X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Dlaczego Ovufriend zmienił mi datę owulacji?
Odpowiedz

Dlaczego Ovufriend zmienił mi datę owulacji?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 11 marca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu nowa, to mój 5 cykl starań, 2 z ovufriend. Poprzedni przebiegał modelowo, ale w tym na wykresie stało się coś dziwnego: wczoraj, czyli 10 marca wpisałam poranną temperaturę (36,77 st.C) i program wyznaczył mi owulację na 7 marca. Dzisiaj, czyli 11 marca wpisałam kolejny odczyt temperatury (37,00 st.C) i dostałam komunikat systemowy, że w świetle wprowadzonych danych termin owulacji wypada nie 7 a 8 marca. Miałyście tak kiedyś? I co, jak jutro mi temperatura jeszcze bardziej wzrośnie, to znów wyznaczy mi owulację w nowym terminie? Zgłupiałam od tego… Jeśli miałyście podobną sytuację to będę wdzięczna za info… Acha, dodam tylko, że nie jestem chora ani przeziębiona, te 37 stopni tak po prostu wyszło...

    P.S. oto link do bieżącego wykresu:

    https://ovufriend.pl/graph/480506f5ecbe70d28e4eb01aa7151e0a

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 11 marca 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krótko mówiąc OF myli sie w swoich decyzjach choćby dlatego że nie bierze pod uwagę dnia szczytu śluzu. I nie sugeruj sie tym co Ci zaznacza bo często błędnie wyzacza dni płodne/niepłodne.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 12 marca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie zdaję sprawę, że to jest tylko algorytm i daje wyniki przybliżone. Zastanawia mnie jednak, że zmienia raz podany wynik.

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo nie bierze pod uwagę szczytu śluzu. Obserwując cykl czeka sie na szczyt sluzu bo cała interpretacja sie wokół tego objawu kręci. OF nie ma opcji zaznaczenia szczytu sluzu więc kieruje sie "skokiem" temp a raczej wzrostem temp. który nie jest skokiem po owulacyjnym i dlatego m.in. zmienia "decyzje" ja znowu temp gdzieś tam w cyklu sie podniesie.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też już drugi raz OF przesuneło ovu w tym cyklu, i początkowo też zgłupiałam, co jest grane, ale nie sugeruje sie tym, bo to tylko program, i biore pod uwage długość moich ostatnich kilku cykli, i śluz płodny, i to, czy szyjka macicy jest miękka. Test owulacyjny też mi wyszedł dodatni w czasie płodnego śluzu, więc tym sie kieruje. Program ma pomóc, ale nie jest nieomylny. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2014, 15:14

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Bo nie bierze pod uwagę szczytu śluzu. Obserwując cykl czeka sie na szczyt sluzu bo cała interpretacja sie wokół tego objawu kręci. OF nie ma opcji zaznaczenia szczytu sluzu więc kieruje sie "skokiem" temp a raczej wzrostem temp. który nie jest skokiem po owulacyjnym i dlatego m.in. zmienia "decyzje" ja znowu temp gdzieś tam w cyklu sie podniesie.

    Też to zauważyłam.

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ