X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację cykl bezowulacyjny? ale jak to? :(
Odpowiedz

cykl bezowulacyjny? ale jak to? :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, sytuacja jest taka, mam długie cykle, hiperprolaktynemię, niski progesteron, w kwietniu poroniłam.
    Ten cykl: w 19 i 20 dnia owulaki pozytywne, pierwszy raz w życiu 100% pozytywy, kreska testowa mocniejsza od kontrolnej.
    24 dc, teoretycznie 4 dpo usg. Edometrium 8 mm, wygląda na fazę lutealną. Tylko "mały" problem: zatoka Douglasa wolna i nie ma śladu po pęcherzyku. Czyli nie było owulacji? To co to były te sikańce i temperatury? Znaczy na 100% nie jestem w ciaży? Czy jeszcze "coś" się może objawić?

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kontrola progesteronu 7 dni po ovulacji. Ja bym zrobiła dla sprawdzenia, przyjmując z testy nie kłamały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2018, 00:27

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na ciaze to za wcześnie nawet gdyby wtedy ta ovulka byla

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie jutro idę, będzie to 6 dzień. jakiej wartości powinnam się spodziewać? u mnie zawsze jest niski, dlatego biorę dupka jak jestem w ciąży, ostatnio w ciąży, którą straciłam miałam go ok. 4 (....), więc było wiadomo, że poronię. Z kolei w pierwszej ciąży miałam proga 8 i ciąża się utrzymała. I niby to 4 i 8 nie wskazywały na to, że owulka mogła być, ale wtedy była, skoro ciąża. Fiksuję już, wszystkie te moje obserwacje wzięły w łeb po tym usg :(

  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura81 wrote:
    A na ciaze to za wcześnie nawet gdyby wtedy ta ovulka byla
    Ale ten pęcherzyk gdzieś musiał się podziać, a jego niet. Mógł nie pęknąć i stąd susza w zatoce Douglasowej. Ani żadnego sflaczałego, ani ciałka żółtkowego, nic. Jest szansa na ciążę jeszcze? To moźliwe, że teraz nie widać NIC, a za dwa tygodnie będzie widać pęcherzyk ciążowy?

  • Bellakawa Ekspertka
    Postów: 150 127

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego mój gin zawsze powtarza że wydaje mu się ze ovu nie było, ale nigdy nie wiadomo. Doświadczenie nauczyło go pokory.

    f2w3dqk3ufds5p3l.png
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dupa blada, prog 9,78. Pod dzisiejszym wykresem wrzuciłam moje dzisiejsze wyniki (w notce pod dniem), zerknijce i powiedzce, co myślicie - była ta owulacja czy jej nie była? Wysikam dwie kreski za tydzień :(?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 1 lipca 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, wydaje mi się, że owu była. Prawie 10 ng/ml to nie jest tragiczny wynik i wskazuje na owu. Bardziej bym martwiła się tą prolaktyną i ja bym jednak skonsultowała z lekarzem wynik, bo z tego co wiem, jak prl nie rośnie po obciążeniu, lub rośnie minimalnie to może to wskazywać na guza przysadki.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 1 lipca 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale biore Bromka, bo poprzedni był w normie, ale ten po obciążeniu w kosmos. A teraz odwrotnie. Postanowiłam sobie są zmniejszyć Bromka do polowki ;)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 1 lipca 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, skoro jesteś na Bromergonie, no to co innego. :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ