X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Endometrioza a torbiele
Odpowiedz

Endometrioza a torbiele

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasiak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 30 września 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) mam potwierdzone dwa torbiele endometrialne ok 2cm, niestety mam ciężkich ginekologów którzy nie potrafią wytłumaczyć... Czy torbiel endometrialna jest równoznaczne z endometrioza? Jeżeli tak, jak wyglądają starania o dziecko z tą choroba ? Długo się starałyscie ? Na razie mam czas do końca grudnia, później jak ewentualnie będzie rosnąć to wycięcie. Ginekolog potwierdziła, że mimo torbieli jajnik jest dobry, a lewy czysty. Jakieś rady, doświadczenia ? :)

  • DoraDot Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak wrote:
    Cześć :) mam potwierdzone dwa torbiele endometrialne ok 2cm, niestety mam ciężkich ginekologów którzy nie potrafią wytłumaczyć... Czy torbiel endometrialna jest równoznaczne z endometrioza? Jeżeli tak, jak wyglądają starania o dziecko z tą choroba ? Długo się starałyscie ? Na razie mam czas do końca grudnia, później jak ewentualnie będzie rosnąć to wycięcie. Ginekolog potwierdziła, że mimo torbieli jajnik jest dobry, a lewy czysty. Jakieś rady, doświadczenia ? :)

    Tylko wyłuszczenie torbieli i badanie histopatologiczne jest w stanie potwierdzić czy torbiel jest na 100% endometrialna.
    U mnie była.

    Ja miałam jedną torbiel na prawym jajniku, jakies 2 cm. I lekarz ją usunął, ale okazało sie potem, na moje nieszczęscie, że jajnik na ktorym była trobiel jest po tej operacji szczątkowy i nic nie produkuje. Lekarze mieli problem zeby go w ogole znaleźć na USG.

    Byłabym ostrożna z laparoskopią, po tym co mnie doświadczyło.

    Czy miałaś robione badania hormonalne?

    Tj jest podstawę?
    - FSH i E2 w 3 dniu cyklu
    - TSH
    - AMH

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2021, 17:35

    2018- AMH 0,89 2018- po laparoskopiach AMH 0,21 Późna diagnoza endometriozy III/IV stopień Mąż - ok 2019- nieudane in vitro z wlasnej komorki 2021- 2 nieudane in vitro z DO Dwa zarodki czekaja w pogotowiu na to co immunolog powie.
  • Blanka31 Przyjaciółka
    Postów: 70 39

    Wysłany: 28 grudnia 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie też mówili, iż torbiel endometrialna, natomiast był to potworniak. Miałam jednak również zrosty dlatego endometrioza również została potwierdzona. Niestety niedługo po tym pojawiła się torbiel ednometrialna która została usunięta. Obecnie również na tym jajniku mam zmianę 2,5 cm.
    Niestety starania naturalne nie przyniosły efektu mimo, iż jeden jajnik nie posiada zmian, a jajowody są drożne.

    ♀️Endometrioza, Niedoczynność tarczycy, LUF
    ♂️ Morfologia 3%, fragmentacja 21%

    🔸05.2020 pierwszy cykl stymulowany: clo+ovitrelle+duphaston+glucophage // ⚠️LUF
    🔸10.2020 HSG - jajowody drożne

    🔸11.2021 start długi protokół IVF – ICSI: 💉8 komórek - 6 dojrzałych - 5 zapłodnionych - 2 blastki
    🔸12.2021 ET ❌
    🔸03.2022 FET ✅ [7tc - krwiak; 9tc poronienie zatrzymane💔]

    🔺06.2022 start długi protokół IVF ICSI: 💉 9 komórek - 7 dojrzałych - 6 zapłodnionych - 4 blastki
    🔺07.2022 ET 5.1.1
    (10dpt - betaHCG 224; 13 dpt - betaHCG 606; 18 dpt - betaHCG 3996) 30dpt - 7w - ❤️ CRL 9,42 mm; 11+1w - ❤️ CRL 4,23 cm; 12+6w - prenatalne-ok; 16w - 152g; 19+6w - 300g; 21+4 połówkowe - ok, 435g ♀️; 24w - 671g; 27+6w - 1198g; 34w - 2458g; 36w - 3080g; 37w - 3203g: 38w - 3350g; 38+4 - 👶
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ