X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Duphaston, a owulacja
Odpowiedz

Duphaston, a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • misia_95 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 25 maja 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam PCOS. Dzisiaj jest 25dc, byłam u ginekologa stwierdził, że owulacji nie było. Endometrium 6m. Dostałam Duphaston na wywołanie miesiączki. Czy istnieje szansa, że jeszcze w tym cyklu będę miała owulacje po braniu tego leku?

  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 25 maja 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston sam w sobie hamuje owulacje ktora miala by nadejsc. Po odstawieniu dostaje sie okres wiec cykl bez owulacji

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • misia_95 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 25 maja 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czemu lekarz kazał mi brać przez kilka cykli, jak przez to nie będę miała owulacji?

  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 26 maja 2021, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston bierze się dopiero po owulacji a nie cały cykl. Jeśli weźmiesz go za wczesnie może Ci zahamować owulację.

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Liseuek Przyjaciółka
    Postów: 94 75

    Wysłany: 26 maja 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_95 wrote:
    Dziewczyny mam PCOS. Dzisiaj jest 25dc, byłam u ginekologa stwierdził, że owulacji nie było. Endometrium 6m. Dostałam Duphaston na wywołanie miesiączki. Czy istnieje szansa, że jeszcze w tym cyklu będę miała owulacje po braniu tego leku?
    Cześć Misia, też mam PCOS. Poprzedni ginekolog zapisał mi duphaston od 17dc przez 10 dni po jednej tabletce. Teraz zmieniłam lekarza i trochę czytałam w internecie. Trafiłam na artykuł o też Duphastonozie, która panuje wśród wielu lekarzy. Stanowisko jest takie, że duphaston jako lek na wywołanie miesiączki przy przedłużającym się cyklu jest jak najbardziej spoko, albo na wydłużenie fazy lutealnej po owulacji. Obecny lekarz powiedział, żebym brała tylko jak cykl się wydłuża.
    Więc decyzja moim zdaniem zależy od Ciebie samej jak długo czekasz na owulację. Ja przyjęłam taktykę że czekam do 30dc i jeśli do tego czasu nie ma owulacji to biorę przez 10 dni, bo po co dłużej czekać. Jeśli owulacja miałaby wystąpić np. w moim przypadku po tym 17dc, a dziewczyny mają nieraz owulację nawet 22dc to ona już się nie pojawi, a zamiast tego może zrobić się torbiel z tego dojrzałego pęcherzyka.

    👩🏻31 lat
    Hashimoto,PCOS
    🧒🏼33 lata
    morfologia 6%, hormony w normie

    Luty 2021 cb 💔

    15.07.2021 cień na teście ⏸️
    2.08.2021 pierwsze USG - mamy zarodek 3mm i serduszko 💕
    20.09.2021 - 7cm małego chłopczyka 💙
    04.04.2022 - Powitaliśmy na świecie nasz największy Cud 🤱

    relgh371tpxiltdo.png
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 26 maja 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liseuek wrote:
    Cześć Misia, też mam PCOS. Poprzedni ginekolog zapisał mi duphaston od 17dc przez 10 dni po jednej tabletce. Teraz zmieniłam lekarza i trochę czytałam w internecie. Trafiłam na artykuł o też Duphastonozie, która panuje wśród wielu lekarzy. Stanowisko jest takie, że duphaston jako lek na wywołanie miesiączki przy przedłużającym się cyklu jest jak najbardziej spoko, albo na wydłużenie fazy lutealnej po owulacji. Obecny lekarz powiedział, żebym brała tylko jak cykl się wydłuża.
    Więc decyzja moim zdaniem zależy od Ciebie samej jak długo czekasz na owulację. Ja przyjęłam taktykę że czekam do 30dc i jeśli do tego czasu nie ma owulacji to biorę przez 10 dni, bo po co dłużej czekać. Jeśli owulacja miałaby wystąpić np. w moim przypadku po tym 17dc, a dziewczyny mają nieraz owulację nawet 22dc to ona już się nie pojawi, a zamiast tego może zrobić się torbiel z tego dojrzałego pęcherzyka.
    Ja jestem doskonałym przykładem późnych owulacji. Zazwyczajam dopiero w 24 dc, tym razem wyjątkowo w 21 :) w pierwszą ciążę zaszłam przy owulacji w około 30 dc więc wszystko jest możliwe :)

    Liseuek lubi tę wiadomość

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ