X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Daibelski plan.. Czy to bezpieczne?
Odpowiedz

Daibelski plan.. Czy to bezpieczne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam prośbę o pomoc, ponieważ jestem zdesperowana. Właściwie od kwietnia zrezygnowaliśmy z mężem z antykoncepcji, czego celem jest posiadanie dziecka. Mąż jeździ w ruchu międzynarodowym i właściwie od kwietnia każdy cykl jest z tego powodu stracony. W kwietniu i maju nie zwracałam uwagi na dni płodne, od czerwca zaczęłam mierzyć temperaturę żeby mieć chociaż orientację czy jego przyjazdy wypadają w dni płodne czy nie. Wykorzystałam ten czas na zrobienie podstawowych badań, leczenie zębów i obserwację. Lipiec niestety znów okazał się stracony, bo wydłużyli mężowi trasę w Niemczech:( już się z tym nawet pogodziłam, ale dziś się załamałam ponieważ okazało się, że sierpień też będzie stracony!!! Zmieniły się zasady w firmie i nie dość, że nie przyjedzie na ślub mojej siostry i będę musiała iść sama to wg moich obliczeń przyjedzie znów po czasie.. Zdołowałam się strasznie:(((( najgorsze, że zaczęłam od tego cyklu brać luteinę, po której nie czuję się dobrze - zwiększył mi się apetyt, woda mi się zatrzymuje, co chwila biegam do wc, wszystko mi śmierdzi i jednocześnie dosłownie w trakcie jedzenia zmienia smak w ustach. A to dopiero 4 tabletka dziś. Lekarz zalecił mi brać luteinę przez 15 dni, czyli do 31 lipca. Potem zapewne pojawi się okres i jak już wcześniej wspomniałam dni płodne wypadną znów nie wtedy co trzeba. Wiem, że to głupie i naprawdę nie wiem jak sama wpadłam na ten pomysł, ale wymyśliłam, że może będę brała tę luteinę do 27 lipca i odstawię z nadzieją, że miesiączka pojawi się wcześniej, cykl zacznie się od nowa i dni płodne wyjdą w sam raz na przyjazd męża. Gwarancji oczywiście żadnej nie mam, bo to mój 1 cykl z luteiną i Bóg raczy wiedzieć czy miesiączka się pojawi. Dlatego waham się ogromnie, bo boję się że sobie wszystko przy okazji poprzestawiam jeśli tak zrobię. Bardzo proszę o poradę osób doświadczonych w temacie czy takie rozwiązanie w ogóle powinnam brać pod uwagę? Jestem w desperacji, ponieważ biorę te leki i inne suplementy i wszystko na darmo..!:((pominę już fakt, ze wszystkie koleżanki w ciąży a ja :(( nawet próbować nie mogę bo nie mam jak!! Jeśli wymyśliłam głupotę to mi po prostu napiszcie.. może potrzeba mi otrzeźwienia..? ale naprawdę nie wiem co robić..

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 20 lipca 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haj nie ma zadnych problemow jhesli odstawisz lutke wczesniej..Srwednio bierze sie 10dni i w ciagu tyg od odstawienia przychodzi @.Moj maz tez pracuje poza domem i czasem aby zmniejszyc lub wydluzyc jakis cykl nie stosuje jak ty luteiny ale np dany miesiac biore tabletki antykoncpecyjne..to tez jest jakies rozwiazanie

    Napewno jak skrocisz ilosc branych tabletek nic sie nie stanie ;) A jesli zle tolerujesz lutke to sproboj moze duphostan ? Ma mniej ubocznych efektow... Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2014, 18:35

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki.. mój mąż powiedział, że oszalałam:) i że powinnam się stosować do zaleceń gin i czekać cierpliwie aż trafi się jak trzeba, ale już mam tego dość, bo od samych tabletek w ciążę nie zajdę, dlatego sama decyduję.. mówisz że nic złego się nie dzieje nawet jak wydłużasz cykl?
    O tym też myślałam na przyszłość.. Na razie chcę wybrać luteinę bo mam zapas na 4 cykle.. ale jak tak będzie dalej z apetytem to pewnie się zastanowię nad zmianą.. a może organizm się jakoś przystosuje.
    Tabletki anty odpadają u mnie zupełnie już do końca życia z uwagi na przebytą kamicę żółciową.

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 20 lipca 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nei stanie sie nic..sa rozne szkoly vbrania luteiny , najczesciej zaleca sie branie 10dni odstawienie i okres w ciagu kilku dni przychodzi...Jak wezmie sie dluzej to cykl moze, ale nie musi byc dluzszy bo czesem zdarzalo sie ze @ przychodzila dziewczynom w trakcie brania luteiny rowniez...Napewno krzywdy sobie nie zrobisz biorac krocej.. ;)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, jeszcze to przemyślę i zobaczę czy może znów na ostatnią chwilę nie zmieni się grafik, bo to przez to wszystko..
    a tak na marginesie to uważam, że to co mnie spotyka to jest ironia losu bo jeszcze jakiś czas temu kombinowałam jak koń pod górkę żeby nie zajść! A teraz odczuwam takie ciśnienie.. nie wiem jak to się w głowie przewraca.

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • sylvia007 Autorytet
    Postów: 3395 3790

    Wysłany: 20 lipca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita, bo to już tak jest, że jak pragnienie posiadania dziecka się pojawi, to wszystko inne schodzi na drugi plan, a z ciążą niestety tak jest, że najczęściej nigdy nie przychodzi na zawołanie :-(

    Aniołek [*] 28.05.2010
    Aniołek [*] 29.05.2014
    dxomio4py1pvii3n.png
  • Papaja Koleżanka
    Postów: 51 11

    Wysłany: 20 lipca 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luteinę można dostać bez recepty? jaką konkretną firmę polecacie?

    ..antyfeministka..
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvia007 wrote:
    Kita, bo to już tak jest, że jak pragnienie posiadania dziecka się pojawi, to wszystko inne schodzi na drugi plan, a z ciążą niestety tak jest, że najczęściej nigdy nie przychodzi na zawołanie :-(

    Już się o ty przekonałam i właśnie to mi powtarza mój mąż.. ale nie jest mi od tego lepiej mimo, że ze wszystkich sił staram się sama się nie nakręcać.

    Z tego co wiem luteina jest tylko na receptę. Moja jest firmy Adamed, ale póki co to odczuwam sporo skutków ubocznych.. jakbym nie musiała to bym nie brała..

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita mozna odstawic po 10 dniach, ja sobie tez przesunełam, czego nie polecam i odstawiłam jeszcze wczesniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I faktycznie miesiączka wcześniej się pojawiła? Bo najbardziej obawiam się, że odstawię i dostanę okres i tak o tej porze co zawsze.. albo znów pojawią się plamienia, które pociągną się aż do miesiączki w normalnym terminie. Dlatego właśnie dostałam luteinę - żeby pozbyć się plamień.

    Powoli tracę ochotę na to przesuwanie.. czytałam Wasze pamiętniki i doszłam do wniosku, że naprawdę niektóre dziewczyny dużo przeszły.. a ja jestem po prostu niecierpliwa.

  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 22 lipca 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem im szybciej odstawisz tym szybciej dostaniesz @. Tylko nie mniej niż 10 dni, bo całkiem się wszystko rozreguluje

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gigsa wrote:
    Moim zdaniem im szybciej odstawisz tym szybciej dostaniesz @. Tylko nie mniej niż 10 dni, bo całkiem się wszystko rozreguluje

    Dziesięć dni to na pewno będę brać jeśli się zdecyduję na takie posunięcie.. czyli z tego wynika że im dłużej się bierze tym mniejsze ryzyko wywołania zaburzeń?

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 27 lipca 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie sytuacja jest podobna. Mąż jest marynarzem i pracuje 5 tyg po czym 5 tyg jest w domu i też czasem wypada tak, że przyjedzie tuz po owu albo przed owu wyjeźdza. Ja z kolei kombinowałam w drugą stronę i to nawet plan ułożyłam ze sowim ginem ;-) Duphaston brałam 2x1 przez 15 dni bo chciałam przesunąć @, niestety przyszła mimo brania dupka (lekarz uprzedzał mnie, że tak też moze być). Od tego czasu odpuściłam kombinacje bo szkoda było tylko moich nerwów - czekam co los przyniesie (oczywiście mąz wraca w piątek tydzień po owu bo jakże by inaczej).

    Papaja luteiny nie kupisz bez recepty ani Duphastonu.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio wlasnie jakos z 8 dni brałam i przyszedł faktycznie o jakies 3 dni wczesniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam 13 dni - i pojawiła się @. Zatem nie dotrwało nawet do lekarskich 15 dni, a co dopiero dłużej :) Oczywiście mąż pojawił się zaraz po owulacji i nie zaszłam, ale cieszyliśmy się wspaniałym nienastawionym na prokreację seksem - prawi 2 tygodnie:) i było super. Może tym razem zdąży.. a nie to trudno. Kiedyś musi się trafić:) Trzeba podejść do tego na luzie i nie kombinować z lekami.

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 1 września 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm mnie lekarka kazała brać lutkę 5 dni, po 3 razy dziennie...
    Widać co lekarz to inne metody. U mnie branie lutki mialo na celu wywołanie okresu (zamiast okresu miałam tylko plamienie).

    Po fakcie okazalo się, ze nie przyszedł okres a owulacja - szok

    II kresek z tego nie było, ale po owulce wszystko sie unormowało :)

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 19 września 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie żółtodziób, ale już teraz sobie pomagam i tak może trochę profilaktycznie zaczęłam pić zioła na Płodność, a nóż usprawnią pracę organizmu i od razu zajdę w ciążę, byłoby fajnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 18:38

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • Paty090924 Przyjaciółka
    Postów: 102 26

    Wysłany: 19 września 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zioła na płodność? cóż to za zioła?

  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 7 października 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paty - to taka mieszanka ziół za baby i mama med na zajście w ciążę - Płodność w dwóch fazach na pierwszą fazę cyklu i na drugą inna mieszanka - http://sklep.babyandmamamed.com/mieszanka-ziolowa-plodnosc-faza-1-i-2 - tu masz link poczytaj sobie :) mi pomagają, bo łatwiej mi np obserwować śluz i po tym ustalić jaki jest czas cyku - zdaje się , ze to zioła na regulacje hormonów...

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ