X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację czy wyjatkowo dlugie cykle zawsze sa bezowulacyjne?
Odpowiedz

czy wyjatkowo dlugie cykle zawsze sa bezowulacyjne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co jesli kobieta nie ma okresu od dawna? mam na mysli nie 35-40 dni tylko np moja sytuacje gdzie cykl juz ma ponad 80 dni.Czy to oznacza ze do krwawienia na pewno nie bedzie juz owulacji? i moze wystapic dopiero w kolejnym cyklu czy sa przypadki gdzie kobiety nie mialy z jakichs przyczyn okresu po kilka miesiecy a w ciaze zaszly wlasnie w tym cyklu gdzie go nie bylo?

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, myślę, że nie powinnaś dłużej czekać tylko trzeba iść do lekarza i miesiączkę wywołać. Też miewam takie dłuuuugaśne cykle i już nie raz zebrałam ochrzan od ginekologa, że nie przyszłam wcześniej. Byłam ostatnio na konferencji o tematyce płodności i pewien prof. mówił,że zna przypadki owulacji w 80 czy nawet 90 dc (!) i w dodatku poczęcia dziecka w takim cyklu, ale to rzadkość. To jest Twój pierwszy taki cykl czy historia się powtarza?

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bylam wczoraj:) duphaston przepisal.Dzisiaj zaczynam brac.
    89 dc wiec porazka:/
    nigdy w zyciu nie mialam czegos takiego.Mam krotkie cykle srednio 25 dniowe czasem krotsze
    ale bralam 8 miesiecy tabletki anty i po odstawieniu taki cyrk

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążę miałam takie długaśne cykle (jakieś 60 dni) i własnie w takim długim cyklu zaszłam w ciąże, więc jest to możliwe. Niestety poroniłam, ale nie wiem czy to miało coś wspólnego z tymi długimi cyklami. Dodam, że po poronieniu jakoś okres mi się unormował i trwa około 30 dni. Tylko, że teraz nie mogę coś zajść w ciąże :(

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy moim cyklu 92 dniowym i mega cienkim endometrium + zero plodneg sluzu to na ciaze nie licze
    mam nadzieje ze owulkacja wroci po wywolanym okresie
    a ile czasu sie starasz? robilas badania hormonalne?
    podobno 25-35% jest szans zajscia w miesiecu przy wspolzyciu w dniach plodnych jak sie nie ma problemow, wiec wcale to nie takie proste i niestety trzeba byc cierpliwym:)
    chociaz znam takie dziewczyny ktore zaszly w 1 czy 2 cs i to byly osoby po 30

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się już 4 miesiące. Po poronieniu robiłam badania hormonalne i wszystko było ok. Tylko strasznie schudłam po tym poronieniu, wiadomo bo to było traumatyczne przeżycie. Teraz staram się przytyć, bo lekarz twierdzi, ze przez to nie mogę zajść w ciąże.
    Poza tym ta moja pierwsza ciąża to była wpadka, bo myślałam, ze skoro tak rzadko mam okres to pewnie nie mogę zajść w ciąże :P Tak wiec zaszłam w pierwszym cyklu starań.

    Od tego cyklu zaczęłam mierzyć sobie temperaturę i wychodzi na to, że to będzie cykl bez owulacyjny. Może po prostu za bardzo się spinam.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przykro mi z powodu poronienia. tez chyba sprobuje mierzyć temperature. tylko jak dostane ten cholerny okres.na pewno stres i taka napinka nie pomagają. to dlatego tak wiele ciąż jest z wakacji

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pocieszenie dla innych dziewczyn napiszę :)
    Ja ostatni cykl miałam też długi, dopiero w 42 dc zauważyłam śluz meega płodny i szyjkę bardzo otwartą. Podjęliśmy z mężem starania i udało się! Teraz już jestem w 39 tygodniu i zaraz rodzę, więc późna owulacja nie oznacza gorszej owulacji, a w nawet bardzo długich cyklach zdarza się piękna i owocna owulacja ;)
    Z córcią też jest wszystko w porządku, pięknie się rozwijała całą ciążę :)
    Jedyny problem to termin porodu ! Sama nie wiem kiedy mam rodzić przez to wszystko :) Jeden termin miałam na 13.01 licząc od daty ostatniej miesiączki, kolejny z usg dopiero na 08.02 :/ i tak siedzę jak na szpilkach ....

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • elforia Autorytet
    Postów: 557 356

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pierwsze dziecko poczęte w 36dc drugie w 44dc

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ