X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Czy OF dobrze wyznaczył mi owu?
Odpowiedz

Czy OF dobrze wyznaczył mi owu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 6 marca 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam problem. OF wyznaczył mi owu wg schematu, koleżanka moja jednak uparcie twierdzi, że owu miałam dopiero 30dc. Co o tym myślicie? Dodam, że śluzy płodne miałam na pewno w zaznaczonym okresie. Do tego 11dc miałam pęcherzyk na lewym jajniki 13mm. Będę wdzięczna za pomoc w interpretacji. Życzę Wam wszystkim zieloności! :)


    6ee704199781866763c9dd180ea50291.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2014, 18:06

  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moje niedoświadczone oko, też mi się wydaje, że 30dc, ale ten śluz....niech ktoś mądrzejszy w temacie się wypowie...

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 6 marca 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Dziewczyny, mam problem. OF wyznaczył mi owu wg schematu, koleżanka moja jednak uparcie twierdzi, że owu miałam dopiero 30dc. Co o tym myślicie? Dodam, że śluzy płodne miałam na pewno w zaznaczonym okresie. Do tego 11dc miałam pęcherzyk na lewym jajniki 13mm. Będę wdzięczna za pomoc w interpretacji. Życzę Wam wszystkim zieloności! :)


    6ee704199781866763c9dd180ea50291.png
    Moim zdanie owulki nie było 30 dc. Była mniej więcej w okresie śluzu płodnego. A był ten śluz w któryś dzień najlepszy? bo to bardzo ważne info. Ale tak na marginesie te temp. trochę za często spadały na linie podstawową (OF jej nie wyznacza) i pojawiło sie plamienie a to może wskazywać na problemy z progesteronem.
    Nie można owulacji stwierdzać na podstawie skoku temp. bez uwzględniania szczytu śluzu a po za tym nie zawsze na drugi dzień po owulacji jest skok temp. może być kilka dni przed jak i kilka dni po.
    Dnia owulacji nie da się wyznaczyć bez USG i też nie ma sensu usilnie starać się go wyznaczyć bo ważne jest aby wiedzieć kiedy są dni najbardziej płodne i działać. Owulka może wyst. od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu więc lepiej wiedzieć kiedy jest szczyt sluzu i kiedy jest prawdziwy skok nad linie podstawową jak ktos ma problem z wyznaczeniem jej to zapraszam do moich porad pamiętnikowych tam są potrzebne informacje i podane przykłady wykresów. Link jest poniżej w moim podpisie nad suwaczkiem.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 6 marca 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie wiem kiedy byl szczyt sluzu - bylismy w tym czasie na urlopie i nie przygladalam sie az tak kilka razy dziennie bo zwyczajnie nie mialam takiej mozliwosci :( Na usg w 11dc gin mowila ze sluz zaczyna sie robic plodny i ze 15dc mam zaczac robic testy owu. Zaczelam ciut wczesniej, 18dc prawie identyczne dwie kreski, 19dc juz slabsza. Nie odznaczalam bo ponoc liczy sie gdy sa identyczne :/.
    Vanessa dziekuje - wroce znowu do Twoich wpisow :)
    Pozostaje mi czekac..bije sie z myslami czy jechac rano na bete.
    Dziekuje za cenne informacje.

  • frania Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 10 marca 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Dziewczyny mam prośbę! Czy mogłybyście zerknąć czy OF mniej więcej dobrze wyznaczył mi owulację? Szczyt śluzu miałam 2.03 i wcześniej zastanawiałam się czy jednak ten cykl nie będzie bez owulacyjny, a jednak tempka skoczyła :)

    fb8ac345db8097be3960450278cfe2b6.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 09:29

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy dzień fl masz 22 dc czyli nie tak jak OF pokazuje.
    Pracujesz zmianowo i dlatego takie różnogodzinne pomiary? Temp potwierdza wystąpienie owulacji :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Joanna0071 Autorytet
    Postów: 2486 593

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 11 dc do 30 dc to za długo pęcherzyk byłby za duży musiaka być wcześniej i na pewno czułaś ból jajnika:-)

    uwo93e3kr6c9qk3o.png

    Liber feat. Natalia Szroeder - Nie Patrze W Dol.
    Najlepszy przekaz W Mieście- Zawsze do celu.
    Bednarek "Cisza"
    Enej - Symetryczno-Liryczna
    Polecam te utworki :-) .
  • Joanna0071 Autorytet
    Postów: 2486 593

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frania wrote:
    Hej!
    Dziewczyny mam prośbę! Czy mogłybyście zerknąć czy OF mniej więcej dobrze wyznaczył mi owulację? Szczyt śluzu miałam 2.03 i wcześniej zastanawiałam się czy jednak ten cykl nie będzie bez owulacyjny, a jednak tempka skoczyła :)

    fb8ac345db8097be3960450278cfe2b6.png



    Tylko monit prawdę ci powie :-)

    uwo93e3kr6c9qk3o.png

    Liber feat. Natalia Szroeder - Nie Patrze W Dol.
    Najlepszy przekaz W Mieście- Zawsze do celu.
    Bednarek "Cisza"
    Enej - Symetryczno-Liryczna
    Polecam te utworki :-) .
  • frania Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za sprawdzenie :)
    tak, jestem pielęgniarką i pracuję na zmiany :)

  • Joanna0071 Autorytet
    Postów: 2486 593

    Wysłany: 10 marca 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To załatw sobie monit :-) i wiesz wszystko :-)

    uwo93e3kr6c9qk3o.png

    Liber feat. Natalia Szroeder - Nie Patrze W Dol.
    Najlepszy przekaz W Mieście- Zawsze do celu.
    Bednarek "Cisza"
    Enej - Symetryczno-Liryczna
    Polecam te utworki :-) .
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 marca 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Dziewczyny, mam problem. OF wyznaczył mi owu wg schematu, koleżanka moja jednak uparcie twierdzi, że owu miałam dopiero 30dc. Co o tym myślicie? Dodam, że śluzy płodne miałam na pewno w zaznaczonym okresie. Do tego 11dc miałam pęcherzyk na lewym jajniki 13mm. Będę wdzięczna za pomoc w interpretacji. Życzę Wam wszystkim zieloności! :)


    6ee704199781866763c9dd180ea50291.png
    powiem ci ze sklanialabym sie do kolezanki zdania ewidentnie mi wyglada na 30dzien cyklu owu////

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ