X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Czy zbliża się owulacja?
Odpowiedz

Czy zbliża się owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jestem totalnie nowa, mam 24 lata i właśnie zaczynam drugi cykl dokładnej obserwacji razem z OvuFriend. Od tego cyklu (właściwie od dzisiaj) zaczęłam mierzyć temperaturę. Jestem po dość dużych przejściach, w lutym skończyłam około 7-letnią kurację tabletkami anty. Miały one pomóc w regulacji cyklu, a w sumie przy braniu tabletek @ zanikała... W końcu odpuściłam i przestałam je brać. Pod koniec marca, po jakichś 8 latach, pierwszy raz samoistnie dostałam mini-@! Wtedy też (pierwszy raz w życiu) zaobserwowałam u siebie śluz rozciągliwy płodny - nigdy wcześniej go nie miałam. Leczę się od wielu lat i tylko z jednym mam problem - za wysoki testosteron. W kwietniu trafiłam pod opiekę bardzo fajnej pani doktor - mam nadzieję, że to trafiona. Umówiłam się z nią, że sprawdzimy czy w kwietniu i maju znowu organizm sam da mi @ - faktycznie, delikatnie, ale przyszła. Moja gin zapisała mi jednak Duphaston - od 15 dnia cyklu przez 10 dni. W kwietniu @ była bardzo obfita, natomiast majowa ledwo ledwo... Dodam, że ogólnie brak u mnie raczej śluzu płodnego (może jest wewnątrz, będę sprawdzać od tego cyklu), a poprzedni cykl miałam bezowulacyjny (wg testów owulacyjnych z allegro). Mam torbielkę przy prawym jajniku i właśnie w tym cyklu ten jajnik mnie bolał. Mam nadzieję, że w obecnym kolej na lewą stronę i będzie ona jednak owulacyjna :) Planuję zakupić też testy owulacyjne w drogerii albo aptece, bo przerażają mnie opinie o tym z allegro... Strasznie się boję, że nigdy mi się nie uda.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki i powodzenia! Ja wg wyników i testów w kwietniu miałam bezowulacyjne, a zafasolkowalam! Niestety nie udało się utrzymać ciąży, no ale pokazuje mi to że wyniki i testy też potrafią wprowadzić w błąd ;)...!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Trzymam kciuki i powodzenia! Ja wg wyników i testów w kwietniu miałam bezowulacyjne, a zafasolkowalam! Niestety nie udało się utrzymać ciąży, no ale pokazuje mi to że wyniki i testy też potrafią wprowadzić w błąd ;)...!

    Przykro mi... Ale faktycznie, to daje nadzieję. I jej się trzymajmy :)

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Czy ja mam jeszcze szanse na owulacje? Dzisiaj 24dc a tutaj cisza. Wzięło się za pracę w 8dc później choróbsko i jednak na próbie sie skończyło. Teraz jakby 2 podejście kilka dni temu ale dużo dużo słabsze albo tylko mi się zdawało żeby było. Sama nie wiem czy czekać na owu czy na @. W sumie wszystko mi jedno byleby coś było. Ostatni cykl 32 wcześniejszy 36. Czyli niby jeszcze mam chwile, ale w obu poprzednich w 24dc miałam już jasność- byłam po owu a tutaj cisza... Szyjka zamknięta, śluz kremowy, temperatura niziutko oj niziutko... Na co liczyć? Że mooocno mi się przesunęło przez choróbsko czy że raczej będzie bezowulacyjny?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że po chorobie owulacja może się dużo przesunąć, ja tak miałam w kilku cyklach.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ