monitoring moze potwierdzic czy owulacja byla czy nie. Ja np. mam cykle bezowulacyjne a test pokazal mi ze owulacja jest.

    mjvydf9hx78lq90r.png
    822_20150427_223558.png
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 18 października 2013, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię testy, mierzę temperaturę i żeby potwierdzić że była owulacja między 19-21dniem cyklu zrobiłam sobie progesteron tak dla sprawdzenia i wszystko się zgodziło cykl był owulacyjny

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 21 października 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu, plemniki żyją długo, ale tylko w dobrym środowisku, czyli rozciągliwym śluzie. Jeżeli było go mało to mają dużo mniejsze szanse na przedostanie się do twojej komórki jajowej. Także np. jeśli współżyliście w ostatni dzień twojego płodnego śluzu, to szanse zdecydowanie maleją. Ale głowa do góry! 2 miesiące to NIC. My z mężem staramy się 2 lata... A moja znajoma, która jest okazem zdrowia aż 9 miesięcy, więc mieścicie się w normie.

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 26 października 2013, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że testy owulacyjne wychodzą pozytywne nie znaczy, że jajeczkowanie było, one wyznaczają pik LH czyli wzrost tego hormony przed jajeczkowaniem ale wzrost LH nie świadczy o pęknięciu pęcherzyka. W tej kwestii wg. mnie bardziej wiarygodna jest temperatura.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ