X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Cykle po porodzie CC
Odpowiedz

Cykle po porodzie CC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Emiliada Ekspertka
    Postów: 144 194

    Wysłany: 21 marca 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    w maju zeszłego roku urodziłam synka drogą CC. Za zgodą lekarza staramy się z mężem o kolejnego bobasa. Moje pytanie - jak wyglądały u Was cykle po porodzie?
    Ja pierwszą @ dostałam w styczniu (po znacznym ograniczeniu karmienia piersią) i cykl ten trwał 47 dni, teraz 13 marca rozpoczęłam kolejny... zastanawiam się, czy on się skróci do "poprzedniego stanu" czyli ok 31-32 dni?

    f2w3s65gudn84bn0.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 22 marca 2016, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Emiliada :)
    U mnie bardzo podobnie się sprawy mają. Jestem również po CC z kwietnia 2015r. Powoli zaczynamy się z mężem starać o rodzeństwo dla córki a tak naprawdę dopiero przygotowujemy grunt do tego więc robię wszystkie potrzebne badania, biorę witaminy. 15 Marca dostałam pierwszą @ przy ograniczeniu karmienia, więc jeszcze nie wiem jak moje cykle będą wyglądać, ale jestem tego bardzo ciekawa.
    Czy mierzysz temperaturę? Czy wiesz czy Twoje cykle mimo, że jeszcze nieregularne są owulacyjne?

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Emiliada Ekspertka
    Postów: 144 194

    Wysłany: 22 marca 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Nilakshi! Trzymam zatem kciuki za Wasze starania :)
    Ja temperatury nie mierzę, podświadomie wierzę - że mi to pomoże. Ostatnio właśnie w cyklu, z którym przestałam mierzyć - właśnie się udało :)
    Owulacja była :) tak przynajmniej przypuszczała moja lekarz, bo akurat miałam usg i widziała jajeczko. Ale owu miałam około 30-32 dnia... także późno. zastanawiam sie, czy ten cykl będzie podobny, czy skróci się.
    Badam śluz i położenie szyjki :)

    f2w3s65gudn84bn0.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 22 marca 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, żeby w niedługim czasie Wam się udało ;)

    Nie wiem czy mierzenie temperatury w moim przypadku będzie wiarygodne, bo przy tej metodzie obserwacji powinno być przynajmniej 3 godziny ciągłego snu i pomiary o tej samej godzinie, a ja wstaję do młodej również w nocy na cycucha . Dziś się udało, zobaczymy jak dalej. Będę więc opierać się na badaniu śluzu i częstym serduszkowaniu w czasie okołoowulacyjnym, bo badanie położenia szyjki macicy nijak mi nie wychodzi :P

    Rozmawiałaś może z ginekologiem czy po pierwszej cesarce byłoby wskazanie do drugiej cesarki żeby rana się nie rozeszła podczas porodu?
    Mi ordynator szpitala jak okazało się, że jednak musi być cc z braku postępu porodu powiedział, że jedna cesarka nie jest wskazaniem do kolejnej. Tylko ciekawe jak to się ma do tego jeśli jest względnie krótki czas pomiędzy porodami :)

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 23 marca 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Moja koleżanka, która miała CC dostawała okres dosłownie co tydzień i tak przez 7 miesięcy. Była zdziwiona bo bardziej nastawiała się na brak @ przez wiele miesięcy, a u niej poszło to w zupełnie drugą stronę. Później okres dostawała co raz rzadziej czyli co 2-3 tygodnie i dopiero gdy zaczęła odstawiać dziecko od cycka (10 mc) wszystko jej się normowało. Okres przed ciążą miała co ok 30 dni.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Emiliada Ekspertka
    Postów: 144 194

    Wysłany: 24 marca 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nilakshi - u mnie też nie było postępu porodu i grubo po terminie :). Rozmawiałam z moją lekarką, mówiła, że jeśli nam się uda zajść w ciążę - to przy tak krótkim odstępie między porodami wskazanie jest! Także pewnie czeka nas kolejne CC.
    Ale wiemy już, że jest do przeżycia ;)

    Banasiuk, Bluberry lubią tę wiadomość

    f2w3s65gudn84bn0.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 25 marca 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku bylam bardzo nastawiona na poród naturalny, ale po 4 pompach oxytocyny i tych sztucznie wywołanych skurczach które podobno są o wiele bardziej bolesne niż naturalne, cieszę się, że bylo CC. Za drugim razem mam nadzieję, ze będzie od razu wskazanie do cesarki, bo boje się, że przy próbie porodu siłami natury mogłaby się stara rana rozejść. Wiadomo rana po CC boli na początku niemiłosiernie, ale najgorszy jest pierwszy tydzień - pozniej juz z górki

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliada wrote:
    Witam,
    w maju zeszłego roku urodziłam synka drogą CC. Za zgodą lekarza staramy się z mężem o kolejnego bobasa. Moje pytanie - jak wyglądały u Was cykle po porodzie?
    Ja pierwszą @ dostałam w styczniu (po znacznym ograniczeniu karmienia piersią) i cykl ten trwał 47 dni, teraz 13 marca rozpoczęłam kolejny... zastanawiam się, czy on się skróci do "poprzedniego stanu" czyli ok 31-32 dni?

    Po suwaczku wnoszę, że szybko się udało, gratuluję serdecznie i zazdroszczę troszeczkę ;)
    Miałam cc w marcu 2015, okres dostałam dopiero teraz, po całkowitym zaprzestaniu karmienia. Przed ciążą cykle 28 - 29 dniowe, teraz zobaczymy, ponoć na początku mogą być spore zawirowania. Pojutrze idę na kontrolę gin., psychicznie jestem już gotowa na drugą ciążę ale ogromnie boję się starań - boję się, że cykle będą bezowulacyjne, że będę się zbyt mocno nakręcać itp :/

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliada gratuluję! :) pamiętasz, w tym samym dniu rodziłyśmy :D Pozdrawiam <3 życzę spokojnej ciąży i tym razem terminowej niech maluszek nie przeciąga za długo :)

  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez jestem po cc, ale okresu nie mialam juz pół roku, owulka słyszalam może wystąpić nawet bez okresu, ktoś coś w tym temacie?

    74di4z17q2rryrdy.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ