X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Czy to jest ciałko żółte???
Odpowiedz

Czy to jest ciałko żółte???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś (18dc) na usg. Oto główny opis:
    Endometrium II fazy cyklu, z zachowanym echem środkowym, grubości 9,3 mm. Przydatki prawe-jajnik o wym. 37x20 mm z największym pęcherzykiem średnicy 11 mm. Przydatki lewe - jajnik 31x21 mm z pęcherzykami o średnicach do 6 mm. Echostruktura jajników prawidłowa, zatoka Douglasa - wolna.

    Miałam nadzieję, że gin stwierdzi, ze jest widoczne ciałko żółte, ale niestety niczego takiego nie powiedział, więc się spytałam, czy usg potwierdza, że była owulacja. Stwierdził na to, że endometrium na to wskazuje i że wszystko jest w porządku. Drążyłam temat ciałka żółtego - dlaczego nie zostało stwierdzone. Odpowiedział na to, że ten największy pęcherzyk może być ciałkiem żółtym, ale nie jest w stanie tego stwierdzić z całą pewnością. Jak chodzę od dawna po lekarzach nie zdarzyło mi się usłyszeć takiej odpowiedzi! Czy którejś się zdarzyło coś takiego?? To nie jest mój lekarz tylko robiący usg w pracowni. Tak się trafiło, że musiałam iść do niego. Poza tym zasugerował jeszcze, że jak chcę potwierdzić owulację to powinnam we wcześniejszej fazie cyklu przychodzić na usg -ocenę owulacji to wtedy można to ustalić, a tak to nie ma pewności..

    Czy któraś się spotkała kiedyś z taką informacją... że nie do końca można stwierdzić czy to ciało żółte.. ?? W jakim czasie po owulacji wykształca się ciałko żółte, bo może ono się jeszcze nie wykształciło i dlatego tak powiedział?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 10:38

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ja chodzę zawsze do tego samego gabinetu. Nie robię monitoringu cyklu, przeważnie chodzę w 2 fazie, żeby wykluczyć torbiele z niepękniętych pęcherzyków. I zawsze mój lekarz jest w stanie stwierdzić, czy była owulacja, czy też nie. Jak była to widzi ciałko żółte i płyn w zatoce douglasa.
    Wydaje mi się, że to widać i że dobry lekarz i sprzęt jest w stanie to wychwycić. Ja na zdjęciach, które od niego dostaję mam zaznaczone ciałko żółte.
    Ale to jest bardzo dobry lekarz, ma całą ścianę w dyplomach z zakresu ultrasonografii ginekologicznej i ma pełno pacjentek, bo jest po prostu dobry, ma świetnie zaopatrzony gabinet, sprzęt najwyższej jakości.
    Może dlatego potrafi określić co mi tam w brzuchu siedzi.

    kita lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, właśnie zawsze miałam jak Ty, to moja pierwsza tak dziwna sytuacja. Jutro mam wizytę u swojego gina to się dopytam.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ