Forum W oczekiwaniu na owulację Estradiol w 4dc
Odpowiedz

Estradiol w 4dc

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2015, 19:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, powiedzcie mi z własnego doświadczenia, o czym może świadczyć niski estradiol w fazie pęcherzykowej? Mój wynik to 41,10 pg/ml przy normach 19,5 - 144,2.. czy może to świadczyc o tym że cykl będzie bezowulacyjny? 10.02 ide na monitoring ale martwi mnie to troszkę, może któraś z Was miała podobny wynik i może coś mi podpowiedzieć :)

oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2015, 09:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest niski wynik:) Ja dla przykładu miałam 14,43pg/ml, ale u mnie norma zaczynała się od 12,5pg/ml w wynikach. U mnie spowodowane jest to PCOS. U Ciebie jednak estradiol nie jest niski i jego wartość na pewno w kolejnych dniach aż do owulacji znacznie urośnie. Moim zdaniem nie ma się czym martwić:) No chyba, że masz jakieś dodatkowe dolegliwości np. skąpe miesiączki itp.

AgnieszkaH
    34 lata
    Starania od 2014r.
    4 Cykle stymulowane 😢 3 IUI 😢
    1 IVF 02.2019 ICSI 2 komórki - 1 zarodek - ET 3-dniowca 18.02.2019 😢
    2 IVF 01.2020 ICSI+MACS 6 komórek - 3 blastki 😍
    Pół roku leczenia ureaplasmy.
    1 FET 13.10.2021 Embryoglue+Accofil+Encorton - 7tc puste jajo 💔

Problemy: immunologia, cienkie i polipowate endometrium (stany zapalne), słabe komórki, PAI-1 hetero, PCO, zrosty, mięśniak śródścienny itd...
    KIR Bx bez implantacyjnych, mąż C1C2
    Mam jeszcze ❄❄
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2015, 09:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie są skąpe ale sa dośc krótkie :) właściwe krwawienie trwa może 2-3 dni a tak to brązowe plamienia juz na kilka dni przed i kilka dni po miesiączce.. ale mysle ze to jest spowodowane moim bardzo niskim progesteronem. Biorę duphaston 2x1 i mam nadzieje ze podnosi poziom progesteronu choc nie da sie tego sprawdzic bo we krwi go nie podnosi..

oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2015, 12:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pewnością niski progesteron powoduje te plamienia i dobrze, że masz przepisany duphaston. A owulacja u Ciebie występuje? miałaś monitoring?bo przy niskim progesteronie chyba raczej nie ma co myśleć o owulacji, ale nie jestem lekarzem. Mi z kolei rosną pęcherzyki, ale nie pękają, a mimo to progesteron mam w normie.

AgnieszkaH
    34 lata
    Starania od 2014r.

Problemy: immunologia, cienkie i polipowate endometrium (stany zapalne), słabe komórki, PAI-1 hetero, PCO, zrosty, mięśniak śródścienny itd...
    Mam jeszcze ❄❄
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2015, 12:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Z pewnością niski progesteron powoduje te plamienia i dobrze, że masz przepisany duphaston. A owulacja u Ciebie występuje? miałaś monitoring?bo przy niskim progesteronie chyba raczej nie ma co myśleć o owulacji, ale nie jestem lekarzem. Mi z kolei rosną pęcherzyki, ale nie pękają, a mimo to progesteron mam w normie.

monitoring dopiero w tym cyklu bede miała pierwszy raz. mam nadzieje ze dzieki duphastonowi mam owulacje mimo tego niskiego progesteronu :) a jak Twoje pozostałe hormonki? LH, FSH, Prolaktyna?

oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2015, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston z pewnoscia pomoze jezeli owulacja wystepuje:)a co do mnie to zaczynalam z fatalnymi wynikami rok temu bo prolaktyna 37pg/ml lh kolo 11.40 a fsh 8,68 wiec ten stosunek byl nieciekawy a oprocz tego bardzo podwyzszone dhea-so4 bo przy normie do 340 mialam 500 ale teraz stosunek lh do fsh wynosi 0,6 a androgeny i prolaktyna sa w normie. Niestety pecherzyki dalej nie pekaja wiec xzeka mnie hsg a potem stymulacja owu lekami jesli jajowody beda drozne:)

AgnieszkaH
    34 lata
    Starania od 2014r.

Mam jeszcze ❄❄
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2015, 09:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh ciężko mamy :( tyle sie trzeba namęczyć żeby spełniło się to nasze pragnienie.. ale wierzę że i nam się w końcu uda! :)

oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ