X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Duży pęcherzyk po clostilbegyt
Odpowiedz

Duży pęcherzyk po clostilbegyt

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc

    Nie wiem w sumie czego oczekuje, chyba jakiegoś wsparcia, doświadczeń.

    We wrześniu poroniłam, od listopada próbujemy znów zajsc w ciąże, od grudnia do lutego byłam stymulowana lamettą, a ostatnie dwa miesiące clostilbegytem. Po clostilbegycie zauważyłam brak śluzu, suchość, cienkie endo a moje pęcherzyki to bomby. Ostatnio przy 26 mm dostałam ovitrelle (11dc) do owulacji doszło ale nic z tego. Wczoraj 13 dc i pęcherzyk aż 3 cm a endo tylko 7 mm. Czy coś z tego będzie? Lekarka mówiła że na clo może tak być, ale mi się wydaje że nie będzie nic z tego cyklu. Poza tym to mój ostatni stymulowany cykl, w następnym będę miec biopsję endometrium a mąż badanie nasienia.
    Co mogę jeszcze zbadać? Dlaczego moje pęcherzyki tak późno pękają?
    Robiłam wymazy ureaplasma, mycoplasma i chlamydia i jest ok, podstawowe badania hormonalne też ok. Mam już jedno dziecko zrobione za pierwszym strzałem że tak to ujmę 🙂

    Minęło już 5 prób od poronienia i nie wychodzi, lekarka mówiła że po tym łatwiej się zachodzi, zazwyczaj do pół roku.
    Jak u Was wygląda stymulacja clo, też macie takie bomby? Jak się czujecie?

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Kropka_93 Przyjaciółka
    Postów: 70 102

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    Czesc

    Nie wiem w sumie czego oczekuje, chyba jakiegoś wsparcia, doświadczeń.

    We wrześniu poroniłam, od listopada próbujemy znów zajsc w ciąże, od grudnia do lutego byłam stymulowana lamettą, a ostatnie dwa miesiące clostilbegytem. Po clostilbegycie zauważyłam brak śluzu, suchość, cienkie endo a moje pęcherzyki to bomby. Ostatnio przy 26 mm dostałam ovitrelle (11dc) do owulacji doszło ale nic z tego. Wczoraj 13 dc i pęcherzyk aż 3 cm a endo tylko 7 mm. Czy coś z tego będzie? Lekarka mówiła że na clo może tak być, ale mi się wydaje że nie będzie nic z tego cyklu. Poza tym to mój ostatni stymulowany cykl, w następnym będę miec biopsję endometrium a mąż badanie nasienia.
    Co mogę jeszcze zbadać? Dlaczego moje pęcherzyki tak późno pękają?
    Robiłam wymazy ureaplasma, mycoplasma i chlamydia i jest ok, podstawowe badania hormonalne też ok. Mam już jedno dziecko zrobione za pierwszym strzałem że tak to ujmę 🙂

    Minęło już 5 prób od poronienia i nie wychodzi, lekarka mówiła że po tym łatwiej się zachodzi, zazwyczaj do pół roku.
    Jak u Was wygląda stymulacja clo, też macie takie bomby? Jak się czujecie?
    To bardzo duży ten pecherzyk. Nie boisz sie ze zrobi sie torbiel? A czy dostałaś zastrzyk na pęknięcie pecherzyka? I dlaczego bd mieć biopsję endometrium?
    My razem z mężem jestesmy przed iui, ma odbyć się w poniedziałek. Tydzien temu pol tabletki clostilbegyt przez 4 dni bralam i zastrzyki fostimon. Mój pecherzyk ma dzis (10 dzien cyklu) 17,5mm. Rosną slabo po clostilbegyt. W zeszłym miesiącu były dwa, w tym już tylko jeden. Jutro robie zastrzyk z pregnyl. Endometrium mam 6,1 😔 biore tabletki estrofem dopochwowo tak kazal lekarz.

    7 lat starań
    04.10.2023 transfer blastki 🍀
    30.10.2023 pęcherzyk ciążowy 13mm pusty, 5t4d wg usg
    09.11.2023 pusty pęcherzyk 20 mm, 7t, czekam na poronienie...
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dostałam znów ovitrelle. No boję się tych torbieli nie ukrywam ale mam monity około 5 dni po zastrzyku i widać że pękły, dodatkowo badam proga. U mnie na lameccie tak nie rosły szaleńczo, bo spokojnie brałam ovitrelle przy 20/22 mm. Ciekawi mnie to że zawsze wyhoduje tylko jeden pecherzyk dominujący, tylko raz miałam dwa podobnej wielkości.
    biopsję mam mieć właśnie żeby sprawdzić czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego w związku z niepowodzeniami.
    Może potrzebujesz brać po całej albo dwie tabletki clo? U mnie też to endo takie średnio, w zeszłym cyklu też brałam estrofem do polkniecia i ładnie uroslo w tydzień ale tym razem nie dostałam takiego zalecenia.
    Trzymam kciuki za udaną iui 🍀

    Kropka_93 lubi tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Kropka_93 Przyjaciółka
    Postów: 70 102

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    (Nie) dziękuję kochana 🥰
    Życzę powodzenia Tobie tez ❤

    Szyszka90 lubi tę wiadomość

    7 lat starań
    04.10.2023 transfer blastki 🍀
    30.10.2023 pęcherzyk ciążowy 13mm pusty, 5t4d wg usg
    09.11.2023 pusty pęcherzyk 20 mm, 7t, czekam na poronienie...
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam duże pecherzyki po stymulacji. 25-28 mm. Biorę Aromek + Menopur. Z pęcherzyka 30 mm mam syna. Wtedy tez zrobiła się torbiel ale jednak udało się.
    Co do poronienia i braku kolejnej ciąży jest tak, ze każde ciało indywidualnie dochodzi do siebie. Ja musiałam wziąć tabletki anty bo normalny cykl nie chciał wrócić wiec wyciszyłam jajniki i w drugim cyklu z IUI byłam w ciąży. Jednakże brałam Acard i heparynę ze względu na strate i mutacje.
    I najważniejsze pytanie zawsze po masz owulacje? Ciałko żółte? Płyn w zatoce? A i jaki miałaś estradiol biorąc zastrzyk? To tez jest istotne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2022, 13:57

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko raz nie doszło do owulacji i zrobiła się torbiel wtedy brałam anty na wyciszenie a tak to płyn jest widoczny, prog wysoki, estradiol tylko raz badałam i lekarka powiedziała że jest ok. Zazwyczaj robi mi się torbiel krwotoczna po owulacji ale z takiej tej zaszłam w ciążę przy pęcherzyku 27 mm bez stymulacji.

    Imbirowa lubi tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    Tylko raz nie doszło do owulacji i zrobiła się torbiel wtedy brałam anty na wyciszenie a tak to płyn jest widoczny, prog wysoki, estradiol tylko raz badałam i lekarka powiedziała że jest ok. Zazwyczaj robi mi się torbiel krwotoczna po owulacji ale z takiej tej zaszłam w ciążę przy pęcherzyku 27 mm bez stymulacji.
    To jak dla mnie wszystko jest w porządku choć doskonale rozumiem frustracje. Moja lekarka zawsze powtarza, ze jeśli udało się naturalnie zajść w ciąże to szanse są ogromne. Tylko często potrzeba czasu a my chcemy wszystko już. Sama mam teraz taka sama sytuacje. Poprzednie ciąże w 2 cyklu a teraz starania pół roku i nic. 😐 przed Nami ostatnia szansa w maju.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    To jak dla mnie wszystko jest w porządku choć doskonale rozumiem frustracje. Moja lekarka zawsze powtarza, ze jeśli udało się naturalnie zajść w ciąże to szanse są ogromne. Tylko często potrzeba czasu a my chcemy wszystko już. Sama mam teraz taka sama sytuacje. Poprzednie ciąże w 2 cyklu a teraz starania pół roku i nic. 😐 przed Nami ostatnia szansa w maju.


    U nas mijają własnie 2 lata starań przerwane jednym poronieniem :( A tak bardzo chciałabym już żeby wszystko się pozytywnie zakończyło ...

    dlaczego ostania szansa w maju?

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    U nas mijają własnie 2 lata starań przerwane jednym poronieniem :( A tak bardzo chciałabym już żeby wszystko się pozytywnie zakończyło ...

    dlaczego ostania szansa w maju?
    Bo nie stać Nas na leki za 1200 zł , IUI za 800 , wizyty itp. Od stycznia mieliśmy przerwę aby uzbierać na ta ostatnia szanse. U mnie owulacja musi być ostro wystymulowana wiec nie mogę sobie podjeść od tak. Wiec w lutym aby nie przerywać staralismy się naturalnie, potem w marcu wzięłam tabsy. Teraz miałam powtórne HSG i stymulację ale po 10 dniach dostałam kolejna miesiączkę. Wiec znowu tabsy any to ogarnąć i w maju zaczynamy ;)
    Pakiet na trombofilie masz zrobiony? Może jakieś hsg?

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie badałam się na trombofilie bo wg lekarki nie ma wskazań, przyczyną poronienia była wada genetyczna. Ja też myślałam wlansie o hsg i jak wykluczymy zapalenie endometrium to mam mieć robione.

    Nas też to wykańcza finansowo, same wizyty kilka razy w miesiącu, badania i leki Ehh 😔 dajemy sobie czas do końca roku

    Imbirowa lubi tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 26 kwietnia 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka90 wrote:
    Nie badałam się na trombofilie bo wg lekarki nie ma wskazań, przyczyną poronienia była wada genetyczna. Ja też myślałam wlansie o hsg i jak wykluczymy zapalenie endometrium to mam mieć robione.

    Nas też to wykańcza finansowo, same wizyty kilka razy w miesiącu, badania i leki Ehh 😔 dajemy sobie czas do końca roku
    Rozumiem. Być może niestety gra tu role najgorszy wróg czyli czas. Idealny moment, komórka plemnik.
    To wszystko jest okrutne :/

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ