Forum W oczekiwaniu na owulację Estradiol w 4dc
Odpowiedz

Estradiol w 4dc

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2015, 19:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, powiedzcie mi z własnego doświadczenia, o czym może świadczyć niski estradiol w fazie pęcherzykowej? Mój wynik to 41,10 pg/ml przy normach 19,5 - 144,2.. czy może to świadczyc o tym że cykl będzie bezowulacyjny? 10.02 ide na monitoring ale martwi mnie to troszkę, może któraś z Was miała podobny wynik i może coś mi podpowiedzieć :)

JEZU,DZIĘKUJĘ ZA TEN CUD! <3

gann3e3kucyr1xfk.png

w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2015, 09:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest niski wynik:) Ja dla przykładu miałam 14,43pg/ml, ale u mnie norma zaczynała się od 12,5pg/ml w wynikach. U mnie spowodowane jest to PCOS. U Ciebie jednak estradiol nie jest niski i jego wartość na pewno w kolejnych dniach aż do owulacji znacznie urośnie. Moim zdaniem nie ma się czym martwić:) No chyba, że masz jakieś dodatkowe dolegliwości np. skąpe miesiączki itp.

AgnieszkaH
    33 lata
    Starania od 2014r. (HSG, Laparoskopia, Histeroskopia, Biopsja, Scratching)
    4 Cykle stymulowane 😢 3 IUI 😢
    1 IVF ICSI 2 komórki - 1 zarodek - ET 3-dniowca 18.02.2019 😢
    2 IVF ICSI+MACS 6 komórek - 3 blastki 😍
    FET - a któż to wie...???
    Nierówna walka z ureaplasma od 2015r - czas ją w końcu wygrać!!!

Problemy: immunologia, cienkie endometrium, słabe komórki, nadkrzepliwość, PCO, zrosty, polip, mięśniak itd...
    KIR Bx bez implantacyjnych, mąż C1C2, allo MLR 47%
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2015, 09:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie są skąpe ale sa dośc krótkie :) właściwe krwawienie trwa może 2-3 dni a tak to brązowe plamienia juz na kilka dni przed i kilka dni po miesiączce.. ale mysle ze to jest spowodowane moim bardzo niskim progesteronem. Biorę duphaston 2x1 i mam nadzieje ze podnosi poziom progesteronu choc nie da sie tego sprawdzic bo we krwi go nie podnosi..

gann3e3kucyr1xfk.png

w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2015, 12:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pewnością niski progesteron powoduje te plamienia i dobrze, że masz przepisany duphaston. A owulacja u Ciebie występuje? miałaś monitoring?bo przy niskim progesteronie chyba raczej nie ma co myśleć o owulacji, ale nie jestem lekarzem. Mi z kolei rosną pęcherzyki, ale nie pękają, a mimo to progesteron mam w normie.

AgnieszkaH
    33 lata

Problemy: immunologia, cienkie endometrium, słabe komórki, nadkrzepliwość, PCO, zrosty, polip, mięśniak itd...
  • Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2015, 12:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Z pewnością niski progesteron powoduje te plamienia i dobrze, że masz przepisany duphaston. A owulacja u Ciebie występuje? miałaś monitoring?bo przy niskim progesteronie chyba raczej nie ma co myśleć o owulacji, ale nie jestem lekarzem. Mi z kolei rosną pęcherzyki, ale nie pękają, a mimo to progesteron mam w normie.

monitoring dopiero w tym cyklu bede miała pierwszy raz. mam nadzieje ze dzieki duphastonowi mam owulacje mimo tego niskiego progesteronu :) a jak Twoje pozostałe hormonki? LH, FSH, Prolaktyna?

gann3e3kucyr1xfk.png

w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • AgnieszkaH Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2015, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston z pewnoscia pomoze jezeli owulacja wystepuje:)a co do mnie to zaczynalam z fatalnymi wynikami rok temu bo prolaktyna 37pg/ml lh kolo 11.40 a fsh 8,68 wiec ten stosunek byl nieciekawy a oprocz tego bardzo podwyzszone dhea-so4 bo przy normie do 340 mialam 500 ale teraz stosunek lh do fsh wynosi 0,6 a androgeny i prolaktyna sa w normie. Niestety pecherzyki dalej nie pekaja wiec xzeka mnie hsg a potem stymulacja owu lekami jesli jajowody beda drozne:)

AgnieszkaH
    33 lata

• Aleksia85 Autorytet

Wysłany: 7 lutego 2015, 09:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh ciężko mamy :( tyle sie trzeba namęczyć żeby spełniło się to nasze pragnienie.. ale wierzę że i nam się w końcu uda! :)

gann3e3kucyr1xfk.png

w5wqcwa1bc3vq9f8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego