X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Cykla a ciąża
Odpowiedz

Cykla a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam mały problem z moim cyklem. Tzn od polowy stycznia staramy sie z mezem o dzidziusia a ja tak naprawdę nie wiem kiedy mam dni plodne bo do listopada 2014r miałam okres mniej wiecej regularny , ale w grudniu cos sie zmienilo dostałam okres pozniej niz zwykle około tydzien czyli 26 grudnia. A od polowy stycznia staram sie zajsc w ciąze tylko nie wiem jak sobie dni plodne wyliczyc jak juz jest koniec stycznia a ja nie wiem kiedy dostane okres. Piersi bardzo mnie bolą a okresu nie ma robilam dwa testy ciazowe wyszły negatywnie nie wiem moze zrobilam za wczesnie je jeszcze. Mozecie mi powiedziec dlaczego wydłużył mi sie cykl?

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jakaś choroba, podróż, stres lub wahania hormonalne. Powodów może być wiele. Radzę poczekać jeszcze kilka dni i ponownie wykonać test z apteki lub udać się na badanie z krwi (beta hcg). Będziesz miała jasny obraz czy to ciąża czy nie.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dni płodnych nie da się wyliczyć. Kobiece ciało nie jest matematyczne. Potrzebne są wnikliwe obserwacje własnego ciała (śluz, położenie szyjki macicy, mierzenie temperatury) by określić kiedy występuje owulacja. Dla osoby początkującej jeden cykl obserwowany to może być za mało by to stwierdzić. Dlatego są takie programy jak OVUFRIEND, które pomagają nam zinterpretować sygnały naszego ciała. Jednak dane obserwacyjne należy podawać samemu. I do tego Cię zachęcam. Jak to zrobić? W bazie wiedzy powyżej jest wszystko opisane.
    Co do Twoich zastanowień...
    Sądzę, że w ciąży raczej nie jesteś, chociaż jest to możliwe jeśli test był wykonany za szybko. Więc jak koleżanka - proponuję betę.
    Okres mógł się spóźnić rzeczywiście z powodu stresu, podróży, choroby, ale także mógł to być cykl bezowulacyjny, który zdarza się każdej zdrowej kobiecie i jest to normalne. Taki cykl zwykle trwa nieco dłużej.
    Życzę powodzenia :-)

    JusWik lubi tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi rzeczywiście w grudniu byłam w podróży i wyjeżdżaliśmy w dniu spodziewanej miesiączki czyli 16 grudnia. A dostałam ja nieco pózniej bo aż 10 dni spóźnienia. No nic bede czekać i jesli w najbliższych dniach nie dostanę okresu zrobię kolejny test. Z mężem staramy sie kochać jak najcześciej praktycznie codziennie lub co dwa dni bo marzy mi sie juz maleństwo. Moze uda sie w kolejnym miesiącu ;)

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 02:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętaj Kochana, że niestety nasza psychika w tym temacie jest najbardziej przeszkadzająca. Jeśli zbyt nastawiamy się na to co byśmy chcieli (czyli na dziecko) to nie wychodzi. Jak to mówią lekarze... dopiero po roku starań bezowocnych należy się zacząć martwić. Życzę więc cierpliwości... i powodzenia... :-)

    JusWik lubi tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 23 lutego 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova33 zgadzam się z tobą w 100%.
    Powiem wam że jak zaczęliśmy za bardzo chcieć to mój cykl się rozregulował. Myślę że organizm sam nas chce zbić z tropu żebyśmy za bardzo nie wiedziały kiedy te dni płodne...

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 lutego 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JusWik wrote:
    Tova33 zgadzam się z tobą w 100%.
    Powiem wam że jak zaczęliśmy za bardzo chcieć to mój cykl się rozregulował. Myślę że organizm sam nas chce zbić z tropu żebyśmy za bardzo nie wiedziały kiedy te dni płodne...

    tez sie z tym zgadzam.. zauwazyłam im bardziej mi zalezy, im bardziej obserwuje swoj organizm i mysle o tym, tym cykle bardziej rozregulowane :( ale tak bardzo trudno jest przestac myslec... :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ